Pobřeží slonoviny porazilo Guineu 5:0 a stalo se druhým semifinalistou

"Sloni" nepřipustili žádné překvapení. Proti Guinei byli od začátku lepším týmem, vypracovali si řadu příležitostí a hned pět z nich proměnili. Mohou se tak radovat z postupu do semifinále, ve kterém je čeká jeden z dvojice Egypt – Angola.

„Slony“ čeká před vytouženým finále první překážka - Guinea

Pobřeží slonoviny, tým, který stále ještě neztratil ani bod, vstřelil osm gólů a pouze jeden inkasoval, dostal do čtvrtfinále zřejmě nejlehčího soupeře. Guinea postoupila s odřenýma ušima, ovšem ani jí se v současnosti končit nechce. Dočkáme se překvapení?

Guinea jde překvapivě do čtvrtfinále

Outsider z Namibie si při premiérové účasti na šampionátu připsal první bod. Guinea zase potřetí za sebou postoupila do vyřazovací fáze. Po remíze 1:1 byli spokojeny oba týmy.

Guinea věří v postup

V jednom ze zápasů posledního kola skupiny A se na stadionu v Sekondi střetne Guinea s Namibií. Guinejci jsou zatím třetí, ale mají vše ve svých rukou a pokud vyhrají, měli by postoupit. To Namibijci jsou na tom o poznání hůř, jejich postupové šance jsou pouze v rovině teorie.

Guinea udržela proti Maroku šanci na postup

Guinea živí po dnešním zápase opět šanci na postup do vyřazovacích bojů afrického šampionátu. Po smolné prohře od Ghany dnes zabrala a zaslouženě porazila 3:2 Maroko. Dvě branky vítězů zaznamenal Pascal Feindouno.

Maroko může, Guinea musí

Zápas pravdy čeká Guineu. Ta v úvodním vystoupení nestačila na domácí Ghanu a případná porážka s Marokem by s největší pravdpodobností znamenala konec snů o postupu do čtvrtfinále.

Ghana na úvod překvapení nedovolila

Úvodní utkání Afrického poháru národů bylo plně v režii domácí Ghany. Jenže hostitelé si v zakončení počínali dlouho příliš velkoryse, o výhře nad Guineou 2:1 rozhodl až v poslední minutě Muntari.

Africký šampionát otevře duel Ghana - Guinea

Přesně v 18:00 hodin středoevropského času vypukne africký šampionát. V zahajovacím utkání se v Accře představí fotbalisté Ghany a Guineje. Navíc první jmenovaný tým, který turnaj ve své zemi pořádá, je považován za největšího adepta na titul. Naplní očekávání?

Fanoušci Guineje na APN nebudou

Guinejští fanoušci se na fotbalové mistrovství Afriky v Ghaně kvůli banditům nepodívají. Vláda, která chtěla pro příznivce organizovat pravidelné převozy v autobusech, od svého plánu upustila, protože se obává, že by se konvoje staly při přejezdu přes Pobřeží slonoviny terčem loupežných přepadení.

Nominace Guiney na APN

Trenér Guiney Robert Nouzaret vybral 23 hráčů, kteří budou reprezentovat svou zemi na Africkém poháru národů.

Předběžná nominace Guiney na Africký pohár národů.

GUINEA - SENEGAL 2:3 (1:0)

Až zlepšený výkon ve druhém poločase zajistil svěřencům Abdoulaye Sarra a Amary Traoreho postup. Guinea v první půli potvrdila svou roli černého koně a vedla, favorizovaný Senegal však po přestávce dokázal otočit a výhrou 3:2 si zajistil postup do semifinále.

TUNISKO - GUINEA 0:3 (0:1)

Úřadující afričtí šampióni z Tuniska v souboji o první místo ve skupině C snadno a po jednoznačném průběhu podlehli fotbalistům Guineje, kteří se tak pasovali na jedno z největších překvapení a černého koně turnaje.

ZAMBIE - GUINEA 1:2 (1:0)

Guinea sice prohrávala po prvním poločase utkání se Zambií 0:1, v závěru však dvěma góly Pascala Feindounda otočila ve svůj prospěch a udělala tak rázný krok k postupu do čtvrtfinále.

JAR - GUINEA 0:2 (0:0)

Jihoafrická republika nevstoupila do turnaje příliš dobře, reprezentace Guiney byla nad její síly. Po brankách dvou střídajících hráčů, Samyho Bangoury a jeho jmenovce Osmane Bangoury, si připsala tři body za vítězství 2:0.