Moldavsko se pokusí obrat o body favorizované Slovinsko

Slovinsko se v tomto ročníku Ligy národů zatím prezentuje v dobrém světle a po polovině odehraných zápasů se zdá, že si to o postup do Ligy B rozdá s konkurenčním Řeckem. V dosavadním průběhu získalo sedm bodů a právě za svým úhlavním rivalem zaostává vinou horšího skóre. Slovinci v dosavadním průběhu skórovali jen dvakrát, na druhou stranu jako jedni z mála ještě neinkasovali a v tomto duchu jistě chtějí pokračovat i proti Moldavsku.

Řecko si podle očekávání poradilo s houževnatým Moldavskem

Řecko na domácí půdě v Aténách dokázalo potvrdit úlohu favorita proti outsiderovi z Moldavska, ovšem až téměř do konce úvodního dějství se trápilo. Do vedení se dostalo v nastavení první půle po vyloučení Vjačeslav Posmace z pokutového kopu, náskok pojistilo pět minut po přestávce. V tabulce se udrželo na vedoucí pozici se sedmi body o skóre před druhým Slovinskem. Hosté v samém závěru mohli alespoň snížit, ale svou penaltu nedali.

Řekově chtějí naplnit papírové předpoklady s podceňovaným Moldavskem

Řecko marně vzpomíná na doby, kdy se pravidelně kvalifikovalo na vrcholné fotbalové svátky a od senzačního vítězství na ME 2004 velkou díru do světa neudělalo. Teď se nachází ve třetí výkonnostní kategorii Ligy národů a zatím se mu vede celkem dobře, v nedělním domácím utkání bude plnit úlohu favorita proti outsiderovi z Moldavska. Hosté se jistě chtějí zachránit a v úvodní třetině tohoto ročníku ukázali, že se s nimi musí počítat.

Slovinsko si těsně poradilo s Moldavskem a získává premiérové tři body

Slovinsko dokázalo potvrdit úlohu favorita proti podceňovanému Moldavsku, ovšem ani v tomto případě nepředvedlo nijak suverénní výkon a určitě by si představovalo výraznější vítězství. V tabulce třetí skupiny se nachází na druhém místě se čtyřmi body, za vedoucím Řeckem zaostává vinou horšího skóre. Hosté se za svůj vstup do třetí výkonnostní kategorie vůbec nemusejí stydět a patří jim čtvrtá pozice s jedním bodem na kontě.

Slovinsko se pokusí ukořistit premiérovou výhru s Moldavskem

Slovinsko nevstoupilo do nového ročníku Ligy národů úplně nejlépe a v domácím prostředí se rozešlo smírně s Řeckem v bezbrankovém poměru, navíc jeho rival byl mírně lepší a vypracoval si i více vyložených možností. Nyní bude mít možnost složit reparát proti podceňovanému Moldavsku, které je sice považováno za největšího outsidera třetí skupiny Ligy C, na druhou stranu se slušně uvedlo proti Kosovu a získalo s ním bod za remízu 1:1.

Moldavsko překvapilo, s Kosovem urvalo remízu 1:1

Moldavsko se pod vedením nového tureckého trenéra Engina Fırata na neutrální půdě v italské Parmě málem postaralo o obrovské překvapení, když sahalo po třech bodech proti Kosovu. O náskok sice přišlo zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem, nicméně i s cennou remízou 1:1 bude spokojeno. Hosté podle předpokladů kontrolovali průběh a měli herně navrch, ovšem po brzké inkasované brance marně dobývali defenzívu protivníka.

Kosovo jede do Moldavska a chce navázat na úspěšnou kvalifikaci o EURO

Moldavsko patří z dlouhodobého hlediska mezi největší outsidery evropské části a favoritem na postup není ani v Lize národů ve třetí výkonnostní kategorii. Na úvod nového ročníku přivítá Kosovo a bude považováno za outsidera, naopak jeho čtvrteční rival touží po postupu do Ligy B. Domácí celek momentálně prohrál v osmi utkáních za sebou a kvalifikace o ME mu vůbec nevyšla, naopak reprezentační výběr z Balkánského poloostrova sahal po postupu.

Moldavsko Islandu vzdorovalo, avšak padlo

Až nečekaně zajímavý zápas byl na závěr rozhodnuté kvalifikační skupiny H k vidění v Kišiněvi. Domácí zde přivítali Island, který sice díky Bjarnasonovi šel do vedení, Milinceanu ale srovnal. Utkání tak rozhodl půl hodiny před koncem Sigurdsson.

Island se připravuje na baráž. Kvalifikaci zakončí v Moldavsku

Island ve čtvrtek nedokázal urvat tři body na svou stranu v Turecku a definitivně přišel o možnost přímého postupu na EURO 2020 ze skupiny H. Zavděk musí vzít pouze dodatečnou březnovou baráž přes Ligu národů, na kterou by se chtěl bezpochyby co nejlépe připravit. Začít prověřovat své síly může už v posledním klání kvalifikace na půdě Moldavska.

Francie po nepřesvědčivém výkonu porazila Moldavsko a postupuje

Na evropském šampionátu 2020 zazní i Marseillaisa, poslední finalista z Francie totiž nebude chybět. Reprezentace galského kohouta sice nepředvedla kdoví jaký výkon, ale s Moldavskem se nakonec protrápila k vítězství 2:1 a to ji dává jistotu. Moldavané šokovali Stade France po devíti minutách brankou Vadima Rati a i když Francouzi do poločasu vyrovnali, vítěznou branku vstřelil až jedenáct minut před koncem z pokutového kopu Olivier Giroud.

Francie si chce proti Moldavsku zajistit postup

Úřadující světoví šampioni a vice-mistři Evropy Francouzi si mohou po čtvrtku definitivně zajistit postup na EURO. Potřebují k tomu porazit poslední Moldavany, popřípadě jim může pomoci i Turecko v zápase s Islandem. Francie si jiný scénář, než výhru nad Moldávií ani nepředstavuje. V prvním vzájemném zápase nastříleli reprezentanti galského kohouta čtyři góly a podobné hody slibuje pařížský Stade de France i tentokrát.

Albánie si pohrála s Moldavskem, přímo postoupit už však nemůže

Albánie dokázala odčinit smolnou páteční prohru v Turecku, kde inkasovala až v poslední minutě základní hrací doby. Tentokráte díky skvělému prvnímu poločasu zdolala outsidera z Moldavska ve vysokém poměru 4:0, nicméně i tak už nemá žádnou šanci na přímý postup. V tabulce skupiny H zůstává na čtvrtém místě s dvanácti body a právě na druhé Turecko ztrácí nedostižných sedm bodů. Moldavané jsou poslední se třemi body o skóre za Andorou.

Albánci potřebují v Moldavsku udržet krok s Islandem

Zápas, který si patrně příliš neutrálních diváků nezíská. Moldavsko v posledních dnech dělalo v titulcích všech světových médií sparing partnera slavící Andoře a nyní se bude pokoušet na vše zapomenout doma proti Albánii, která se stále nevzdává a nahání Island...

Andorra přerušila negativní sérii a proti Moldavsku slaví historické vítězství

Velice povedené utkání za sebou mají reprezentanti Andorry, kteří porazili na domácí půdě Moldavsko a zastavili tak sérii 56 prohraných utkání v evropské kvalifikaci. O vítězství pyrenejské země rozhodl záložník Vales.

Andorra chce získat první body v evropské kvalifikaci proti Moldavsku

V souboji dvou outsiderů skupiny H bude za mírného favorita považováno Moldavsko, ovšem dá se očekávat velmi vyrovnané utkání. Domácí trpaslík dosud ještě nebodoval a nevstřelil jediný gól, se skóre 0:14 je proto beznadějně poslední. Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, se třemi body se nacházejí na páté příčce se skóre 2:17 a jen horko-těžko budou svou současnou pozici vylepšovat, za čtvrtou Albánií totiž zaostávají o šest bodů.