Další články

Anglie zakončí úspěšnou kvalifikaci ve Skopje se Severní Makedonií

Země Albionu se bez větších potíží probojovala na nadcházející EURO v Německu a nyní se s ní rozloučí na půdě Severní Makedonie, kde opět bude plnit úlohu obrovského favorita. Anglie v dosavadních sedmi duelech hned šestkrát zvítězila a jedinou remízu zaznamenala s Ukrajinou (1:1), s devatenácti body tak ovládla skupinu C a před druhou Itálií i třetí Ukrajinou si vytvořila nedostižný šestibodový náskok.

Italové pokořili svou nemesis a přiblížili se k Euru. Severní Makedonie litovala nepovedené půle

Fotbalisté Itálie zvládli klíčový duel devátého kola kvalifikace na mistrovství Evropy, když v rámci skupiny C porazili na vlastní půdě Severní Makedonii 5:2. Italové na svého soupeře vlétli již od první minuty a během úvodního dějství nastříleli hned tři branky. Ve druhé půli ovšem polevili a soupeř začal snižovat. Avšak na dvě trefy Federica Chiesy, jenž se stal hlavním mužem zápasu, navázal pojišťovacím gólem po změně stran Giacomo Raspadori. Squadra azzurra tak ukončila trápení proti Červeným lvům, se kterými třikrát v řadě nevyhrála, přičemž jednou ji to stálo postup na mistrovství světa.

Italové potřebují vyhrát, Makedonci už jsou ze hry

Ještě předtím, než se Itálie dočká zásadního a rozhodujícího duelu o všechno s Ukrajinou, svede tým trenéra Luciana Spallettiho před vyprodaným Olimpicem bitvu se Severní Makedonií. Ani v ní nesmí selhat, protože právě Severní Makedonie se na Itálii dotahuje.

Pražská Letná se převlékla do žluto-modrého hávu. Ukrajinci uspěli zásluhou Sudakova

Ukrajina porazila v sedmém kole kvalifikační skupiny C o postup na mistrovství Evropy Severní Makedonii 2:0. V první půlhodině byli ukrajinští fotbalisté mnohem aktivnější a svého soupeře k ničemu nepouštěli, což nakonec vyústilo i ve šťastnou trefu Heorhije Sudakova. Po jeho zásahu hráči v bílém vyrovnali hru a diváci na pražské Letné viděli množství šancí na obou stranách. Zásah záložníka Šachtaru se nakonec ukázal být tím vítězným, a tým z Balkánského poloostrova tak v klíčovém souboji na body nedosáhl.

Trápící se defenzivu Makedonie v Praze vyzkouší Ukrajina

Ve skupině C je situace zatím poměrně jasná - za vládnoucí Anglií se sešikovaly hned tři týmy, které získaly shodný počet bodů. Na sedmi bodech je kromě Itálie také Ukrajina a Severní Makedonie, přičemž právě tyto dvě poslední země se spolu utkají.

Ukrajina odehraje zápas se Severní Makedonií v Praze na Letné

Reprezentanti Ukrajiny odehrají nejbližší domácí utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Severní Makedonii 14. října na stadionu Sparty v Praze na Letné. Na svých internetových stránkách o tom informovala tamní asociace. Ukrajinci musejí hrát domácí zápasy v azylu kvůli tomu, že jejich země čelí ruskému vojenskému útoku. Na utkání na Spartě dorazí rodiny obětí války.

Severní Makedonie se zuby nehty drží favoritů. Hrdina duelu s Itálií při výhře dvakrát asistoval

Severní Makedonie navázala na dobrý výkon ze zápasu proti Itálii a v šestém kole kvalifikace o postup na mistrovství Evropy zvítězila na Maltě 2:0. Hosté měli výborný vstup do utkání, když se již po pěti minutách prosadil Eljif Elmas. K povinné výhře také velkým dílem přispěl autor vyrovnávací branky z předcházejícího duelu Enis Bardhi, jenž asistoval jak u trefy záložníka italské Neapole, tak u následného zásahu Jovana Maneva.

Severní Makedonie chce na Maltě udržet postupové naděje

Severní Makedonie se v sobotu zase jednou ukázala jako nemesis pro italské fotbalisty. Balkánská reprezentace ovšem pořád zůstává daleko od reálných bojů o postupová místa. Udrží alespoň teoretické naděje na půdě slaboučké Malty?

Spalletti při premiéře pomstu nenaservíroval, italského favorita v závěru zaskočil Bardhi

Reprezentační výběr Itálie v pátém kole kvalifikační skupiny C o postup na mistrovství Evropy pouze remizoval s domácí Makedonií 1:1. Tým z Apeninského poloostrova byl na nepříliš ideálním trávníku aktivnější, což vedlo krátce po změně stran k brance nového kapitána Azzurri Cira Immobileho. Italové se ale nakonec soupeři, který je obral o účast na mistrovství světa, nepomstili. V 81. minutě totiž po krásně zahraném přímém kopu srovnal Enis Bardhi, a první vytyčený úkol nového kouče Luciana Spallettiho tak zůstal nesplněn.

Spallettiho éra začíná. Odnese to Severní Makedonie?

Italové se nevzdávají šance na postup a využít chtějí faktu, že oproti Angličanům odehráli o dva zápasy méně. Jejich ztráta ale už teď čítá devět bodů, takže pokud se nově vedený tým nechce vytratit z boje o přední místa, musí proti Makedonii bodovat.

Anglie zmasakrovala sedmi góly Severní Makedonii, pomohl i Sakův hattrick

Čtyři zápasy, dvanáct bodů. Anglie v kvalifikaci o EURO 2024 nechává jasně zapomenout na hodně nepovedené působení v Lize národů a směle kráčí za postupem na šampionát. Severní Makedonie představovala na Old Trafford hodně slabý kompars, červnové vystoupení obecně nebude hodnotit vůbec pozitivně. Opravdu není proč, ve dvou duelech obdržela deset branek.

Angličané usilují o stoprocentní úspěšnost proti Makedonii

Gorana Pandeva na trávníku v dresu Severní Makedonie už sice neuvidíme, ale to neznamená, že by se tahle země měla stát pro Angličany snadnou kořistí. Naopak, balkánský celek se na trávníku slavného Old Trafford pokusí překvapit jasného favorita a ukořistit pár bodů.

Severní Makedonie se rozsypala jako domeček z karet, výhru slavila Ukrajina

Zdálo se, že v tomhle kvalifikačním souboji o EURO 2024 se Severní Makedonie zaraduje z tříbodového výsledku. A hodně důležitého. Jenže kolaps, jaký nastal zhruba v poslední třetině tohoto utkání, jí jednoduše dost pokazil náladu. Ukrajině se během krátké chvíle nejen zdařilo dohnat dvougólové manko, ale nakonec díky klíčové trefě Viktora Cyhankova slavila i výhru.

Naváže Ukrajina na slušný výkon z přáteláku? V důležitém klání vyzve Severní Makedonii

Zatím pouze jediný zápas sehrály Severní Makedonie a Ukrajina v boji o postup na EURO 2024. A zatímco domácí v prvním mači slavili výhru, hosté padli. Teď každopádně vyzvou balkánští Risovi po papírové stránce daleko náročnějšího protivníka. Ten navíc před několika dny ukázal, že se může měřit i s těmi největšími giganty, a přicestuje jistě notně povzbuzený.