Souhrn kvalifikace o postup na ME 2024 - úterý 20.6.
Úterní program přinesl několik překvapení a svědomí budou zpytovat Poláci, v Moldavsku prohospodařili dvoubrankové vedení a prohráli 2:3. Namále měli i Portugalci, vinou mizerné koncovky se až do konce museli strachovat Slováci.
Skupina A
Norsko - Kypr 3:1
Góly: 12. Ola Solbakken, 56. Erling Haaland, 60. Erling Haaland - 90+3. Grigoris Kastanos
Norsko rozhodně nemohlo být spokojeno s dosavadním průběhem kvalifikace o ME 2024, jelikož ve třech odehraných zápasech jen jednou remizovalo a hlavně v sobotu doma prohrálo s konkurenčním Skotskem (1:2). Nicméně teď naplnilo papírové předpoklady proti největšímu outsiderovi skupiny A Kypru, díky dvěma zásahům hvězdného Erlinga Haalanda zvítězilo po výsledku 3:1 a posunulo se na třetí místo se čtyřmi body.
Ostrovní vyzyvatel se v Oslu neprezentoval příliš dobrým výkonem a mohl pohrát i mnohem vyšším než jen dvoubrankovým rozdílem. Ani ve třetím utkání kvalifikace tedy nebodoval a s hrozivým skóre 2:8 je beznadějně poslední pátý. Skandinávský favorit měl navrch od samého začátku a poprvé zahrozil v 9. minutě, když po ráně Berga z bezprostřední blízkosti vytáhl famózní reflexivní zákrok brankář Mall.
Ani ne o šedesát sekund později spálil ještě větší možnost Meling, po geniální patičce pozdějšího střelce Oly Solbakkena totiž orazítkoval bližší tyč svou střelou ze sedmi metrů. Norsko pokračovalo v tlaku i nadále a zaslouženého vedení se dočkalo ve 12. minutě. Centr Sørlotha z pravého křídla propadl přes hlavičkujícího Haalanda ke zcela volnému Solbakkenovi a jeho razantní volej z dvanácti metrů zapadl do protějšího spodního růžku.
Severský celek i poté dominoval na trávníku a druhou trefu mohl přidat těsně před přestávkou, avšak Aursnesovu střelu zasáhl svou pravou rukou Mall a míč se poté odrazil od levé tyče zpět do hry. Norsko se přeci jen mohlo uklidnit v 56. minutě, neboť Antoniou po rohovém kopu z levé strany zahrál ve vlastní šestnáctce nešťastně rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Haaland přízemní ranou k levé tyči do protipohybu Malla.
Neuběhly ani další čtyři minuty a Haaland skóroval podruhé, neboť převzal skvělou kolmici do běhu od Ødegaarda a bez větších potíží obstřelil vyběhnutého hostujícího strážce. V následujícím průběhu se utkání již spíše dohrávalo a k vidění byly jen nepřesné pokusy Kousoulose s Bergem, Kypr alespoň zaznamenal čestný úspěch ve třetí minutě nastavení. O kosmetické snížení se postaral Grigoris Kastanos, jenž po průniku přes dva protihráče pokořil gólmana Nylanda přesnou přízemní střelou k bližší tyči.
Skotsko - Gruzie 2:0
Góly: 6. Callum McGregor, 47. Scott McTominay
Skotsko v silně podmáčeném (a to je ještě hodně slabý výraz) terénu nakonec zdolalo nebezpečnou Gruzii. Utkání muselo být na skoro hodinu a půl přerušené z důvodu enormní záplavy a po dalším obnovení zápasu se Gruzie do tempa nedokázala dostat.
Ve Skotsku jsme dnes viděli hodně zvláštní a především hodně dlouhé utkání, protože do něj zasáhly přírodní živly. Už dlouho před začátkem utkání se začal na trávník stadionu Hampden Park v Glasgow snášet déšť a to hodně vytrvalý. Povrch pažitu byl smáčen až tak, že se míč chvílemi zastavoval. Přesto jsme viděli dvě velké šance. Otar Kitejšvili ještě netrefil ideálně, ale v šesté minutě Lyndon Dykes zahrál rohový kop, míč se dostal ke Callumu McGregorovi a ten ho napálil do sítě!
Pak ale sudí doznal, že tohle prostě není ideální plocha na fotbal, spíš na vodní pólo. A utkání přerušil. Po několika pokusech se začalo znovu hrát až o půl jedenácté večer. Krátce po opětovném začátku se do úniku dostal Andy Robertson, jenže v pravou chvíli u vápna nedokázal nic vymyslet. Před odchodem do šaten se musel předvést brankář Mamardašvili při zákroku proti McTominayovi.
Podruhé ale tenhle souboj vyhrál právě záložník Skotska. Scott McTominay využil chyby hostující obrany, zpracoval si míč a druhým dotykem ho napálil do sítě!
Ke konci utkání se Gruzie dostala blízko ke gólu, ale Mikautadze volejem nastřelil jen boční síť. V nastavení ještě Hickey zahrál rukou a sudí odpískal penaltu pro Gruzii. Její největší hvězda, neapolský tahoun Kvaracchelija, ale poslal míč nad břevno!
Tabulka
Skupina E
Faerské ostrovy - Albánie 1:3
Góly: 45+1. Odmar Faerø - 20. Nedim Bajrami, 51. Kristjan Asllani, 90+2. Ernest Muçi
Albánie po úvodní porážce v Polsku (0:1) dokázala v sobotu zdolat houževnaté Moldavsko (2:0) a nyní i přes neproměněnou penaltu slaví úspěch na půdě podceňovaných Faerských ostrovů. Na konci první půle sice přišla o jednobrankový náskok, ale po změně stran hned dvakrát skórovala a slaví tak důležitou výhru 3:1. Díky senzační porážce Polska v Moldavsku (2:3) se navíc vyhoupla na druhou příčku skupiny se šesti body o bod za český národní tým.
Favorizovaní hosté vstoupili do úterního utkání s velkým nasazením a již v první minutě rozvlnili síť, avšak zásah Çikalleshiho nakonec neplatil kvůli těsnému ofsajdovému postavení. Výběr vedený brazilským koučem Sylvinhem se dočkal vytouženého vedení přesně po dvaceti odehraných minutách. Na konci hezké přízemní kombinace stanul Nedim Bajrami, který po finální kolmici Asaniho zamířil po zemi přímo do protějšího spodního růžku.
Krátce po odehrané půl hodině mohla Albánie navýšit svůj náskok, jenomže nařízenou penaltou pohrdl smolař Çikalleshi, jehož ránu směřující k levé konstrukci famózně odvrátil do strany brankář Gestsson. Domácí z ničeho nic srovnali krok v nastaveném čase úvodního dějství. Po přímém volném kopu Símuna Edmundssona si seběhl do středu pokutového území Odmar Faerø a přesnou hlavičkou pokořil pozdě reagujícího gólmana Berishu.
Vyzyvatel z Balkánského poloostrova však po změně stran přidal a ztracený náskok si vzal zpět v 51. minutě. Prosadit se dokázal Kristjan Asllani, jenž napřáhl z více jak pětadvaceti metrů a jeho úchvatný pokus zaplachtil přesně do levé šibenice. Domácí chtěli v následujícím průběhu vyrovnat a i si vytvořili některé šance, nicméně v nastaveném čase obdrželi třetí rozhodující gól, neboť střídající Ernest Muçi po rychlém brejku zavěsil k vzdálenější tyči svým nekompromisním volejem z dvanácti metrů.
Moldavsko - Polsko 3:2
Góly: 48. Ion Nicolaescu, 79. Ion Nicolaescu, 85. Vladyslav Babohlo - 12. Arkadiusz Milik, 34. Robert Lewandowski
Moldavsko se v kvalifikační skupině E postaralo o druhou senzaci - v březnové části se rozešlo smírně bez branek s naším národním výběrem a teď po fantastickém druhém poločasu zdolalo asi největší favorita skupiny Polsko. Svěřenci portugalského kouče Fernanda Santose přitom zvládli první půli na jedničku a do kabin odcházeli s dvougólovým náskokem, nicméně domácí se po změně stran nadechli k neuvěřitelnému obratu.
Jeden z největších outsiderů evropského kontinentu tak v dosavadních čtyřech zápasech prohrál jen jednou a to před pár dny v Albánií (0:2), s pěti body se momentálně vyhoupl na třetí místo. Naopak Poláci utrpěli druhou porážku ze tří utkání a ve zbývajícím průběhu budou mít co dělat, aby alespoň skončili na druhé postupové příčce. Přitom favorit začal naprosto skvěle a během úvodních čtyřiatřiceti minut skóroval hned dvakrát.
O oba góly se postaralo úderné duo Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski. Ve 12. minutě měl nejprve přesnou mušku devětadvacetiletý útočník italského Juventusu Milik, který po vynikajícím centru Frankowskiho a přesné hlavičce Lewandowski stál ve správnou chvíli na správném místě a pohotovou technickou střelou překonal naprosto bezmocného brankáře Raileana. O dvaadvacet minut později pojistil náskok favorita Lewandowski.
Již pětatřicetiletý zkušený ostrostřelec španělské Barcelony obdržel přihrávku od Milika a po elegantní otočce vypálil z dvaceti metrů, jeho přízemní pokus propadl mezi nohama skluzujícího Crăciuna přímo do vzdálenějšího spodního růžku. Stejný hráč chtěl opět rozvlnit síť ve třetí nastavené minutě úvodní části, ale tentokráte po pobídce Zielińskiho minul protější tyč zhruba o půl metru.
Moldavsko však vstoupilo do druhého dějství jako vyměněné a ani ne po třech odehraných minutách překvapivě snížilo. Domácí hrdina tohoto utkání Ion Nicolaescu se zjevil ve středu hrací plochy a nikým nebráněn zamířil po zemi k levé tyči. Stejný hráč měl opět přesnou mušku krátce po odehrané hodině, jelikož ze sedmi metrů hlavičkoval kolem gólmana Szczęsnyho, avšak předtím si pomohl útočným faulem a tento jeho zásah tedy neplatil.
Nicolaescu si přeci jen spravil náladu čtvrthodiny před závěrečným hvizdem. Na 2:2 vyrovnával po famózním úniku přes dva protihráče a svým křižným projektilem poslal míč za záda marně se natahujícího Szczęsnyho. Poláci se od tohoto okamžiku snažili přepnout na vyšší rychlostní stupeň, jenže v 85. minutě inkasovali třetí rozdílovou branku. O naprosto nečekaném úspěchu Moldavska rozhodl Vladyslav Babohlo, když po brilantním pasu Cojocariho z levého křídla hlavičkoval ze sedmi metrů pod břevno.
Tabulka
Skupina F
Rakousko - Švédsko 2:0
Góly: 81. Christoph Baumgartner, 89. Christoph Baumgartner
Brankář Robin Olsen se překonával a prakticky sám bránil rakouskou invazi, ale ani on nakonec nestačil. V poslední desetiminutovce utkání totiž Christoph Baumgartner dostal dvě šance na dorážku a obě využil.
Rakousko si chtělo v domácím utkání pojistit první příčku, zatím získalo ze tří duelů sedm bodů a kvalifikace se pro něj vyvíjela velmi dobře. Na stadionu pojmenovaném po rakouském fotbalovém velikánu Ernestu Happelovi se za vedení italského sudího Marca Guidy pustili domácí do útočení a Švédové se chvílemi museli nepříjemně bránit. Přesto mohli jako první udeřit právě hosté. V 11. minutě si na centr od Forsberga počkal stoper Lindelöf a brankář Schlager musel předvést skvělý reflex, aby jeho zakončení jen vyrazil.
O minutu později rakouská obrana nestíhala náběh Isaka a Stefan Posch si musel hodně oddechnout, že mu sudí Guida ukázal za faul v roli posledního muže jen kartu žluté barvy. Ani po zásahu VARu se výrok italského arbitra nezměnil. Od téhle chvíle si Rakušané i Švédové začali dávat minimálně v obraně větší pozor a celkově se utkání uklidnilo.
Postupem času se ale domácí dokázali dostat do větší pohody a začali být velmi nebezpeční. Wimmer se nejprve odhodlal k hodně štiplavé střele a brankář Robin Olsen musel zakročit. Někdejší gólman italského AS Řím si pak připsal další krásný zákrok hned z dalšího rohu, kdy vyrážel pohotově hlavičku Gregoritsche. V první nastavené minutě nepřekonal výtečného Olsena ani Schlager dělovkou z první, Olsen se prostě překonával!
Změna stran přinesla znovu uklidnění a také několikeré střídání, které ale hru moc neoživilo. Dvacet minut před koncem se k balonu dostal zakončující Florian Grillitsch, který ale na Olsena také nevyzrál. Už se pomalu začalo zdát, že Švédové díky Olsenovi uhrají aspoň bod, ale nestalo se tak. Devět minut před koncem totiž Olsen vyrazil Grillitschovu ránu jen před sebe a Christopj Baumgartner balon v klidu dorazil do sítě. A když se o osm minut později situace prakticky opakovala a Baumgartner zakončil rychlý brejk další dorážkou, bylo o vítězi rozhodnuto.
Estonsko - Belgie 0:3
Góly: 37. Romelu Lukaku, 40. Romelu Lukaku, 90. Johan Bakayoko
Favorizovaná Belgie si po sobotní remíze s Rakouskem (1:1) spravila chuť na půdě podceňovaného Estonska a i díky dvěma trefám nestárnoucího Romela Lukaka zvítězila hladce po výsledku 3:0. Po rozpačitějším začátku skóroval právě Lukaku hned dvakrát během čtyř minut a v samém závěru pojistil výhru favorita Johan Bakayoko. Svěřenci italského trenéra Domenica Tedesca si tak upevnili druhé místo skupiny F se ziskem sedmi bodů.
Jedem z největších outsiderů skupiny naopak prohrál podruhé ze tří duelů a s jediným bodem na kontě je čtvrtý jen o skóre před posledním pátým Ázerbájdžánem. Úvodní čtvrthodina tohoto úterního střetnutí příliš zajímavých momentů nenabídla, poté se z ničeho nic mohl prosadit právě pozdější hrdina Lukaku. Ten se po samostatném úniku zjevil sám před brankářem Heinem, ale přízemní střelou z mírného úhlu na něj nevyzrál.
Domácí se chtěli dostat do senzačního vedení po necelé půlhodině hry, když od levého rohu pokutového území vypálil Sinjavskij a bránící Faes na poslední chvíli dokázal srazit míč do boční sítě. O osudu tohoto duelu bylo rozhodnuto v rozmezí 37. - 40. minuty. Kanonýr italského Interu Lukaku nejprve otevřel gólový účet po skvělém pasu Vranckxe z levé strany, jelikož v osobním souboji předskočil Peetsona a hlavou uklidil balón k protější tyči.
Stejný hráč ihned na to zvýšil vedení svého týmu po skvěle načasované přihrávce Theateho z levého křídla a z hranice brankového území pokořil Heina přízemní střelou. Po změně stran tempo hry přeci jen opadlo, za zmínku stojí jen zblokovaná střela Trésora Ndayishimiyeho skluzujícím Tenistem a rána Batshuayie směřující o decimetry vedle pravé konstrukce. Hosté nakonec přidali třetí branku v 90. minutě, neboť Bakayoko se chytrou kličkou zbavil Kuuska a z dvanácti metrů chladnokrevně zavěsil do levé šibenice.
Tabulka
Skupina G
Bulharsko - Srbsko 1:1
Góly: 47. Kiril Despodov - 90+7. Darko Lazović
Srbsko skvěle vstoupilo do letošního kvalifikačního cyklu o ME, na kterém nestartovalo už od roku 2000, nicméně tentokráte po nepříliš přesvědčivém výkonu mohlo být rádo, že bere alespoň bod za nerozhodný výsledek 1:1. Bulharsko se v Razgradu dostalo do vedení krátce po změně stran, cenný bod pro favorita skupiny G zařídil až v šesté minutě nastavení střídající Dušan Lazović.
Bulhaři i přes překvapivý výsledek stále nemají příliš velkou šanci na postup, jelikož ve čtyřech duelech vybojovali pouhé dva body a patří jim až čtvrté místo, hůře je na tom pouze poslední Litva se ziskem jednoho bodu. Svěřenci trenéra Dragana Stojkoviće vůbec poprvé inkasovali a se sedmi body se propadli na druhou příčku o skóre za vedoucí Maďarsko, tento úterní výkon si určitě za rámeček nedají.
Stojković musel před zápasem udělat několik vynucených změn v sestavě. Do zápasu například nemohlo zasáhnout úderné duo Aleksandar Mitrović - Dušan Vlahović a na výkonu jasného favorita to bylo znát. První poločas se nesl ve velmi opatrném duchu a diváci na stadionu v Razgradu se dočkali jediné přímé střely mezi tři tyče. Bulharsko se dostalo do velmi překvapivého vedení krátce po změně stran.
Ve 47. minutě se totiž prosadil šestadvacetiletý útočník místního Ludogorce Kiril Despodov, jenž se po pasu z pravé strany a zpětné nahrávce Čočeva opřel do míče z první a z dvanácti metrů ho poslal přímo k pravé konstrukci. Hosté se chtěli vrátit do hry o vítězství zhruba v polovině druhé půle, ale Krastevova rána pouze orazítkovala břevno.
Když už se zdálo, že se na výhře outsidera nic měnit nebude, tak v poslední možnou chvíli udeřil již zmiňovaný Lazović, který si zpracoval balón před hranicí pokutového území a ze čtrnácti metrů nechytatelně zavěsil k bližší konstrukci kolem marně se natahujícího brankáře Djulgerova.
Maďarsko - Litva 2:0
Góly: 32. Barnabás Varga, 83. Roland Sallai
Tenhle výkon se rozhodně nezapíše do dějin maďarské kopané nějakým zlatým písmem, ale jak se říká, účel světí prostředky. Domácím nakonec vůbec nevadilo, že jako favorité vyhráli nad podceňovanou Litvou jen o dvě branky, poněvadž hlavní cíl, tedy urvat vítězství, se jim zkrátka povedlo splnit. Maďarsku svými góly rozradostnili Barnabás Varga a Roland Sallai.
Maďaři byli od úvodních momentů zápasu těmi aktivnějšími hráči na hřišti, tedy co se týče ofenzivního počínán, branky se každopádně dočkali až ve 32. minutě. Szalaiův centr z levé strany, trochu překvapivě, propadl na hranici brankového území na zadní tyčku až k Vargovi, který z blízkosti pohodlně uklidil míč za brankáře Gertmonase. Ve 40. minutě se snažil náskok domácích navýšit Szoboszlai, trefil ale jen brankovou konstrukci, přičemž následně Szalai hlavičkoval mimo.
Zkraje druhého poločasu se pokoušel zapsat na listinu střelců Gazdag, po zemi vysílal určitě štiplavou navštívenku, avšak gólman Gertmonas velmi dobře zasáhnul. Litevci se jednoduše ani po přestávce na žádnou odpověď nezmohli, když pak navíc vyslal nekompromisní pokus přesně do šibenice Sallai v 83. minutě poté, co mu míč přistrčil ve středu pole Szoboszlai, nebylo pochyb o tom, že tři body zůstanou v Budapešti. Sallaiova trefa byla opravdu výstavní, s touhle přesnou dělovkou mohl Gertmonas vážně stěží něco dělat.
Tabulka
Skupina J
Bosna a Hercegovina - Lucembursko 0:2
Góly: 4. Yvandro Borges Sanches, 74. Danel Sinani
Bosna by se ráda kvalifikovala na nadcházející evropský šampionát do Německa, ovšem úterní duel s Lucemburskem ji od tohoto cíle výrazně vzdálil. Výběr z Balkánského poloostrova se totiž nedokázal prosadit a utrpěl nečekanou porážku 0:2, v tabulce skupiny J proto klesl na předposlední páté místo s jedinou výhrou. Naopak hosté ukázali svůj potenciál a po druhé výhře v řadě se vyhoupli na třetí pozici se sedmi body.
Svěřenci trenéra Luca Holtze začali naprosto fantasticky a již po čtyřech odehraných minutách se dostali do vedení. Teprve devatenáctiletý útočník německého Mönchengladbachu Yvandro Borges Sanches totiž využil špatného zpracování bránícího Barišiče, poté ukázkově obešel brankáře Šehiče a se zakončením do poloprázdné branky již neměl větší problémy. Domácí od této chvíle přidali a vyrovnat mohli po necelých dvaceti minutách hry.
Po centru z křídla totiž hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Kodro, ale k jeho smůle pouze orazítkoval bližší konstrukci. Lucembursko mohlo pojistit svůj náskok ihned po změně stran, jenže po samostatném úniku Barreira skvěle zasáhl Šehič a připsal si tak na konto vůbec svůj první zákrok zápasu. Bosna měla největší šanci na vyrovnání v 56. minutě, jelikož izraelský rozhodčí Laibuvitz po nedovoleném zákroku Bohnerta nařídil poutový kop.
K němu se postavil Amir Hadžiahmetovič a naprosto selhal, když svou ránu trestuhodně usměrnil vysoko nad břevno. Hosté se definitivně uklidnili zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem. Druhou rozhodující trefu vsítil Danel Sinani, jenž využil ukvapeného vyběhnutí Šehiče a z pětadvaceti metrů poslal balón doprostřed odkryté branky. V nastaveném čase ještě vytáhl gólman Moris perfektní zásah proti střele střídajícího Hamuliče a výsledek se proti už nezměnil.
Island - Portugalsko 0:1
Góly: 89. Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo zase jednou spasil Portugalce. Dnes rozhodl o třech bodech pro svou zemi proti Islandu, který dlouho statečně odolával.
Na Island vzpomínají Portugalci moc rádi, protože když se s ním utkali naposledy, jednalo se o rok 2016 a tehdy vyhráli celý evropský šampionát. Něco podobného by moc rádi zopakovali i příští rok a zatím se jim to daří, jsou skoro nezastavitelní. A domácí brankář Rúnarsson moc dobře věděl, že ho čeká hodně náročný večer i dnes, před vlastními fanoušky. První minuty to jen potvrzovaly, protože prim hráli Portugalci.
O nějakém velkém tlaku ale nemohla být řeč, favoritovi utkání se spíš dařilo držet míč a kontrolovat, co se s ním děje. Na první šanci jsme nemuseli čekat moc dlouho, protože po patnácti minutách zahrávalo Portugalsko rohový kop a míč si ve vápně našel urostlý stoper Pepe. Jeho hlavičku ale parádně vytáhl brankář Rúnar Rúnarsson!
Do vedení mohl na opačné straně jít islandský celek. Jóhann Gudmundsson výborně nacentroval a míč se po sklepnutí dostal k nohám Victora Pálssona. Bohužel pro domácí ale Pálsson netrefil míč vůbec dobře a napálil ho ze skvělé pozice příliš vysoko nad bránu! Dlouhou dobu jsme čekali na to, co předvede hlavní hvězda Portugalska Cristiano Ronaldo, ale ten se pořád nemohl dostat do tempa.
Do zajímavé pozice se dostal až dvě minuty před koncem první půle, když si naběhl na krásný centr, jenže jednak míč nedopravil do sítě a jednak mu stejně byl pískán ofsajd. Mnohem blíž byl Ronaldo ve 49. minutě, kdy hlavou napálil centr od Bruna Fernandese jen těsně vedle tyče.
Na opačné straně si s obranou Portugalska jednoduchým pasem poradil Willum Willumsson, který se prodral dopředu a napálil míč těsně vedle. Do vývoje utkání ale promluvil ještě jednou, protože v rozmezí jedenácti minut inkasoval po faulech dvě žluté karty a utkání pro něj předčasně skončilo. To ale nebyla pro Island ta nejhorší zpráva. Pouhou minutu před koncem totiž severská země kapitulovala. Nedokázala se vyrovnat s Cristianem Ronaldem, který využil přiťuknutí Inácia a poslal hosty do vedení.
Lichtenštejnsko - Slovensko 0:1
Góly: 45+1. Denis Vavro
Slovensko zvládlo roli favorita na půdě Lichtenštejnska a díky jedinému gólu Denise Vavra ze závěru první půle uzmulo ve Vaduzu povinné tři body. Aktuálně tak se třemi vítězstvími a jednou remízou drží strategickou druhou postupovou pozici ve své moci, lepší už je pouze, a to podle očekávání, suverénní Portugalsko. Domácí naopak zůstávají bez bodu jako poslední.
Slováci byli od úvodních okamžiků zápas aktivnější, nicméně dlouho se kýženého úspěchu v podobě vstřelené branky nedočkali. Velmi dobře pálil Škriniar po zemi směrem na vzdálenější tyčku ve 12. minutě, avšak gólman Büchel velmi dobře zasáhl. Je o pár chvil později se ve vyložené pozici ocitl Polievka, jeho pokus nicméně vyblokoval do zámezí, vlastně možná i trochu nevědomky, bránící F. Wolfinger.
Také Lichtenštejnsko umělo zahrozit, a to díky Göppelovi ve 24. minutě, jehož oslovil svým dlouhým pasem zprava S. Wolfinger, brankář Dúbravka přitom zasahoval opravdu jen s vypětím všech sil tak, že míč srážel do svého břevna. Až v nastavení první půle se nakonec skóre poprvé měnilo. Suslovův centr z rohového čtvrtkruhu zachytil Hancko na bližší tyči, protáhl míč hlavou na zadní tyčku a Vavro z blízkosti v pohodě skóroval.
Ve druhém dějství už žádný gól na řadu nepřišel, byť se o něj pokoušel Hamšík v 71. minutě z přímého kopu, přičemž v 76. minutě nedokázal vyrovnat Salanovic, poněvadž jeho střelu bravurně zlikvidoval Dúbravka. Druhý poločas obecně už tolik vzruchu jako ten první nepřinášel, i proto zkrátka zůstalo skóre přesně takové jako těsně před přestávkou.
Komentáře (59)
Přidat komentářMy nakonec budeme hrát vážně jen s Albánií o postup
Šilhavka zkušeně pěknej bodíček z Moldavska a tady se na něj nadávalo.
Nedáš góla neotočí …je to hlava
Zaručený recept proti Csaplárovi .
Franco masterclass
A ta Bosna hraje dobrou sračku
Bosna rupne doma s Lucemburskem
ved Luxembursko ma 4 hracov z Bundesligy, borca z TOP timu Belgicka a pod. nechapem preco ich stale niekto nebere vazne
Protože např. je tohle asi nejslavnější venkovní jejich vítězství v historii …že by proto ?
a? a tak to budeme ignorovat, že majú evidentne konečne slušných hráčov?
Ne, ale nevim proč bysme nemohli bejt překvapený… když to překvapení je. Jako trpaslíka je už nikdo nebere.
možno len tu Bosnu neberiem až tak vážne tak mi to nepríde také prekvapenie to už skôr ma dnes prekvapilo Bulharsko resp. Moldavsko aj keď na Poliakov mám svoj názor
Moldavsko mě překvapilo dost to jo. A Poláky taky až tak vážně neberu… ale stejnak no z 0:2 A hrát Lucembursko doma tak se ani nepodivím nejspíš… ale přeci jen balkánská půda, bavíc Bosna podle jmen taky něco má… no jo, překvapilo mě to.
předloni vyhráli v Irsku, klidně můžeme plynule navázat a řešit, která z těch dvou výher je cennější
Mainatream ich bude stale brat ako slaby tim.. mozno az pokial sa nedostanu na majstrovstva, a to moze byt uz coskoro..
Tvl slabý tým jsou i Slováci a taky bojujete o Euro… reálně je slabá i ta Bosna. Tak za co jiného se mají brát ?
"Bojujete" by som zmenil na bojuju, inak suhlasim..
Ja by som "bojujete" vyškrtol úplne.
Až postoupí ze skupiny na Euru… prijd a muzeme se bavit.
Toto je este daleko, by som povedal ze dnes nerealne si predtavit.. ale postup na ME je postup na ME...
Bejt v jiné skupině tak jim to přeju. Ale když to běják prodrbete a oni postoupí tak budu taky rád no.
Vlastně oni… ty Slovensku asi nefandíš teda
Vobec, nikdy som ani nefanndil, nie len co sa tyka futbalu..
Nakoniec, ak mi vsetko bude bezat dobre, rok 2023 bude moj posledny na Slovensku
A pak do Portugalska?
tak to je mojim snom/cieľom od mala, takže pravdepodobne.. ale nechcem veľmi predbiehať, lebo stále sa môže čosi pokaziť
btw pred voľbami 2020 som si povedal, že na ďalšie už nebudem na Slovnesku.. september by bola pre mňa stávka all in, február už je asi viac istota.. a vôbec zas sa až tak riadiť politikou a hlavne tou slovenskou je hlúposť.. (aj keď píšem komentár tak mám na pravo reklamu na ubytovanie v Portugalsku, na tejto to je od 250 do 350 v zdieľanom byte )
Lisabon je teraz brutalne drahy, platime s priatelkou 1000 mesacne za najom a je to este super deal. Hlavne vzhladom na portugalske platy je to prilis, kedze platy nie su o mnoho vyssie ako na SK, povedal by som cca na urovni CZ.
presne toto je momentálne najzložitejšia vec, ktorú pri v tomto rieším.. síce teraz som v Bratislave, a tu to je ešte o čosi ťažšie..
platovo, ja sa snažím byť "digitálny nomád" čo už viac-menej som, už len potrebujem stabilizovať príjem (tak ak máte niekto e-shop a záujem o FB ads, tak rýchlo DM aka reklama zdarma )
A to dnes treba nejak takto plánovať? Odcestovať sa dá kľudne zo dňa na deň
Odcestovat jo Ale tak třeba je zodpovědnej a chce mít našetřeno, sehnanou práci, byt… a né jet jak někam na sběr ovoce
presne, ono v predstavách je to jednoduché, ale reálne za tým je kopec vecí, lebo ja nechcem ísť na 3 mesiace za zárobkom, ako sa chodí do Nizozemska a podobne..
Tak držím palce ať ti výjde A snad nám tu za rok napíšeš odkud nově píšeš
Diky! Urcite eurofotbal si necham, nech budem kdekolvek (aj ked toho casu neni vzdy ako kedysi )
A čo je na tom také ťažké? Odídeš za brigádou, ak niesi lemra, ovládaš jazyk do mesiaca máš tam podnajom aj novú normálnu prácu.
ak máš love, alebo ak ti statčí prežívať niekde tak dá sa.. ja už len nechcem byť "len ďalší" imigrant.. chcem svojími skúsenosťami a tým čo som prešiel, nejak prispieť a nemusí tom byť gigantická vec (napríklad zatiaľ som prispel k popularite ženského futsalu ((nie moje slová)), ale ide mi skôr o to, aby som tam kde budem nebol na príťaž, ale skôr k prospechu)
To je taka idealna skupina pre nich.. a uz ked by aj boli na ME tak sa nikto nebude pytat z akej skupiny postupi ( teda.. nikto.. mainstream, co futbal sleduje ked su MS a ME)
Vždy se někdo najde, kdo to nadhodí. Já tu větu nemám rád, protože se to lehce otočí proti hned. Ano mají lehkou skupinu, ale to platí i pro zbytek týmů v té skupině.
to joo
Btw mozna se to nezdá, ale já jim fandím A jsem rád, že se z trpaslíka takhle vykopali. Nicméně postup přeji Slovensku.
Za mě jednoznačně Bosna.
Projel jsem si zs a je v ní jen jeden hráč pravidelně hrající BL a jeden leštič lavičky.
šikovný
To nevím, neznám ho.
No to je fajn, na to, ze par rokov dozdu boli len nejaky otloukanek..
Já měl ta to že jejich největší hvězda je furt Thill… a koukám, že ten ani nehrál a že vlastně kope jen za slabý AIK
Tá naša finálna a vlastne aj predfinálna fáza je na zaplakanie a nechcem si predstaviť, ako by sme s týmto mali ísť na ME... Hlavne ak mladými "esami" majú byť Ďuriš, Strelec, Suslov a pod. MS U20 ukázali, že s mladšími ročníkmi sme na tom ešte biednejšie, a čo sa týka hrotu, bieda bied. Ak sa Polievka nevie presadiť už ani proti Lichtenštajnsku, tak nabudúce pozvánku vôbec nemusí dostať. Mak veľmi biedny výkon, ako vlastne väčšina ns ihrisku.
nechápu proč nehrál Tupta
Postup Portugalska a Luxemburska z 1 a 2 miesta coraz realnejsi..
Ještěže Němci nehrají kvaldu, by se tam ani nedostali. Flick musí letět co nejdříve, tam nefunguje nic.
S Havertzem na hrotu určitě ne.
Moldavsko
Pšonci
ten slovensky tim je des ... bud je problem s taktikou alebo s futbalovou inteligenciou hracov .... niektore riesenia Mak-a boli ako z materskej skoly ... a nielen on ... mohli spoluhracov vysunut ale radsej podrzali loptu o ktoru prisli ... vsetko na istotu a nic prekvapive nevymysleli ... cele je to o velkej deke a krci od zaciatku zapasu .... napriklad v porovnani s Madarskou repre sme na tom velmi zle ... ani oni nemaju extra kvalitnych hracov ale hraju uvolnene a su jedna partia ...
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele