AC Ajaccio Francie - AC Ajaccio - Zprávy

Olympique Lyon - AC Ajaccio 3:1

Na Stade de Gerland se překvapení nekonalo. Domácí Lyon si celkem v klidu dokráčel pro vítězství.

Preview: Olympique Lyon - AC Ajaccio

Olympique Lyon sice kvůli inkasovanému gólu v prodloužení osmifinále s RC Lens vypadl z Coupe de France, ovšem proti Ajacciu jsou domácí přesto zcela jasným favoritem. Hosté sice v minulém kole porazili Rennes, díky čemuž si ve dvanáctém zápase připsali první vítězstvím pod trenérem Christianem Bracconim, nicméně Lyon se ve druhé polovině sezony rozehrál k očekávaným výsledkům.

AC Ajaccio - Stade Rennes 3:1

Když před dvěma týdny jeho tým ztratil proti Sochaux vítězství v poslední minutě utkání, málem kapitán Johan Cavalli u střídaček vyhrabal díru do trávníku. Právě domácí kapitán byl nyní hlavním strůjcem nečekaného úspěchu nad Rennes, které nadále zabředává do hluboké mizérie. Ajaccio získalo teprve svou druhou výhru v sezóně.

Preview: AC Ajaccio - Stade Rennes

Pokud si chce Ajaccio uchovat alespoň teoretickou šanci na záchranu prvoligové příslušnosti, nemá jinou možnost než vyhrávat - začít dnes proti Rennes a pokračovat až do května. Les Rouge et Noir mají letos svých problémů také dost, půjde tedy o souboj dvou dost možná největších zklamání probíhající sezony..

Évian Thonon Gaillard - AC Ajaccio 1:1

Fotbalisté Évianu nevyužili příležitosti na odskočení od sestupových příček a před osmnáctým Valenciennes mají po remíze 1:1 s posledním týmem Ligue 1 Ajacciem náskok pouhých čtyř bodů. Utkání nebylo podle očekávání příliš divácky atraktivní a vyložených příležitostí se zrodilo opravdu málo. Domácí se dostali do vedení pět minut před koncem utkání, nicméně hosté dokázali v předposlední minutě z ojedinělé akce vyrovnat.

Preview: Évian Thonon Gaillard - AC Ajaccio

S jednou ze dvou posil bude Évian Thonon Gaillard určitě vstupovat do veledůležitého utkání o záchranu s posledním Ajacciem. Sedmnáctý celek tabulky má jen tříbodový náskok na sestupové pásmo a rád by se mu vzdálil právě v zápase proti korsickému celku. K dispozici přitom bude už Túlio de Melo z Lille.

AC Ajaccio - FC Sochaux 1:1

Bojovné utkání - plné emocí, ostrých soubojů a bitvě o každý centimetr prostoru - nakonec skončilo asi spravedlivou remízou 1:1. Ajaccio bylo blízko odlepení se od posledního místa tabulky, jenže v poslední možné chvíli jim úsměv pokřivil gól Vincenta Nogueiry. Domácí do té doby drželi těsné vedení díky Benjaminovi Andrému.

Preview: AC Ajaccio - FC Sochaux

Pokud se v Ajacciu a Sochaux výrazněji nezlepší snad všechny fotbalové prvky, budou fanoušci obou těchto celků na konci sezóny pouze smutnit. Už takhle se o dvou posledních týmech tabulky mluví jako o jistých sestupujících. A není divu, ztráta na bezpečné vody se každým kolem pouze navyšuje.

OGC Nice - AC Ajaccio 2:0

Nice navázalo na svůj úspěšný konec podzimní části sezóny a povinným vítězstvím nad posledním Ajacciem prodloužilo sérii neporazitelnosti na čtyři utkání. Byť s notnými problémy, stačila nakonec úvodní branka Christian Brülse a ta od Daría Cvitaniche ze samotného závěru na tři body.

Preview: OGC Nice - AC Ajaccio

Poslední Ajaccio už musí každý zápas brát jako naprosto klíčový, chce-li se ještě zachránit - a tak zatímco za normálních okolností by jeho hráči jeli do Nice v roli outsiderů, kteří nemají co ztratit, nyní musí bezpodmínečně získat body. Něco podobného však platí i pro domácí..

AC Ajaccio - Paris Saint-Germain 1:2

Pařížané to v Ajacciu vůbec neměli jednoduché a po brzké brance Eduarda dokonce prohrávali, nakonec však dokázali otočit skóre a po výhře 2:1 navýšili svůj náskok na čele tabulky už na pět bodů.

Preview: AC Ajaccio - Paris Saint-Germain

Papírově jednostranný souboj prvního s posledním uvidí diváci na Stade Francois Coty: PSG odstartuje ligový rok 2014 na půdě tamního Ajaccia.

Poločas v Ligue 1: Několik poznámek k podzimní části (1/2)

Remízou 2:2 ve šlágru mezi PSG a Lille skončila úvodní půlsezona francouzské nejvyšší soutěže, která vedle potvrzení obecně stoupající kvality nabídla hned několik rekordů a zajímavých statistik. V první části se podíváme na to, jak se v uplynulých měsících dařilo týmům bojujícím ve středu tabulky a o záchranu.

Stade Reims - AC Ajaccio 4:1

Na Korsice vánoce rozhodně veselé nebudou. Remeš nejenže Ajacciu nadělila čtyři branky, ale také ho poslala na samotné dno tabulky. Přitom po prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by v utkání mohlo padnout pět gólů. Hosté ovšem po přestávce inkasovali během čtrnácti minut třikrát a o vítězi bylo rozhodnuto.

Preview: Stade Reims - AC Ajaccio

Fotbalisté Remeše neprohráli v lize třikrát v řadě. Spravit chuť po porážce 2:3 od Lyonu v rámci Coupe de la Ligue si tak budou chtít proti malátnému Ajacciu, které má na kontě jen jedno vítězství a s devíti body okupuje předposlední příčku. Hosté by alespoň rádi navázali na úspěšnou bilanci s tímto soupeřem z minulých let.