Racing Strasbourg Francie - Racing Strasbourg - Zprávy

Naváže Mbappé na své výkony v dresu Francie? PSG doma vyzve Štrasburk

Stabilita výkonů a výsledků je asi to hlavní, co nynějšímu PSG pod patronátem trenéra Luise Enriqueho chybí nejvíce. Dokáže si například v Ligue 1 hravě poradit s Rennes či v derby s Marseille, pak ovšem neumí porazit o záchranu bojující Clermont a shoří jako suché listí na půdě Newcastlu v Lize mistrů. Po duelu se Štrasburkem teď může v případě výhry do čela.

Racing Strasbourg - FC Nantes 1:2

Fotbalisté Nantes v osmém kole francouzské Ligue 1 vyzráli na Štrasburk, který porazili na jeho půdě 2:1. Kanárci byli od samého úvodu utkání jednoznačně aktivnějším týmem, čehož dokázali využít po změně stran, kdy během osmi minut vstřelili obě branky. Na trefu Marcuse Coca navázal vítězným gólem Samuel Moutoussamy, jenž se v lize prosadil poprvé od sezony 2018/2019. Hosté tak po čtyřech vzájemných bitvách s týmem z Alsaska bez výhry naplno bodovali a přeskočili jej v tabulce.

Štrasburk i Nantes hodlají ve vzájemném utkání odčinit poslední porážky

Nantes minulou neděli nezvládlo bitvu o Bretaňský poloostrov na půdě Rennes, a přišlo tak o svou sérii čtyř duelů bez porážky. O pět dnů později každopádně bude mít možnost sjednat si znovu pořádek ve vyrovnanosti svých výsledků, opět přitom zavítá na venkovní půdu. Nyní přece bude muset cestovat dál než naposledy, v Alsasku totiž vyzve aktuálně osmý Štrasburk.

Loňská kometa z Lens se začíná probouzet, gólově se prosadila letní posila do útoku

Hráči Lens v sedmém kole Ligue 1 porazili domácí Štrasburk 1:0. Vyrovnané utkání rozhodla jediná trefa ze 16. minuty, o kterou se po krásné kličce postaral 20letý Elye Wahi, pro nějž šlo o první gól v dresu hostujícího celku. Racing Club, který po senzačním úspěchu v minulém ročníku zažíval rozporuplný start nové sezony, si tak připsal druhé vítězství v řadě. Zatímco domácí tým, jenž v uplynulém roce bojoval o záchranu, před víkendovými zápasy setrval na šesté příčce.

Lens se pokusí vymanit ze spodku tabulky na půdě Štrasburku

RC Lens se minulý týden dočkal první letošní výhry a ve Štrasburku na to hodlá navázat. Domácí jsou šestí, vysoká výhra by je dokonce katapultovala na první místo.

Derby francouzského východu vyhrál Štrasburk. Pevnost Mét dobyl talentovaný odchovanec

Štrasburk si v šestém kole Ligue 1 připsal první venkovní tříbodový zisk sezony, když na půdě Mét vyhrál 1:0. Derby týmů z východního cípu Francie nepotěšilo hlasité fanoušky příliš atraktivní bitvou, která nabídla jen skromné množství vzrušujících akcí. Nejvíce šokující moment pro domácí příznivce přišel sedm minut před koncem, kdy o výhře svěřenců Patricka Vieiry rozhodl 19letý Habib Diarra. Domácí tak ztratili šňůru neporazitelnosti na vlastním stadionu, jež trvala déle než rok.

Méty se proti Štrasburku pokusí prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Grenats po opětovném postupu mezi elitu zatím rozhodně nepůsobí dojmem, že by se za třicet kol měli strachovat o udržení. Ani Racing si v úvodních pěti kolech nevedl špatně, takže vzájemné střetnutí složitěji hledá favorita.

Štrasburk se štěstím uhájil domácí neporazitelnost. Montpellier ztratil dvougólové vedení

Fotbalisté Štrasburku remizovali v pátém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky s Montpellierem 2:2. Po gólu Arnauda Nordina, který krátce před pauzou zvyšoval vedení hostů, to přitom vypadalo, že tým z Alsaska by mohl přijít o letošní domácí neporazitelnost. Po hodině hry se však Le Racing vrátil do hry, přinutil svého soupeře k vlastní brance a v 69. minutě zařídil konečnou remízu střídající Lebo Mothiba. Jeho gól byl tím posledním i díky zásahu videorozhodčího, jenž v nastavení zneplatnil třetí zásah La Paillade.

Napraví Strasbourg dojem proti Montpellieru?

Před reprezentační přestávkou oba mančafty prohrály, nicméně v případě klubu z francouzsko-německé hranice to bylo prohra zcela zasloužená a vlastně ještě milosrdná. Nicméně jelikož se i MHSC potýká se slabší formou, šance bodovat není malá.

Nice se vymanilo z remízového sevření. Štrasburku se pasivní taktika Vieiry nevyplatila

Nice získalo všechny body až ve čtvrtém kole Ligue 1, když po dominantním výkonu přemohlo Štrasburk 2:0. Po třech remízách v řadě byla motivace pro domácí celek jasná, což se projevilo i na herním projevu. Hosté, vedení bývalým koučem Orlů Patrickem Vieirou, se soustředili primárně na bránění. Neuhlídali však Youcefa Atala, který kvalitní střelou na zadní tyč v nastavení prvního dějství rozhodl. Alsasané tedy i při svém druhém výjezdu nedokázali bodovat ani vstřelit branku.

Nice udělalo tlustou čáru za Schmeichelem. Chytat bude proti Štrasburku zase Bulka

Pouhý jeden rok trvalo spojení Kasper Schmeichel a Nice. Loni byl zkušený dánský brankář, syn slavného gólmana Petera Schmeichela, jasnou jedničkou, ale od nástupu kouče Francesca Farioliho se pořádky pevně změnily. Už bez tohoto hráče, se kterým se klub rozloučil, tak na jihu Francie budou vstupovat do budoucích období, nejčerstvěji teď v duelu proti Štrasburku.

Letní posila se Štrasburku začíná vyplácet. Toulouse po cenném skalpu poprvé padlo

Fotbalisté Toulouse po skvělé remíze s PSG nezvládli utkání třetího kola Ligue 1, ve kterém prohráli na půdě Štrasburku 0:2. O vítězný gól se postaral krátce po začátku druhého poločasu Emanuel Emegha, pro něhož se jednalo o první branku v novém působišti po letním přestupu z rakouského Grazu. Hosté tak poprvé v nové sezoně ztratili všechny body.

Štrasburk chce proti Toulouse odčinit týden starou porážku

Vítězství nad Lyonem v prvním kole dodalo Racingu sebevědomí, které však bylo důrazně ochlazeno po finálním hvizdu na Stade Louis II v Monaku. Naopak úřadující šampion Coupe de France ještě neprohrál, ač má za sebou i klání s PSG.

Minamino našel ve Francii půdu pod nohama. Japonec dvěma góly do přestávky skolil Štrasburk

Hráči Monaka porazili ve druhém kole Ligue 1 Štrasburk 3:0 a posunuli se na první příčku tabulky. Mužem zápasu se stal bývalý hráč Liverpoolu Takumi Minamino, který se dvakrát prosadil již v prvním poločase. Po změně stran pak navíc asistoval u trefy Wissama Ben Yeddera a po minulé "zahřívací" sezoně, v níž neměl pevnou pozici v základní sestavě, tak lze považovat jeho aklimatizaci ve Francii za dokončenou.

Bude vedro, nebo ne? Monaco a Štrasburk čeká při srpnové neděli těžký test proti přírodě

Vysoké teploty ve Francii neustupují, trpí jimi i jih země, a tak se utkání v Monacu, které se původně mělo konat o páté hodině odpolední, přesunulo na termín o dvě hodiny později. A mohlo by nabídnout solidní bitvu dvou celků, jimž se vstup do nového ročníku povedl a jsou jistě povzbuzeni o nedávná vítězství. Na Stade Louis-II mimochodem přicestuje Štrasburk.