Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

Poslední Salernitana se pokusí uzmout body Janovu

Fotbalisté Salernitany svůj záchranářský boj nevzdávají a body se pokusí získat v domácím prostředí proti Janovu. Také hosté nemají úplně klid, i když jejich situace v tabulce je podstatně lepší.

Neapol proti poslední Salernitaně vysvobodil z výsledkové krize Rrahmani

Neapol získala ve 20. kole Serie A teprve čtvrtý bod z posledních čtyř duelů, když na svém stadionu porazila Salernitanu 2:1. Hosty dostal ve 29. minutě do překvapivého vedení parádní ranou z dálky Antonio Candreva. Velezkušený záložník skóroval z pozice mimo šestnáctku od začátku loňského roku celkem šestkrát, což se žádnému jinému hráči nejlepších pěti lig Evropy nepodařilo. Těsně před poločasem ale z penalty vyrovnal Matteo Politano a obrat Partenopei dokonal v šesté minutě nastavení druhého dějství Amir Rrahmani.

Trápící se Neapol hostí v kampánském derby zoufalou Salernitanu

Neapol se po posledních nezdarech v lize i poháru potřebuje nutně vzpamatovat a v sobotu k tomu bude mít ideální šanci. Od tří hodin odpoledne totiž doma na stadionu Diega Armanda Maradony přivítá poslední Salernitanu, která evidentně nestíhá nejbližší konkurenci.

Salernitana pomstu za pohárový debakl nedotáhla. Starou dámu poslal do extáze Vlahovič

Hráči Juventusu v 19. kole Serie A na poslední chvíli utekli hrobníkovi z lopaty a ze hřiště Salernitany si odvezli výhru 2:1. Dlouho to vypadalo, že Stará dáma po suverénním pohárovém představení proti stejnému soupeři tentokrát ostrouhá, neboť domácí celek po gólu Giulia Maggioreho držel poločasové vedení. Stejný hráč však po změně stran viděl červenou kartu, hosté pak zásluhou Samuela Ilinga Juniora vyrovnali a v samém závěru strhl vítězství na jejich stranu Dušan Vlahovič. Bianconeri tak v tabulce stáhli ztrátu na vedoucí Inter zpět na dva body.

Salernitana se podruhé během pár dní utká s Juventusem

Před koncem roku Salernitana zaskočila remízou AC Milán a o stejné překvapení se bude chtít postarat i v zápase s Juventusem. Poslední tým tabulky narazí na Starou dámu už podruhé během několika dní, přičemž první konfrontaci v rámci Coppa Italia vůbec nezvládl a prohrál vysoko 1:6.

Salernitana začíná z poslední příčky vystrkovat růžky. Verona po dílčím úspěchu selhala

Salernitana porazila v 18. kole Serie A domácí Veronu 1:0, a po předchozí velmi cenné remíze s AC Milán si tak připsala důležitý skalp v boji o záchranu. Hosté byli už v první půli výrazně nebezpečnějším týmem, několikrát však ztroskotali na výborně chytajícím Lorenzu Montipóvi. Přesného zásahu se proto dočkali až ve 48. minutě, kdy Loum Tchaouna zamířil přesně do dolního rohu brány. Mladý útočník si zároveň připsal první ligovou trefu od letního příchodu z Francie. Granata sice stále zůstala poslední, na 17. Scaligeri už ale ztrácí jen dva body.

Další záchranářský souboj svedou Hellas a Salernitana

O důležité tři body se bude bojovat na stadionu Bentegodi ve Veroně. Hellas se drží těsně nad sestupovou propastí a má možnost si přilepšit, pokud porazí poslední Salernitanu. Hosté se sice z "červených" příček na závěr roku 2023 nevymaní, ale mohou se záchraně přiblížit.

Poslední Salernitana zaskočila giganta. AC Milán si na venkovním pažitu opět nepochutnal

AC Milán pouze remizoval v 17. kole Serie A na hřišti Salernitany 2:2. Hosté odstartovali duel gólově již v 17. minutě, kdy úspěšně zakončoval Fikayo Tomori. Domácí se ovšem nadechli k otočce, kterou po hodině hry dokonal veterán Antonio Candreva. Miláňané se vzchopili až v samotném závěru, kdy alespoň bod zajistil střídající Luka Jovič. Tým ze Salerna se tak po třech prohrách v řadě zvednul a s milánským gigantem si částečně zvýšil sebevědomí, z poslední příčky tabulky se však nevymanil. Rossoneri naopak nevyhráli již ve čtvrtém venkovním utkání v lize za sebou.

Poslední Salernitana má před sebou těžký úkol, hostí AC Milán

Salernitana neprožívá ideální závěr roku, ale minimálně na Vánoce může své fanoušky mimořádně potěšit, pokud doma porazí slavný AC Milán. Rossoneri už ztrácejí na vedoucí Inter devět bodů, ale poslední duely jim vyšly a tři body se očekávají i ze Salerna.

Povedený poločas byl na obrání favorita málo. Gólostroj Atalanty nastartoval probuzený Muriel

Atalanta se sice v 16. kole Serie A v první půli nečekaně trápila proti poslední Salernitaně, nakonec ji však na svém hřišti přehrála 4:1. Duel nabral v 10. minutě nečekaný spád, když se prosadil hostující mládežnický reprezentant Itálie Lorenzo Pirola. Bergamo si pak hledalo cestu k brance soupeře jen těžko a góly začalo střílet až po změně stran. Nejprve nádherným volejem srovnal Luis Muriel a vítězný zásah o chvíli později zaznamenal Mario Pašalič. Kolumbijský útočník zároveň zažívá střelecké obrození, neboť si za poslední dvě kola připsal stejný počet tref.

Atalanta má před sebou zdánlivě jednoduchý úkol – porazit poslední Salernitanu

Pondělní dohrávka 16. kola italské nejvyšší soutěže má jasného favorita. Atalanta Bergamo bojuje o evropské poháry a na její půdě se představí poslední tým ligy Salernitana. Orobici prožili výborný týden a po výhře nad AC Milán uspěli i v Evropské lize, kde postoupili z prvního místa.

Rychlý start vynesl Chrtům z Bologni první venkovní výhru. Chyby Salernitany trestal Zirkzee

Bologna porazila v 15. kole italské Serie A domácí Salernitanu 2:1 a na osmý pokus zvítězila na hřišti soupeře. O vítězství takzvaných Chrtů rozhodlo úvodních 20 minut zápasu, v nichž dvakrát skóroval Joshua Zirkzee. Nizozemský útočník nejprve potrestal nejistý zákrok Benoïta Costila a poté využil špatné přihrávky Mattea Lovata. Góly nejlepšího střelce týmu znamenaly posun Rossoblu na průběžnou čtvrtou příčku.

Salernitana se pokusí uniknout z poslední příčky proti Bologně

V neděli navečer se domácí Salernitana pokusí na Stadio Arechi zlepšit své postavení v tabulce, kterému moc nepomohl minulý výbuch s Fiorentinou. Bologna chce ale taky mířit výš a pokusí se napravit poslední remízu s Lecce.

Salernitana dalšímu favoritovi nezavařila. Fiorentina vytěžila maximum ze skvělého startu

Fiorentina ve 14. kole Serie A nezaváhala a na vlastní půdě porazila Salernitanu 3:0. "Fialky" měly skvělý vstup do utkání, když v 18. minutě vedly o dvě branky. Pro oba střelce to byly premiérové trefy. Lucas Beltrán totiž zaznamenal vůbec první gól v nejvyšší italské soutěži, Riccardo Sottil, jenž pojišťoval výhru domácích, se zase prosadil poprvé v letošním ročníku. Tým ze Salerna tak nenavázal na skalp Lazia z minulého kola a i nadále zůstává přilepen u dna tabulky. Český záložník Antonín Barák strávil celý duel na lavičce náhradníků.

Fiorentina umí Salernitaně dát hodně branek, hosty navíc tlačí bota v obraně

V neděli odpoledne se do dění 14. kola Serie A zapojí další pohárový účastník, neboť Fiorentina otevře brány stadionu Artemia Franchiho pro utkání se Salernitanou. A my bychom se opět mohli dočkat většího množství branek, jak bývá v souboji těchto dvou týmů častým zvykem.