1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Další články

Podaří se Mohuči oplatit Freiburgu porážku z prvního vzájemného zápasu této sezony?

Aktuální situace by tomu napovídala, protože die Nullfünfer čtyři utkání v řadě neprohráli a navíc během této série inkasovali jedinou branku. SC mají po zaváhání Augsburgu naopak šanci vyšvihnout se zpět na pozici zaručující účast v pohárové Evropě.

Kadeřábkův zásah nebyl oceněn body, Mohuč otočila zápas po odchodu Juráska

Hoffenheim podlehl ve 29. kole Bundesligy domácímu Mohuči 1:4. Hosty poslal do vedení svou první trefou od konce srpna český obránce Pavel Kadeřábek, jenž nastoupil v základní sestavě společně s o poločasové přestávce střídajícím Davidem Juráskem. A právě po změně stran se Die Nullfünfer nadechli k bleskovému obratu, který už v 51. minutě dokonal Philipp Mwene.

Hoffenheim by rád znovu vyhrál, ale i Mohuči se daří

Hoffenheim chce navázat na výhru nad Augsburgem. Soupeř z Mohuče má ovšem jiné plány. Konkrétně pomýšlí na prodloužení neporazitelnosti na čtyři zápasy, což by se jim v situaci, kdy ztrácí tři body na první nesestupovou a nebarážovou pozici náramně hodilo. Nicméně TSG nevzdává honbu za evropskými poháry, jaké si Pavel Kadeřábek se svými spoluhráči zahrál naposledy v sezoně 2020/2021.

Sváteční střelec Mohuči načal v záchranářském střetu demolici Darmstadtu

Mohuč ovládla ve 28. kole Bundesligy souboj týmů ohrožených sestupem, když doma deklasovala Darmstadt 4:0. Skóre otevřel po půlhodině hry Andreas Hanche-Olsen, jenž vstřelením první letošní branky zároveň dorovnal své sezonní maximum. To drží od ročníku 2020/2021, kdy opustil rodné Norsko. Asistenci si připsal Jae-Sung Lee, jenž závěr utkání ozdobil dvěma slepenými góly.

Bundesliga uvidí přímou bitvu o záchranu, Mohuč doma uvítá Darmstadt

Odpolední sobotní program vyplní taktéž přímá bitva o záchranu. A především pro Darmstadt je tenhle zápas nesmírně důležitý, protože další prohra by ho mohla od možnosti udržet se na nejvyšší scéně odstřihnout. Ne tedy od matematických propočtů, spíše od pevných a reálných základů k plnění tohoto cíle. Zároveň je to ale velká šance, jak k sobě Mohuč víc přitáhnout.

Zentner udržel Býky z Lipska na uzdě a po ostudné prohře podruhé v řadě neinkasoval

Fotbalisté Lipska remizovali ve 27. kole Bundesligy na vlastním stadionu s Mohučí 0:0. Obrovský tlak Býků odrážel především skvěle chytající brankář Robin Zentner, který po ostudném debaklu 1:8 s Bayernem udržel čisté konto ve druhém duelu za sebou. Die Nullfünfer bodový zisk se čtvrtým týmem soutěže jistě potěšil, stále se však nevymanili z barážové 16. příčky.

Mohuč venku skoro rok nevyhrála. Uspěje znovu v Lipsku, tedy tam, kde naposledy?

Jeden jediný úkol bude mít Lipsko po vypadnutí z Ligy mistrů i Německého poháru pro osm zbývajících zápasů této sezóny, a to vybojovat umístění v top čtyřce, která by ho opětovně posunula do milionářské soutěže. Aby se taková úloha podařila vyřešit, utkání, jakým je třeba to proti Mohuči, prostě musí zvládat. Hosté se přijedou poprat o body do souboje o záchranu.

Mladý odchovanec Mohuče v klíčové záchranářské bitvě skolil Bochum

Mohuč porazila ve 26. kole Bundesligy na vlastním stadionu Bochum 2:0. Hlavní postavou záchranářského duelu celků s mizernou formou se stal 23letý Jonathan Burkardt. Odchovanec Die Nullfünfer nejprve v závěru první půle proměněnou penaltou otevřel skóre a v 71. minutě hlavou definitivně zlomil odpor Blau-Weiss. Domácí po důležitém triumfu přeskočili v tabulce Kolín, jenž doposud držel pozici zajišťující baráž o udržení a navíc stáhli náskok právě na svého soupeře na rozdíl šesti bodů.

Mohuč se proti Bochumi pokusí o třetí letošní vítězství

Oba kluby mají za sebou nepříjemné období, které se neobešlo bez nějaké té drtivé porážky. Die Nullfünfer vědí, že se v případě tříbodového zisku posunou po další ztrátě Kölnu na barážovou pozici. Die Unabsteigbaren však soupeři rozhodně nenechají nic zadarmo.

Mohuč byla v Mnichově tradičně zostuzena, Kane se blýskl už čtvrtým hattrickem v sezoně

Bayern proměnil domácí duel 25. kola Bundesligy v exhibici a porazil Mohuč 8:1. Třemi góly se podílel na jednoznačném vítězství Harry Kane, jenž se stal prvním hráčem v historii soutěže, který ve své debutové sezoně vsítil čtyři ligové hattricky. Pro Die Nullfünfer není debakl z Allianz Areny ničím novým, na tomto stadionu totiž padli sedmkrát za sebou, z toho pětkrát inkasovali minimálně pět branek.

Bayern povzbudila výhra nad Laziem, šlapat do plných musí i proti Mohuči

Bayern si v úterý alespoň částečně udobřil fanoušky, porazil Lazio a proklouzl mezi osmičku nejlepších v Lize mistrů. Jenže v Bundeslize se stále nekoná potřebný progres pro to, aby se dohnal vedoucí Leverkusen. Stáhnout desetibodové manko v závěrečných deseti kolech bude zajisté dost složitým úkolem. Teď doma přivítá Mohuč, ta se nachází na předposlední příčce.

Gladbach odvezl ze hřiště Mohuče bod, znovu skóroval objevený střelec z Francie

Fotbalisté Mohuče remizovali na vlastní půdě ve 24. kole Bundesligy s Mönchengladbachem 1:1. Hříbata, která znovu postrádala zraněného Tomáše Čvančaru, prohrávala od 12. minuty, kdy skóroval odchovanec domácího celku Jonathan Burkardt. Po změně stran však našel odpověď talentovaný Nathan Ngoumou, jenž se prosadil podruhé za sebou a rozhodl o jednobodovém zisku Borussie.

Mohuč vyhlíží duel s Gladbachem, který by jí mohl pomoci v poskočení na barážovou pozici

Die Nullfünfer totiž v šesti předchozích případech odešli ze vzájemného střetnutí s "Hříbaty" neporaženi. Teď jim navíc hraje do karet fakt, že šestnáctý Köln hraje proti vedoucímu Bayeru Leverkusen.

Mohuči proklouzl senzační bodový zisk s Leverkusenem mezi prsty

Bayer Leverkusen ve 23. kole Bundesligy zvítězil nad Mohučí 2:1, čímž navýšil svůj náskok na čele na 11 bodů. Domácí poslal do vedení již ve třetí minutě Granit Xhaka. Na první zásah švýcarského reprezentanta v ligové sezoně ale hosté pět minut nato zareagovali vyrovnáním. Rozhodující gól ovšem padl až v 68. minutě po obrovské chybě Robina Zentnera, jemuž mezi prsty propadl dalekonosný nástřel Roberta Andricha. Tomu již přihlížel Patrik Schick, jenž se dostal na trávník před hodinou hry, Adam Hložek jej doplnil pouze na nastavení.