Liga národů UEFA - Liga národů 2022/2023 - expres zprávy

15.06.202323:58

Mancini sportovně uznal porážku

Itálie musela při čtvrtečním večeru skousávat neúspěch v Lize národů, neprobojovala se totiž do finále, poněvadž poslední pasáže zápasu prostě vyšly lépe Španělsku. Zklamaný kouč Roberto Mancini každopádně po utkání sportovně uznal konečnou těsnou porážku. "Španělé si to zasloužili, i když se trefili až v závěru. My jsme se ve druhém poločase na nic nezmohli," hodnotil nepovedený duel v rozhovoru pro televizi RAI.

ČTK
15.06.202323:37

Joselu: Po přestávce jsme dominovali

Španělsko postoupilo do finále Ligy národů poté, co v závěru udolalo Itálii. A o rozhodující přesný zásah se postaral hrdina utkání Joselu, který přitom byl na hřišti jen pár minut po svém střídání. "Hráli jsme skvěle, ve druhém poločase jsme dominovali, chyběl tomu jen gól," řekl Joselu. "Míč se ke mně po Rodriho střele odrazil a věděl jsem, že nejsem v ofsajdu. Mám radost, že jsem to trefil, protože nás čeká finále a zahrajeme si o trofej," okomentoval mimo jiné svůj klíčový gól v semifinále.

ČTK
15.06.202322:38

Španělsko ve finále Ligy národů

Výsledek semifinále Ligy národů: Španělsko - Itálie 2:1 (3. Yeremy Pino, 88. Joselu - 11. Immobile z pen.).

15.06.202321:33

Jižanský boj v Lize národů zatím smírně

Poločasový výsledek semifinále Ligy národů: Španělsko - Itálie 1:1 (3. Yeremy Pino - 11. Immobile z pen.).

15.06.202319:38

Sestavy: Španělsko - Itálie

Základní sestavy pro dnešní semifinále Ligy národů:

Španělsko: Unai Simón - Jesús Navas, Robin Le Normand, Aymeric Laporte, Jordi Alba - Rodri, Mikel Merino - Rodrigo, Gavi, Yeremy Pino - Álvaro Morata

Itálie: Donnarumma - Di Lorenzo, Tolói, Bonucci, Acerbi - Frattesi, Jorginho, Barella - Zaniolo, Immobile, Spinazzola

soccerway.com, uefa.com
15.06.202311:49

Nizozemsku doma selhala defenzíva

Nizozemsko nestačilo na Chorvatsko a po prodloužení prohrálo 2:4. Oranjes doma netradičně selhala defenzíva, čtyři branky v soutěžním utkání před vlastními fanoušky inkasovali poprvé za 118 let.

sport-express.ru
15.06.202309:32

Cenu pro hráče utkání získal Modrić

Nejlepším hráčem prvního semifinále Ligy národů byl zvolen Luka Modrić. Chorvaté přehráli Nizozemce 4:2 a zkušený záložník byl rozdílovým hráčem především v prodloužení, kdy jednu branku připravil a v závěru proměnil penaltu.

uefa.com
14.06.202323:24

Chorvatsko si zahraje finále Ligy národů

Výsledek semifinále Ligy národů: Nizozemsko - Chorvatsko 2:4 po prodloužení (34. Malen, 90+6. Lang - 55. z penalty Kramarić, 73. Pašalić, 98. Petković, 116. z penalty Modrić).

14.06.202322:42

Nizozemsko - Chorvatsko do prodloužení

Výsledek semifinále Ligy národů po 90 minutách: Nizozemsko - Chorvatsko 2:2 (34. Malen, 90+6. Lang - 55. z penalty Kramarić, 73. Pašalić).

14.06.202321:36

Poločas: Nizozemsko - Chorvatsko 1:0

Poločasový výsledek semifinále Ligy národů: Nizozemsko - Chorvatsko 1:0 (34. Malen).

14.06.202320:41

Bastoni nepomůže italské reprezentaci

Itálii v playoff Ligy národů nepomůže Alessandro Bastoni, jehož vyřadily teploty. Obránce Interu Milán v nominaci nahradil Alessandro Buongiorno z FC Turín.

football-italia.net
14.06.202319:58

Sestavy: Nizozemsko - Chorvatsko

Nizozemsko: Bijlow - Dumfries, Geertruida, Van Dijk, Aké - Wieffer, F. de Jong, T. Koopmeiners - Malen, Gakpo, Simons.

Chorvatsko: Livaković - Juranović, J. Šutalo, Vida, Perišić - Brozović, Modrić, Kovačić, Pašalić, Ivanušec - Kramarić.

14.06.202314:59

Bastoni vynechal dnešní trénink

Na dnešním tréninku italské reprezentace se neobjevil Alessandro Bastoni. Obránce Interu Milán má teploty, s týmem by ale měl odcestovat na závěrečný turnaj Ligy národů.

13.06.202317:27

Vinčić odřídí druhé semifinále LN

Semifinále Ligy národů přinese souboj Španělska s Itálií a jako hlavní rozhodčí ho na starost dostal Slavko Vinčić. Slovinskému sudímu budou asistovat jeho krajané Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič.

uefa.com
13.06.202314:13

První semifinále LN pískají Rumuni

Semifinálový program Ligy národů otevře zápas Nizozemsko - Chorvatsko a na trávníku u toho budou i zástupci z Rumunska. Jako hlavní rozhodčí byl delegován István Kovács, na pomezí mu budou asistovat Vasile Florin Marinescu a Ovidiu Artene.

uefa.com
12.06.202321:45

Španělé přišli o Bernata

Juan Bernat se zranil a vypadl ze španělské nominace na finálový turnaj Ligy národů, do týmu místo něho byl povolán Fran García.

12.06.202321:12

Olmo laboruje se svalovým zraněním

Dani Olmo netrénuje se spoluhráči ze španělské reprezentace, ofenzivního fotbalistu Lipska limituje svalové zranění a s velkou pravděpodobností přijde o semifinále Ligy národů proti Itálii.

sport.es
12.06.202312:10

De Ligt nebude k dispozici Nizozemsku

Nizozemská reprezentace se v playoff Ligy národů odejde bez Matthijse de Ligta. Obránci mnichovského Bayernu vystavilo stopku zraněné lýtko.

vi.nl
10.06.202319:31

Chorvatsko bude postrádat Gvardiola

Joško Gvardiol nepomůže chorvatské reprezentaci v playoff Ligy národů. Obránce RB Lipsko vyřadilo z nominace zranění břišní stěny.

lequipe.fr
06.06.202315:37

Berardi a Pessina vypadli z nominace

Z italské nominace na finálový turnaj Ligy národů vypadli dva hráči. Mimo hru jsou útočník Domenico Berardi a záložník Matteo Pessina, oba laborují se svalovými zraněními.