Kazašský reprezentant Valiulin neprošel dopingovou kontrolou

Kazašský reprezentant a střelec dvou gólů v kvalifikačním zápase s Ukrajinou Ruslan Valiulin neprošel dopingovou kontrolou. Pozitivní výsledek měl jeho vzorek po srpnovém zápase Evropské konferenční ligy v dresu Tobolu Kostanaj. Tým ze soutěže vyřadila Žilina.

Uzmou svou první výhru v kvalifikaci? Bosna a Hercegovina vyzve Kazachstán

Zápas dvou posledních celků tabulky skupiny D představuje pro oba docela důležitou položku v celkovém počínání o postup na světový šampionát do Kataru. Bosna a Hercegovina a také Kazachstán stále čekají na své první vítězství a bezpochyby ho hodlají uzmout právě ve svém vzájemném klání. Zatímco vedoucí Francie je pro ně vlastně v nedohlednu, druhá příčka ne.

Finsko těsně porazilo Kazachstán, rozhodl Pohjanpalo

Finsko zvládlo klíčový duel s Kazachy dobře, byť mohlo vstřelit mnohem víc branek. Nakonec mu ke třem bodům stačil jediný přesný zásah, o nějž se po hodině hry postaral Joel Pohjanpalo.

Finové i Kazaši touží po prvním vítězství tohoto cyklu

Na své první vítězství v rámci aktuální kvalifikace na mistrovství světa nadále čekají celky Kazachstánu i Finska. U středoasijské země, která naposledy slavila výhru v Lize národů proti Litvě přesně před rokem, to asi nepřekvapí - to u seveřanů, kteří se účastnili nedávného Eura, již ano. Byť za to zčásti může skutečnost, že dosud nastoupili jen ke dvěma zápasům...

Kazachstán díky šokujícímu závěru překvapil Ukrajinu

Naprosto strhující, infarktový závěr dopřáli divákům hráči Ukrajiny a především Kazachstánu. Jasný favorit sice v nastavení druhého poločasu uzmul těsné vedení, jenže v šesté minutě nastavení srovnal domácí hrdina Ruslan Valiullin svou druhou brankou na konečných 2:2.

Ukrajina chce proti Kazachstánu napravit výsledek z prvního vzájemného utkání

Už bez Andreje Ševčenka bude v kvalifikaci o MS pokračovat Ukrajina. S dočasným manažerem Oleksandrem Petrakovem chce přivézt z Kazachstánu všechny body a odčinit tak remízu z domácího utkání.

Ukrajina znovu nevyhrála a s Kazachstánem remizovala 1:1

Velkou komplikaci znamená remíza 1:1 s Kazachstánem pro reprezentaci Ukrajiny. Svěřenci Andreje Ševčenka nevyhráli ani ve třetím kvalifikačním zápase a i když zůstávají na druhém místě tabulky, budou mít s jeho udržením velkou honičku. Ukrajina šla do vedení zásluhou Romana Jaremčuka, ale za Kazachstán odpověděl ve druhém poločase Serikžan Mužikov.

Ukrajina bude usilovat o první výhru ve skupině, proti bude Kazachstán

O postup na mistrovství světa do Kataru usiluje Ukrajina a pokud si chce zachovat dobrou výchozí pozici, musí doma nutně porazit Kazachstán. V historii vzájemných zápasů se jí to vždycky podařilo, navíc hosté zrovna neoplývají dobrou formou.

Francie si venku hladce poradila s Kazachstánem, Mbappé zahodil penaltu

Historicky první vzájemné střetnutí mezi Kazachstánem a Francií dopadlo dle očekávání ve prospěch Les Bleus. Ti nedovolili svému soupeři na hrací ploše jakékoli zásadnější podnikání, vyprodukovali celkem dvě branky, tu první zásluhou Ousmaneho Dembélého, a vlastence si pak zapsal Serhij Malyj. Třetí gól ještě mohl zařídit Kylian Mbappé, penaltu ale neproměnil.

Francii čeká po plichtě s Ukrajinou daleká cesta do Kazachstánu

Zapomenout na nevalný výsledek s Ukrajinou, vypořádat se hlavně s pětihodinovým časovým posunem na území střední Asie, také s novou absencí N'Gola Kantého a uzmout v této kvalifikaci své první vítězství. Žádné jiné cíle nemůže mít fotbalový gigant z Francie před soubojem v dalekém Kazachstánu, s nímž se mimochodem utká poprvé ve své historii.

Bílek končí u reprezentace Kazachstánu

Bývalý trenér české reprezentace Michal Bílek už dál nepovede národní tým Kazachstánu. Pětapadesátiletý kouč u týmu skončí po dvou letech. O jeho odchodu informovala v minulých dnech média v Kazachstánu a Bílek potvrdil konec angažmá deníku Sport.

Litva vyhrála v Almaty 2:1 a udržela Ligu C

Reprezentace Litvy má jistotu setrvání v Lize C, zatímco Kazachstán ještě čeká dodatečná baráž o udržení. Rozhodl o tom vzájemný souboj na půdě Kazachstánu, který Litva urvala ve čtvrté minutě nastavení gólem Arvydase Novikovase. Kazaši sice měli výhodu domácího prostředí, ale od 50. minuty se museli obejít bez vyloučeného Kuata.

Kazachstán se s Litvou popere o udržení

Až poslední šestý zápas rozhodne o sestupujícím ve čtvrté skupině Ligy C mezi Kazachstánem a Litvou. Kazaši budou mít výhodu domácího prostředí, ovšem v Almaty musejí bezpodmínečně zvítězit, jakýkoliv jiný výsledek bude mít za následek jejich sestup.

Albánie zdolala Kazachstán 3:1 a o postup si to rozdá s Běloruskem

Favorizovaná Albánie naplnila papírové předpoklady proti Kazachstánu a díky vítězství 3:1 si udržela naději na první místo zaručující přesun do Ligy B. V tuto chvíli je druhá s osmi body o dva body za vedoucím Běloruskem a právě s tímto rivalem se za pár dní popere o vytoužený postup o patro výše, k tomu potřebuje svého rivala z východní Evropy porazit. Naopak na hosty ještě čeká tuhý boj o záchranu s konkurenční Litvou.

Albánie se pokusí vrátit na první místo tabulky proti Kazachstánu

Skupina 4 ve třetí výkonnostní kategorii prozatím nabízí nesmírně zajímavý průběh a před závěrečným cyklem letošního ročníku Ligy národů vůbec není jasné, kdo postoupí o patro výš, a kdo naopak bude bojovat o setrvání v Lize C. Největší favorit z Albánie začal skvěle, momentálně ale nedokázal zvítězit třikrát za sebou a s pěti body mu patří druhé místo. Jeho nedělí rival Kazachstán má na kontě o bod méně a nachází se na poslední čtvrté příčce.