Slováci neudrželi vedení a ze Slovinska vezou remízu

Bitva dvou týmů, které sice nejsou favority své skupiny, ovšem do postupových bojů by mohly promluvit, byla k vidění v Lublani. Hosté ze Slovenska se dostali do vedení po půlhodině díky Boženíkovi, zanedlouho však srovnal Stojanović.

Slovensko hodlá podruhé v řadě porazit Slovince. Ti se opírají o domácí formu

Slováci před pár lety dokázali poprvé po třech utkáních vyhrát nad Slovinskem a to samé chtějí zopakovat také ve středu večer. Stadion Stožice v Lublani pro ně ale není zemí zaslíbenou. Dokážou se poprat o další body, nebo si s nimi vymění domácí Slovinsko místo?

Slovinsko prohrálo podruhé za sebou a účast na MS se mu vzdálila

Reprezentanti Slovinska nezvládli ani svůj druhý zápas v tomto kvalifikačním cyklu a po těsné porážce v Rusku (1:2) tentokráte překvapivě nestačili ani na houževnatý Kypr. Jediný gól zápasu inkasovali necelých pět minut před přestávkou a nenavázali tak na úvodní senzační vítězství s Chorvatskem (1:0). V tabulce skupiny H proto klesli až na pátou pozici se třemi body a za svým úterním protivníkem, který je čtvrtý, zaostávají o bod.

Slovinsku se proti Kypru příliš nedaří, nyní je však v dobré formě a hodlá ji potvrdit

Kypr nevstoupil do tohoto kvalifikačního cyklu úplně špatně, ovšem zatím se mu vůbec nedaří v ofenzívě a ani v jednom ze dvou utkání ještě neskóroval. Teď narazí na dalšího spolufavorita skupiny H, který sice není pasován do role hlavního adepta na postup, nicméně o jeho nesporných kvalitách nemůže být pochyb. Hosté v dosavadním průběhu jednou vyhráli a jednou utrpěli porážku, hned na úvod se postarali o obrovskou senzaci.

Rusko si díky dvěma trefám Dzjuby poradilo s houževnatým Slovinskem

Slovinsko nedokázalo navázat na senzační středeční úspěch s Chorvatskem a tentokráte bude odjíždět z ruského Soči s prázdnou. Na půdě favorita inkasovalo hned dvakrát během úvodních pětatřiceti minut, a i když velmi záhy snížilo, tak se na vyrovnání již nezmohlo. Svěřenci trenéra Stanislava Čerčesova naopak uspěli podruhé za sebou a udrželi se na čele tabulky s plným počtem šesti bodů.

Slovinsko po skalpu Chorvatska bude chtít zaskočit i dalšího favorita na postup

Rusko se Slovinskem vstoupili do kvalifikačního cyklu o největší fotbalový svátek vítězně a do tabulky si připsali první tři body. Zatímco výhra ruského reprezentačního výběru proti Maltě se čekala, tak úspěch Slovinců se dá považovat za obrovskou senzaci. Svěřenci trenéra Matjaže Keka totiž naprosto šokovali poslední vicemistry světa z Chorvatska a díky vynikajícímu taktickému výkonu je porazili nejtěsnějším poměrem 1:0.

Historicky první výhra Slovinska nad Chorvatskem, postaral se o ní Lovrič

Od rozdělení Jugoslávie na sebe obě země, patřící ještě v minulém tisíciletí do jednoho státu, narazily osmkrát. A daleko úspěšnější bylo v tomto měření sil Chorvatsko, které se svým územním sousedem neprohrálo ani v jednom případě. Jenomže na devátý pokus se přece jen Slovinsko radovalo z vítězství, které mu zařídil po čtvrthodině hry svým gólem Sandi Lovrič.

Slovinsko nikdy Chorvatsko neporazilo. Jak si proti němu povede nyní?

Finalistu světového šampionátu z roku 2018 čeká poměrně náročný úkol, aby se na nynější mistrovství vůbec probojoval. Nepříjemné a vždy ambiciózní Rusko, hodně nevyzpytatelné Slovensko a taktéž stále se lepšící Slovinsko. To bude jeho prvotním sokem, na jehož půdě bude přece jen plnit roli mírného favorita. Naposledy na sebe oba celky narazily v roce 2008.

Slovinsko přečkalo tlak Řecka a postupuje do Ligy B

Slovinci neprohráli na mezinárodní scéně téměř rok a svou skvostnou bilanci prodloužili i v rozhodujícím duelu na půdě Řecka. V šesti duelech tohoto ročníku Ligy národů inkasovali pouze jednou a to před pár dny s Kosovem, nyní po bezbrankové remíze v Aténách postupují do druhé výkonnostní kategorie. V tabulce obsadili první příčku se čtrnácti body, taktéž neporažené Řecko skončilo druhé s dvanácti body.

Řecko se v závěrečném duelu popere o postup se Slovinskem

Ve většině skupin Ligy národů se ještě bojuje o postup do vyšší kategorie i záchranu a třetí skupina Ligy C není výjimkou. Slovinsko zatím předvádí skvělé výkony a po pěti kolech má na kontě úctyhodných třináct bodů, ani tato bilance mu však na první pozici nestačí. V tuto chvíli se nachází o dva body před konkurenčním Řeckem, a pokud chce uspět, tak v Aténách potřebuje minimálně remizovat, což rozhodně nemusí být jednoduchý úkol.

Slovinsko rozhodlo s Kosovem v nastavení a udrželo se na první pozici

Dlouhá série Slovinska bez inkasované branky skončila po necelé hodině hry s Kosovem, ovšem svěřenci trenéra Matjaže Keka bleskově srovnali a v 90+3. minutě vsítili rozdílovou trefu z pokutového kopu. Domácí ve třetí skupině Ligy C zůstávají na první pozici se třinácti body o dva body před druhým Řeckem, a jestliže chtějí postoupit do druhé výkonnostní kategorie, tak ve středu v Aténách nesmějí právě s Řeckem prohrát.

Slovinsko se pokusí naplnit papírové předpoklady proti Kosovu

Slovinsko v Lize C bojuje s Řeckem o postup do druhé výkonnostní kategorie a teď si může vytvořit rozhodující náskok. Se svým největším konkurentem se utká příští středu v Aténách, a pokud nebude rozdíl více jak čtyřbodový, tak nesmí prohrát. Domácí celek v dosavadních čtyřech utkáních zvítězil třikrát za sebou a jen jednou remizoval právě na úvod s Řeckem (0:0), momentálně je tedy první s deseti body.

Slovinsko i díky hattricku Vučkiće deklasovalo Moldavsko o čtyři branky

Slovinsko ve středečním utkání v moldavském Kišiněvě dalo jasně najevo, že to s postupem do Ligy B myslí smrtelně vážně a hlavně díky skvěle zvládnutému prvnímu poločasu zvítězilo nad Moldavskem hladce po výsledku 4:0. Ústřední postavou zápasu se stal záložník španělské Zaragozy Haris Vučkić, jenž se do přestávky prosadil hned dvakrát a pak rozvlnil síť ještě jednou. Hosté se kvůli tomuto vysokému vítězství vyhoupli do čela tabulky s deseti body.

Moldavsko se pokusí obrat o body favorizované Slovinsko

Slovinsko se v tomto ročníku Ligy národů zatím prezentuje v dobrém světle a po polovině odehraných zápasů se zdá, že si to o postup do Ligy B rozdá s konkurenčním Řeckem. V dosavadním průběhu získalo sedm bodů a právě za svým úhlavním rivalem zaostává vinou horšího skóre. Slovinci v dosavadním průběhu skórovali jen dvakrát, na druhou stranu jako jedni z mála ještě neinkasovali a v tomto duchu jistě chtějí pokračovat i proti Moldavsku.

Kosovo doma podlehlo Slovinsku a potvrdilo bídnou formu

Kosovská fotbalová reprezentace prožívá nešťastné období. Tři dny po neúspěchu v semifinále play-off o Euro se Severní Makedonií prohrála také v Lize národů se Slovinskem a v dalším průběhu soutěže ji bude pravděpodobně čekat boj o udržení ve skupině s Moldavskem.