Luton Town Anglie - Luton Town - Zprávy

Rozjetý Arsenal nezpomalil ani v zastávce Kenilworth Road. Výhru trefil v nastavení Rice

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v 15. kole Premier League na půdě Lutonu 4:3 a prodloužili si pobyt v čele ligového pelotonu. Utkání začalo pro hosty slibně, Bukayo Saka totiž oslavil svůj 200. start v dresu Gunners asistencí, díky které se navíc přímo podílel na gólu proti každému z 25 týmů v anglické nejvyšší soutěži, proti nimž nastoupil. Domácí ale hned dvakrát udeřili po rohu a v 57. minutě šli dokonce i s přispěním nejistého Davida Rayi do vedení, když přesným zásahem oslavil své 30. narozeniny Ross Barkley. O pouhé tři minuty později však Gunners znovu srovnali krok a v infarktovém závěru jim zajistil tři body hrdina Declan Rice.

Fanoušci Luton Townu sní o další výhře na Kenilworth Road

V pozdních úterních večerních hodinách začne zápas 15. kola anglické Premier League. Nováček soutěže Luton Town na svém útulném stadionu Kenilworth Road přivítá vicemistry loňské sezóny z Arsenalu. Hatters se po reprezentační pauze vyšvihli mimo sestupové pozice a rádi by se na sedmnácté příčce udrželi co nejdéle, Arsenal po čtrnácti odehraných kolech celé ligové tabulce vévodí.

Sázka na obranu Lutonu nevyšla, dominance Brentfordu přinesla užitek po změně stran

Fotbalisté Brentfordu dokázali ve 14. kole Premier League přetlačit urputně bránící Luton a zvítězili 3:1. Dlouho bezzubé dobývání hostující tvrze přineslo ovoce až po změně stran, kdy se v rozmezí sedmi minut prosadil nejprve Neal Maupay a po něm Ben Mee. To Kloboučníky donutilo sáhnout k ofenzivnějšímu pojetí hry, které jim sice vykřesalo naději v podobě snižující trefy Jacoba Browna, jenže Londýňané si pohodlnější náskok rychle vzali zpátky. I díky tomu domácí předskočili Chelsea a posunuli se do horní poloviny tabulky.

Brentford hostí sedmnáctý Luton

Další kolo nabídne souboj Brentfordu s Lutonem. Domácí se po dvou porážkách za sebou drží ve středu tabulky, zatímco hosté by chtěli navázat na výhru proti Crystal Palace a vzdálit se sestupovým místům.

Luton si po penalizaci Evertonu upevnil místo mimo sestupové vody, Palace potopil Brown

Hráči Crystal Palace prohráli ve 13. kole Premier League na hřišti Lutonu 1:2. Na první branku si fanoušci v malebném stánku museli počkat až do 72. minuty, kdy domácí celek, který před několika dny vymanila ze sestupového pásma 10bodová penalizace Evertonu, poslal do vedení Teden Mengi. Vzápětí sice vrátil výsledek do vyrovnaného stavu Michael Olise, ani jeho branka se ale tou poslední nestala, neboť následně přece jen překlopil misky vah na stranu nováčka ligy Jacob Brown.

Podaří se Lutonu konečně vyhrát na Kenilworth Road?

Luton Town se v sobotu odpoledne na Kenilworth Road pokusí udržet nesestupovou šestnáctou příčku v Premier League, na svém stadionu přivítá Crystal Palace. Oba týmy se střetnou poprvé od sezóny 2006/07.

Lindelöf zalátal kromě děr v obraně i ofenzivní problémy. Vzdor Lutonu trval necelou hodinu

Fotbalisté Manchesteru United nedopustili ve 12. kole Premier League překvapení a porazili na vlastní půdě Luton 1:0. Domácí se však již tradičně na tři body pořádně natrápili a sehráli s nováčkem prakticky vyrovnané utkání. Spása přišla až v 59. minutě z kopačky Victora Lindelöfa, který se neobjevil na hřišti při středeční těžké porážce Rudých ďáblů v Kodani. Švédský reprezentant se ze vstřelené branky naposledy radoval jen pár dní před Štědrým dnem roku 2020.

Na Old Trafford přijede sedmnáctý Luton

Man Utd v Lize mistrů opět zklamal a prohru z Kodaně bude chtít odčinit v domácím ligovém utkání proti Lutonu, který čeká na vítězství už pět zápasů.

Osazenstvo v Lutonu málem smeklo klobouk. Liverpoolu v nastavení zachránil kůži Díaz

Hráči Lutonu si v 11. kole Premier League připsali velmi cenný výsledek, když na vlastním hřišti remizovali s Liverpoolem 1:1. Na Kenilworth Road však mohlo být ještě o poznání veseleji, neboť zkraje závěrečné desetiminutovky poslal The Hatters navzdory hostujícímu tlaku do senzačního vedení Tahith Chong. Domácí ovšem na překvapivé tři body nakonec nedosáhli, neboť se v nastaveném čase postaral o vyrovnávací branku Luis Díaz.

Překvapí Luton Town ziskem bodu proti rozjetému Liverpoolu?

Kloppův Liverpool bude mít v neděli šanci vyhrát své páté soutěžní utkání v řadě, v zápase na Kenilworth Road proti Luton Townu bude obrovským favoritem. Reds uprostřed týdne v ligovém poháru porazili Bournemouth, Hatters měli přes týden volno, a měli tak možnost se zotavit z nedělní prohry 1:3 na půdě Aston Villy.

Sílu rozjeté ofenzivy Aston Villy poznal také Luton, v Birminghamu dostal na cestu tři kousky

Fotbalisté Aston Villy porazili v 10. kole nejvyšší anglické soutěže před vlastními fanoušky Luton 3:1, a upevnili si tak svou pozici na příčkách zajišťujících účast v pohárové Evropě. Územní převahu Villans zužitkoval poprvé v 17. minutě John McGinn, na jehož počin zbytek týmu po změně stran navázal dalšími dvěma góly. Na obou těchto trefách se přitom podílel francouzský rychlonožka Moussa Diaby. Skvěle hrající celek z Birminghamu tak potvrdil fantastickou formu v ofenzivní fázi, když v posledních čtyřech ligových duelech soupeřům nasázel celkem 14 branek.

Do Villa Parku zavítá sedmnáctý Luton

Villans v Premier League neprohráli už pět zápasů po sobě a v neděli chtějí na domácím stadionu potvrdit formu proti Lutonu, který je v současné chvíli jedním z adeptů na sestup.

Wood se svému Forestu odvděčil za důvěru. Nottingham připravilo o výhru vzepětí nováčka

Nottingham v devátém kole Premier League neudržel na vlastním hřišti slibný náskok a s Lutonem jen remizoval 2:2. Převahu domácích z úvodního dějství zúročil po změně stran dvěma trefami Chris Wood, jenž se do základní sestavy dostal teprve podruhé v sezoně. Nováček soutěže se však nevzdal, a po rychlé kontaktní brance se nakonec v nastaveném čase radoval z bodového zisku, o který se postaral Elijah Adebayo.

Nottingham hostí sedmnáctý Luton

Nottingham čeká na vítězství čtyři ligové zápasy a velkou šanci získat tři body bude mít v sobotu proti Lutonu, který z dosavadních osmi duelů vyhrál pouze jediné utkání a v současné chvíli se pohybuje na hranici sestupového pásma.

Luton Town - Tottenham Hotspur 0:1

Fotbalisté Tottenhamu i s obtížemi zvítězili v osmém kole Premier League na hřišti Lutonu 1:0. Ačkoliv Kohouti nováčka od úvodních minut drželi v jeho vlastním vápně a vytvářeli si velké množství šancí, odcházeli do šaten bez vstřelené branky a kvůli hloupému vyloučení Yvese Bissoumy také s nevýhodou jednoho muže v poli. Ani to jim ale nezabránilo v tom, aby se po změně stran zásluhohou Mickyho van de Vena, pro kterého šlo o premiérovou trefu v novém dresu, dostali do vedení. To nakonec udrželi a minimálně na několik desítek hodin se posunuli do čela ligové tabulky.