Luton Town Anglie - Luton Town - Zprávy

Návštěvou nemocného kapitána nabuzený Luton postrčil k výhře start století

Luton se ve 22. kole Premier League postaral o překvapení, když na vlastní půdě porazil Brighton 4:0. Kloboučníci se zapsali do historie nejvyšší anglické soutěže už po dvou minutách a 17 sekundách, kdy se jim podařilo vstřelit hned dvě branky. Rychleji se to povedlo v Premier League pouze Leicesteru v roce 1998. Hlavním strůjcem úspěchu se stal Elijah Adebayo, jenž zaznamenal hattrick. Vítězství spoluhráčů sledoval z tribuny i zotavující se kapitán Tom Lockyer, který se na stadionu ukázal poprvé od 16. prosince, kdy v utkání zkolaboval.

Lockyer navštívil trénink Lutonu

Kapitán Lutonu Tom Lockyer (29) se stále zotavuje ze zástavy srdce, kterou utrpěl v polovině prosince během utkání Premier League v Bournemouthu. V pondělí ale navštívil své spoluhráče během tréninku. "Neviděl jsem kluky od té doby, co se to stalo," vykládal dojatý hráč.

Luton se v úterý večer utká s nepříjemným Brightonem

V úterý večer se v rámci 22. kola anglické nejvyšší soutěže střetne domácí Luton s Brightonem. Nováčci z Lutonu letos neprohráli, to stejné platí i pro jejich protějšký z jižního pobřeží.

Burnley po přísném verdiktu nezkušeného sudího bralo ze souboje nováčků jen bod

Fotbalisté Burnley otevřeli 21. kolo Premier League remízou 1:1 v záchranářské bitvě s Lutonem. The Clarets se v první půli dlouho trápili a hosté jim v určitých pasážích hry takřka nepůjčili míč. Ve 36. minutě se nicméně šťastně prosadil jinak nepříliš produktivní Zeki Amdouni. Švýcarův gól dlouho směřoval k teprve druhé výhře před vlastním publikem v sezoně, jenže v nastavení srovnal Carlton Morris. Jeho zásahu předcházel kontroverzní souboj s brankářem, který jako nedovolený neposoudil Tony Harrington, jenž odpískal teprve svůj druhý prvoligový duel v ročníku.

V pátek bude k viděná střetnutí Burnley s Lutonem

Po dvoutýdenní pauze se v pátek vrací anglická Premier League. Program 21. kola otevře důležitý souboj mezi ligovými nováčky, na Turf Moor se střetne Burnley s Lutonem.

Chladné počasí v Lutonu Chelsea nezastavilo. Křeč venkovních zápasů zlomil rozjetý Palmer

Chelsea prolomila sérii čtyř venkovních proher v řadě, když ve 20. kole Premier League porazila domácí Luton 3:2. Londýňanům zajistil tři body ve skvělé formě hrající Cole Palmer, jenž vsítil dvě branky a na další nahrál. Mladý Angličan zaznamenal gól a asistenci již ve čtvrtém duelu od startu tohoto ročníku, což se žádnému jinému hráči v letošní sezoně nejvyšší anglické soutěže nepovedlo. The Hatters se i přes skvělý závěr utkání museli po dvou výhrách v řadě smířit s porážkou, kvůli které zakončí kalendářní rok v sestupovém pásmu.

Luton změří síly na konci roku s Chelsea

Program 20. kola anglické Premier League otevře sobotní utkání mezi nováčkem z Lutonu a nekonzistentní Chelsea. Domácí zažívají velmi povedený závěr roku a přiblížili se místům zaručující záchranu v nejvyšší soutěži, Blues se naopak letos opět trápí a po polovině odehraných zápasů jim patří desátá příčka.

Otupělé Žiletky zůstávají poslední i po strhující bitvě nováčků. Zmar Sheffieldu podtrhly vlastní góly

Sheffield nezvládl duel 19. kola Premier League a v bitvě nováčků podlehl na vlastním hřišti Lutonu 2:3. Poločasovou přestávku sice strávili ve vedení díky brance Alfieho Doughtyho hosté, po hodině hry ale The Blades dvěma přesnými trefami vývoj duelu otočili. Pak ovšem znovu nastoupili Kloboučníci, díky dvěma vlastním gólům soupeře si vzali vedení zpátky na svou stranu a nakonec slavili tříbodový zisk. Autorem rozhodující trefy se přitom stal střídající Anis Slimane. Domácí tak nezvládli ani veledůležité klání s přímým konkurentem v boji o záchranu a v polovině soutěže jim patří beznadějně poslední místo.

Sheffield United se střetne s Lutonem

V povánočním střetu nováčků anglické Premier League se utká Sheffield United s Lutonem. Oba týmy se v posledních týdnech dokázali adaptovat na tempo anglické nejvyšší soutěže a pomalu se odráží z posledních příček.

Luton potěšil kapitána v rekonvalescenci výhrou. Newcastlu se rozšířil seznam zraněných

Utkání 18. kola Premier League zvládl překvapivě lépe nováček ligy z Lutonu, který si v prvním vzájemném duelu v nejvyšší anglické soutěži poradil s Newcastlem 1:0. Jedinou branku zápasu vsítil ve 25. minutě Andros Townsend, jenž si po říjnovém příchodu z Evertonu připsal premiérový gól. Rozhodující trefu věnoval kapitánovi Tomovi Lockyerovi, jenž se zotavoval ze srdečního kolapsu z minulého utkání. Hostům, jejichž početnou marodku doplnil nově zraněný Jamaal Lascelles, se tak vzdálily příčky zaručující Ligu mistrů již na sedm bodů.

Lockyer byl propuštěn z nemocnice, má voperovaný defibrilátor

Tom Lockyer po několika dnech opustil nemocnici. Obránce a kapitán anglického Lutonu byl hospitalizován od sobotního odpoledne, kdy zkolaboval během utkání proti Bournemouthu. V tuto chvíli není jisté, zda bude moci pokračovat v profesionální kariéře.

Zdrcený Luton vyzve na Kenilworth Road Howeův Newcastle

V sobotu odpoledne se střetne v rámci 18. kola anglické Premier League nováček z Lutonu na Kenilworth Road se silným Newcastlem United. Domácí fotbalisté nastoupí bez dlouholeté opory a kapitána Toma Lockyera, který utrpěl během posledního zápasu zástavu srdce.

Lockyer by měl být z nejhoršího venku, po srdeční zástavě je při vědomí a reaguje

Sobotní zápas Premier League mezi Bournemouthem a Lutonem nabídl na Vitality Stadium scény, při nichž jde sport stranou. Hostující kapitán Tom Lockyer se po hodině hry zhroutil vinou srdeční zástavy na trávník a zápas byl přerušen a následně předčasně ukončen. Hlavní, a naštěstí dobrá zpráva zní, že obránce, jenž zkolaboval už při červnové baráži o Premier League, je při vědomí a reaguje.

Černá série Manchesteru je u konce. Citizens otočili nepříznivý vývoj v Lutonu i bez Haalanda

Manchester City v 16. kole Premier League opět neodehrál příliš povedené utkání, nakonec ale na hřišti Lutonu zvítězil 2:1, a jeho série bez ligového triumfu tak skončila na čtyřech zápasech. Stejně jako ve dvou předchozích duelech, i tentokrát obhájce titulu nezačal ideálně a inkasoval jako první, když se v nastavení první půle trefil Elijah Adebayo. Citizens nicméně nesložili zbraně a po změně stran přetavili svůj velký tlak ve dvě branky, o které se v rozmezí pouhých tří minut postarali postupně Bernardo Silva a Jack Grealish.

Těžký los Lutonu pokračuje, na Kenilworth Road dorazí Man City

Menší krize Man City vyvrcholila v minulém kole, kdy svěřenci Pepa Guardioly prohráli 0:1 ve Villa Parku. Hosté si budou chtít spravit chuť na půdě osmnáctého Lutonu, jenž v duelu s Arsenalem přišel o body až v 97. minutě.