Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Zhroucené Monaco! V závěru přišlo o výhru nad Remeší, nemá ani bod

Osmdesát čtyři minut mělo vlastně Monaco utkání pod vlastní kontrolou. Ne že by si Remeš do této doby žádné šance netvořila, ba naopak v prvním poločase působila vlastně i o něco nebezpečnějším dojmem, celkovou aktivitu ale rozhodně přebíral jeho protivník. Jenže tomu nějaká územní převaha nakonec nebyla k ničemu. Zápas totiž v samém závěru totálně pokazil.

Monaco dvakrát nečekaně zaváhalo, chuť si hodlá spravit proti Remeši

Monaco se v posledních dvou ligových kolech jaksi zadrhlo. Bezpochyby počítalo s daleko větším bodovým ziskem v duelech s Lorientem a Bordeaux, které se v tabulce dlouhodobě nacházejí na samém chvostu. Po dvou remízách mu tak velí konečně zabrat naplno, přičemž i nyní narazí na papírově přijatelného soupeře. Proti Remeši zkrátka bude plnit roli favorita.

Remeš v divokém zápase s Brestem remizovala 1:1

Oba dva sobotní soupeři se chtěli přiblížit k horní polovině Ligue 1, ovšem i přes nespočet šancí se spolu rozešli smírně v poměru 1:1. Domácí velmi brzy vedli, nicméně Brest ještě do přestávky srovnal a po změně stran mohl otočit vývoj. Nejprve neproměnil pokutový kop, pak dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci, i přesto mohl nakonec prohrát. Zhruba dvacet minut před koncem totiž nebyla uznána branka střídajícího Mitchella van Bergena.

Brest by rád zlomil nelichotivou venkovní bilanci na půdě konkurenční Remeše

Oba dva nedělní soupeři stále patří do okruhu kandidátů, kteří by měli bojovat o záchranu, ovšem po dvou třetinách letošního ročníku spíše pokukují po klidném středu tabulky a nyní spolu sehrají velmi důležitý zápas o cenné body. Momentálně je na tom lépe hostující Brest, který doposud vybojoval jednatřicet bodů a nachází se na dvanáctém místě, zatímco domácí Remeš má na kontě o čtyři body méně a je čtrnáctá.

Nantes potvrdilo povedený týden vítězstvím nad Remeší

Les Canaris ve čtvrtek po gólech Ludovica Blase a Randala Kolo Muaniho porazili Bastii a proklouzli do semifinále Coupe de France, kde na ně čeká Monaco. V Ligue 1 si po jubilejní desáté výhře, na kterou mělo vliv i brzké vyloučení Yunise Abdelhamida, také polepší. Kdežto Les Rouges et Blancs nedokázali navázat na minulý víkend, kdy rozdrtili Bordeaux 5:0.

FC Nantes přivítá po postupu v poháru Stade Remeš

Po postupu do semifinále Coupe de France se musí FC Nantes zase koncentrovat na ligu a na svého dalšího soupeře, kterým bude Stade Remeš. Hosté naposledy deklasovali Bordeaux 5:0 a střeleckou produktivitu budou chtít potvrdit i na Stade de la Beaujoire.

Remeš byla proti neškodnému Bordeaux nekompromisní, soupeři nadělila pět gólů

Nutno dodat, že v rozdílu ve skóre sehrálo pramalou úlohu vyloučení Danyla Ignatenka, jelikož v té době už vedl Óscarův tým o čtyři branky. Navzdory přesvědčivé výhře zůstává Remeš v dolní polovině tabulky, zatímco Les Girondins nenavázali na vítěznou přestřelku 4:3 z utkání proti Strasbourgu a po třiadvaceti kolech jim patří předposlední příčka.

Remeš v záchranářském souboji přivítá Bordeaux

Nedělní program Ligue 1 svede dohromady také dva týmy, které bojují o záchranu. Stade Remeš se pokusí napravit debakl z Paříže proti Girondins Bordeaux. Tým z pobřeží Atlantiku zase bude chtít navázat na vítězství proti Štrasburku.

Premiérová trefa Sergia Ramose v dresu PSG! I díky němu Remeš padla o čtyři branky

Marco Verratti, Sergio Ramos a Danilo Pereira rozhodně nemají v popisu práce sázet do sítě svých protivníků jeden gól za druhým. Právě tihle tři každopádně byli úspěšnými šutéry PSG v duelu s Remeší, který vyzněl jasně ve prospěch velikána z hlavní francouzské metropole. A na čele tabulky Ligue 1 tak aktuálně disponuje jedenáctibodovým náskokem na druhé Nice.

PSG může v Ligue 1 urvat desáté domácí vítězství, do Parku princů zavítá Remeš

Když naposledy Lionel Messi rukoval proti Remeši, jednalo se o vekou slávu, na konci srpna loňského roku totiž zaznamenal svůj debut v dresu PSG. Teď se zřejmě do sestavy pařížského velikána navrátí opětovně po delší odmlce, způsobené lapáliemi s koronavirem. I nadále si ale nezahraje s Neymarem, jenž by až v příštím týdnu měl začínat po zranění s lehčí přípravou.

FC Metz odváží z Remeše těsnou výhru

V situaci, v jaké se Les Grenats nacházejí, můžou být rozhodně i s takovou spokojení. Teď platí, že z posledních čtyř utkání prohráli jediné, což jim zajistilo posun nad sestupové pozice. Oba soupeři spolu po tomto vzájemném klání v tabulce sousedí, přičemž Les Rouges et Blancs mají pětibodový náskok.

Stade Remeš vyrukuje na FC Mety

Fotbalisté Remeše se odpoutali od spodních pater a v nastoleném trendu by rádi pokračovali i proti Metám. I situace hostů se lepší, byť po dvaceti zápasech zůstávají Mety v pásmu sestupu.

Remeš dotáhla rekordní přestup Cajusteho z Midtjyllandu

Jens Cajuste po třech a půl letech opustil Midtjylland. Švédský reprezentant se stěhuje do Remeše, která zaplatí odstupné 10 milionů eur, což je její historicky nejdražší nákup...

Remeš proti Clermontu nedokázala využít pětasedmdesát minut trvající početní výhodu

Přitom Les Rouges et Blancs se nacházejí v situaci, kdy se jim hodí každý bod. Tuhle remízu však kouč Óscar nebude kvitovat s nadšením, protože jeho svěřenci rozhodně měli na to, aby se vrátili domů na sever Francie s plným bodovým ziskem. Les Lanciers se nacházejí v ještě o něco nepříznivější situaci, neboť po dvaceti kolech mají na sestupovou zónu pouze dvoubodový náskok.

Remeš v posledních sedmi ligových kolech padla jednou. Jak si povede na půdě Clermontu?

Oba mančafty se nacházejí před vstupem do jarní fáze sezóny ve spodní polovině tabulky, v o něco lepší pohodě může být přece jenom Remeš, jež má o poznání větší náskok na sestupové pásmo, avšak v žádném případě ne takový, aby si mohla dovolit polevovat. Clermont doposud získal o šest bodů méně než jeho soupeř, od červených příček ho mimochodem dělí jen bod.