Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Zápas mezi Montpellierem a Remeší skončil bez branek

V posledních čtyřech vzájemných kláních to mezi oběma celky bylo střídavě s protichůdným průběhem. V srpnu se zrodila remíza 3:3, předtím opět branka nepadla a v říjnu 2020 nadělili Les Rouges et Blancs soupeři čtyři branky. Aktuální remíza v podstatě vůbec nic neřeší. Akorát MHSC má už jistotu udržení, nicméně před sezonou jihofrancouzský tým nikdo za adepta na sestup stejně nepovažoval.

Uvadající Montpellier se střetne s Remeší

Montpellier výsledkově uvadá, což se pokusí napravit před vlastními diváky proti Remeši. Srpnový duel skončil divokým výsledkem 3:3, což by diváci uvítali i na stadionu de la Mosson. Připomeňme také, že domácí na svého soupeře přes tři roky nevyzráli.

Ofenzivní mašina Rennes se v Remeši nezastavila, roli strojvedoucího převzal Bourigeaud

Minimálně do nedělního večera se Rennes vyšvihlo na druhou příčku tabulky, když v zápase 31. kola Ligue 1 smetlo z cesty Reims. Na vítězství 3:2 se dvěma brankami v závěru první půle podílel 28letý záložník Benjamin Bourigeaud. Tým z Bretaně nejenže opět přeskočil dosud druhou Marseille, ale dokonce průběžně překonal v počtu vstřelených branek vedoucí PSG.

Rennes se bodově může dotáhnout na druhou Marseille, venku musí skolit Remeš

Rennes se po minulé remíze na půdě Nice udrželo na třetím místě, na které bude směřovat své síly až do konce tohoto ročníku. Jeho náskok je tak minimální, že jednoduše nesmí polevovat a potřebuje i nadále pravidelně bodovat. Výjimkou samozřejmě není ani střetnutí v Remeši, ta se nachází ve středu pořadí, nemá blízko ani pásmu sestupu, ani postupu do pohárové Evropy.

Estac si poradil s Remeší a připisuje si na konto osmou výhru v sezoně

Od 54. minutě hráli domácí proti deseti, jenže početní výhodu dokázali zužitkovat až v samotném závěru utkání. Les Rouges et Blancs může tahle porážka mrzet. Tím spíše, že byla první po pěti zápasech, ale výrazný propad v tabulce nezapříčinila.

ES Troyes i Stade Remeš mají formu

Nováček letošního ročníku Ligue 1 ES Troyes pokračuje v urputném záchranářském boji a další překážku v podobě Remeše má před sebou. Domácí navzdory čtyřzápasové sérii bez porážky ještě nemají zdaleka vyhráno a i proti východofrancouzskému celku potřebují bodovat.

Lyon si bez vyloučeného trenéra Bosze neporadil, v Remeši uhrál jen bezgólovou remízu

Remeš i nadále pokračuje ve sbírání solidních rezultátů, svou sérii bez porážky protáhla už na pátý zápas v řadě, poněvadž Lyon na její půdě za devadesát minut nevsítil jediný gól. I když možná OL působilo nebezpečněji, nevykázalo potřebnou efektivitu, a tak se muselo spokojit s finální plichtou. Pro Les rouges et blancs bezpochyby nepředstavovala dělba bodů zklamání.

Váhající Lyon čeká těžký duel v Remeši

Olympique Lyon v letošní sezoně Ligue 1 neoslňuje a oproti pohárovým zápasům zůstává hodně za očekáváním. Les Gones si mohou vylepšit stávající postavení v tabulce v Remeši, kde ale takřka sedm let nezvítězili.

Mizérie Angers pokračuje, ani zápas proti Remeši mu body nepřinesl

Angers se naposledy radovalo z bodového zisku 23. ledna, když porazilo Troyes. Od té doby sedmkrát prohrálo, kvůli čemuž udržuje pouze tříbodový náskok na barážovou pozici. Přitom tentokrát hrálo až do poslední minuty řádné hrací doby proti deseti. Naopak v Remeši začínají tušit, že se jich Ligue 1 bude týkat i v příští sezoně.

Angers v neděli odpoledne narazí na Remeš

Sérii šesti porážek v řadě bude chtít ukončit SCO Angers. Les Scoïstes se vinou negativní bilance přiblížili sestupovým příčkám a pokud včas nezareagují, čekají je problémy. V neděli odpoledne čeká domácí celek v tabulce sousední Stade Remeš.

Remeš a Štrasburk se rozešly smírně

Les Rouges et Blancs nadále zůstávají ve spodní polovině tabulky, ale bod proti soupeři, který bojuje o poháry, se určitě počítá. Racing má stále na dosah třetí příčku, která zaručuje možnost si zahrát základní skupinu Ligy mistrů.

Remeš se pokusí navázat na výhru z Monaca proti Štrasburku, ten bojuje v popředí tabulky

Ačkoli Štrasburk v posledních dvou zápasech pouze remizoval, pořád si v Ligue 1 vede nad očekávání dobře. Za jiných okolností by se u Le Racingu dva nerozhodné výsledky rozhodně nehodnotily vyloženě špatně, ne ale v situaci, kdy se účastní nelítostného boje o přední místa o postup do evropských pohárů. Tříbodový rezultát by tak hosté potřebovali urvat v Remeši.

Zhroucené Monaco! V závěru přišlo o výhru nad Remeší, nemá ani bod

Osmdesát čtyři minut mělo vlastně Monaco utkání pod vlastní kontrolou. Ne že by si Remeš do této doby žádné šance netvořila, ba naopak v prvním poločase působila vlastně i o něco nebezpečnějším dojmem, celkovou aktivitu ale rozhodně přebíral jeho protivník. Jenže tomu nějaká územní převaha nakonec nebyla k ničemu. Zápas totiž v samém závěru totálně pokazil.

Monaco dvakrát nečekaně zaváhalo, chuť si hodlá spravit proti Remeši

Monaco se v posledních dvou ligových kolech jaksi zadrhlo. Bezpochyby počítalo s daleko větším bodovým ziskem v duelech s Lorientem a Bordeaux, které se v tabulce dlouhodobě nacházejí na samém chvostu. Po dvou remízách mu tak velí konečně zabrat naplno, přičemž i nyní narazí na papírově přijatelného soupeře. Proti Remeši zkrátka bude plnit roli favorita.

Remeš v divokém zápase s Brestem remizovala 1:1

Oba dva sobotní soupeři se chtěli přiblížit k horní polovině Ligue 1, ovšem i přes nespočet šancí se spolu rozešli smírně v poměru 1:1. Domácí velmi brzy vedli, nicméně Brest ještě do přestávky srovnal a po změně stran mohl otočit vývoj. Nejprve neproměnil pokutový kop, pak dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci, i přesto mohl nakonec prohrát. Zhruba dvacet minut před koncem totiž nebyla uznána branka střídajícího Mitchella van Bergena.