Metalist Charkov Ukrajina - Metalist Charkov - Zprávy

Metalist Charkov - PSV Eindhoven 0:2

Ukrajinskému fotbalu se ve čtvrtek nedařilo. Kromě Charkova totiž prohrálo také Dynamo Kyjev a na svého soupeře nestačily ani Karpaty Lvov. Zápas Metalistu s PSV ovlivnila bláznivá čtyřminutová pasáž, během níž domácí dvakrát inkasovali a s nepříznivým průběhem utkání už nedokázali nic udělat.

Preview: Metalist Charkov - PSV Eindhoven

Ukrajinský Metalist Charkov je aktuálně v čele základní skupiny I v Evropské lize, naposledy totiž dokázal skolit venku Debrecín suverénním způsobem 5:0. Teď ho ovšem čeká o poznaní těžší zkouška. Na jeho hřiště totiž zavítá PSV Eindhoven, jeden z nejslavnějších nizozemských klubů, a kouč Myron Markevyč dokonce říká, že je to naprostý favorit.

Debreceni VSC - Metalist Charkov 0:5

Metalist Charkov si odváží drtivé vítězství z půdy maďarského Debrecínu. Hostující mužstvo již v poločase vedlo 2:0 a po obrátce přidalo i díky vyloučení Petera Kabata další tři branky.

Preview: Debreceni VSC - Metalist Charkov

PSV Eindhoven a Sampdoria jsou favority skupiny I, o to důležitější bude utkání mezi Debrecínem a Metalistem Charkov. Oba podceňované celky mají nyní velkou příležitost poskočit po prvním utkání do popředí tabulky.

Ukrajinci trestali za korupci

Ukrajinské kluby Metalist Charkov a Karpaty Lvov přišly hned na startu fotbalové ligy o devět bodů. Disciplinární komise je potrestala za zmanipulování vzájemného zápasu z 19. dubna 2008, v němž Metalist vyhrál 4:0. Oba týmy navíc musejí zaplatit pokutu 20 tisíc eur (asi půl milionu korun).

Metalist Charkov - Dynamo Kyjev 3:2

Odvetný ukrajinský souboj o čtvrtfinále Poháru UEFA skončil sice vítězstvím domácího Charkova, ovšem ani výhra 3:2 nestačila Metalistu k postupu. Dynamo Kyjev díky gólu na hřišti soupeře postupuje mezi osm nejlepších klubů soutěže.

Preview: Metalist Charkov - Dynamo Kyjev

V ukrajinském souboji o čtvrtfinále Poháru UEFA má mírně navrch kyjevské Dynamo. Mírnou krizí procházející Charkov však k prodloužení potřebuje jen jediný gól. Ve čtvrtek tak propukne tvrdá bitva o prvního ukrajinského zástupce mezi posledními osmi v historii soutěže.

Ukrajinský duel zvládlo lépe Dynamo. Charkov odjíždí s porážkou 0:1

Ukrajinský duel zvládli, stejně jako před týdnem v domácí lize, fotbalisté Dynama Kyjev. Do odvety si ale svěřenci Yuriho Semina žádný slavný výsledek nevezou. I přes velikou převahu totiž hostitelé zvítězili pouze o jednu branku.

Preview: Dynamo Kyjev - Metalist Charkov

Dynamo Kyjev přivítá na svém stadiónu Metalist Charkov. Je to souboj aktuálně dvou nejlepších týmů ukrajinské ligy.

Metalist Charkov - UC Sampdoria 2:0

Metalist Charkov si díky dnešnímu vítězství 2:0 nad Sampdorií Janov pojistil místo mezi šestnácti nejlepšími kluby Poháru UEFA. Vítězství zajistili ukrajinskému celku už v první půli svými góly Valiyaev a Jackson.

Preview: Metalist Charkov - UC Sampdoria

Velmi těžké utkání čeká Sampdorii Janov, ta cestuje na Ukrajinu do Charkova s cílem zvítězit. Italové totiž před domácím publikem Metallistu podlehli 1:0.

UC Sampdoria - Metalist Charkov 0:1

Po prvním zápase čtvrtého kola Poháru UEFA je výrazně blíže k postupu ukrajinský Charkov, který zvítězil na půdě Sampdorie 1:0. Jedinou branku vstřelil v poslední minutě prvního poločasu Denys Oliynyk.

Preview: UC Sampdoria - Metalist Charkov

Sampdorii se v domácí soutěži příliš nedaří, a tak by ráda výrazně uspěla v Poháru UEFA. Prvním soupeřem ve vyřazovacích bojích bude pro italský tým Metalist Charkov, který se v základních skupinách ukazoval ve velmi dobrém světle.

SL Benfica - Metalist Charkov 0:1

Benfica již před zápasem věděla, že pokud chce v Poháru UEFA postoupit, musí vstřelit nejméně osm branek. Nakonec portugalský celek nedal ani jednu a navíc v závěru inkasoval a s pohárovou Evropou se rozloučil prohrou 1:0 s Metalistem Charkov.