Bundesliga - souhrn 24. kola

05.03.2021, 22:25, aktualizováno 07.03.2021, 20:02
Komentáře a souhrny
Robert Lewandowski (© AFP)
Bayern Mnichov doma ve šlágru kola otočil zápas s Dortmundem a zůstává na čele tabulky o dva body před Lipskem, které zvítězilo ve Freiburgu. Wolfsburg odjel bez bodu ze Sinsheimu, zatímco Frankfurt se rozešel smírně se Stuttgartem. Další ztrátu zaznamenal Gladbach, jenž nestačil na Leverkusen. Schalke se v předehrávce rozešlo smírně s Mainzem...

Arminia Bielefeld - Union Berlín 0:0

07.03.2021 18:00

Góly: -

Nový kouč domácích Frank Kramer si na úvod svého angažmá tedy připisuje bod, ale situace v boji o záchranu bude s velkou pravděpodobností dramatická až do závěrečného kola. Stejně tak die Eisernen můžou i přes toto drobné zaváhání nadále pomýšlet na evropské poháry.

Utkání muselo být už po třech minutách přerušeno, jelikož po přímém kopu se srazili Andreas Luthe a jeho spoluhráč Julian Ryerson. Oba nakonec odehráli celých devadesát minut. Zmíněný gólman musel do akce ve 13. minutě, když vychytal Sergia Córdovu. Venezuelský útočník se po následné srážce musel nechat v závěru úvodní třicetiminutovky vystřídat.

Ve 33. minutě se poprvé osmělil jeho náhradník Andreas Voglsammer, nicméně jeho jmenovec mezi třemi tyčemi opět ukázal, že má svůj den. Ve 42. minutě ještě zahrávali hosté standardní situaci. Sascha Prömel prodloužil na zadní tyč, kde více než slibnou šanci propásnul Joel Pohjanpalo. Desetiminutové nastavení výrazné ohrožení té či oné svatyně nepřineslo.

Druhý poločas započal svou hlavičkou Marius Bülter. Ten samý fotbalista zkusil štěstí znovu v minutě sedmdesáté, jenže stejně jako kolega Petar Musa nějakých 120 sekund poté, Stefanu Ortegovi vrásky na čele nepřidal. Dvě finální možnosti patřily Keitovi Endovi, jenž dorazil na hrací plochu až po hodině hry, když zaujal místo po Ingvartsenovi.

Třiadvacetiletý japonský reprezentant stál dvakrát tváří v tvář muži v rukavicích, ale se svými zakončeními ani jednou neuspěl. Zvláště druhá šance z 81. minutě si přímo říkala o gól. Nestalo se, a tak hráči klubu z hlavního města Německa musí doufat, že se některý z nich střelecky prosadí za týden proti Kölnu. Bielefeld čeká nejprve středeční dohrávka s Werderem, a poté je na programu střetnutí v leverkusenské BayAreně.

Více informací k zápasu

1. FC Köln - Werder Brémy 1:1

07.03.2021 15:30

Góly: 83. Jonas Hector - 66. Joshua Sargent

Kolín nad Rýnem nebyl daleko od své čtvrté ligové porážky v řadě, nakonec však ze souboje s Brémami vykřesal aspoň bod a zase se o něco vzdálil sestupovým starostem, byť ty se ho i nadále napřímo týkají. Werder, v základní sestavě i s českými reprezentanty Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem, ve finále pouze částečně navázal na minulý skalp Frankfurtu.

Domácím lépe vyšel první poločas, zahrozili nejvíce prostřednictvím aktivního Skhiriho, ale jeho hlavička ve 20. minutě skončila na rukavicích zasahujícího brankáře Pavlenky. Ve 14. minutě se pokoušel změnit dosavadní bezgólové skóre Skhiriho spoluhráč Jakobs, jenže svůj pokus nenasměroval do potřebných míst. A v 19. minutě naopak nemířil nejpřesněji ani Wolf.

Hosté mohli skórovat zásluhou Füllkruga ve 12. minutě či Topraka po půlhodině hry, nicméně v obou případech si poradil gólman T. Horn. Až v 66. minutě tak přišel na řadu první ze dvou přesných zásahů tohoto utkání. Střídající Schmid od pravé lajny přetáhl svůj dlouhý centr až na zadní tyčku, kde operoval nikým nestrážený Sargent, a ten hlavou zacílil na bližší tyčku.

Kolín nad Rýnem nemohl najít odpověď na tohle inkasování, ba naopak mohl být vděčný T. Hornovi, že v 69. minutě vyřešil Rashicovo zakončení a že Augustinsson pak pálil do zámezí. Nakonec se domácí dočkali srovnání stavu sedm minut před obrátkou. Pavlenka totiž podcenil padající míč po pasu Katterbacha, a ten se tak od Dennise dostal ke skórujícímu Hectorovi.

Více informací k zápasu

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 4:2

06.03.2021 18:30

Góly: 26. Robert Lewandowski, 44. Robert Lewandowski (pen.), 88. Leon Goretzka, 90. Robert Lewandowski - 2. Erling Haaland, 9. Erling Haaland

Druhá edice bundesligového šlágru mezi Bayernem a Dortmundem v této sezóně opět přinesla reklamu na německý fotbal. V úvodu utkání v Allianz Areně sice zmrazil náladu domácích dvěma rychlými góly Erling Håland, Mnichované ale dokázali zápas otočit, a i díky hattricku Roberta Lewandowského slaví vítězství 4:2.

Obě mužstva vstoupila do zápasu ve velkém tempu a už ve druhé minutě se poprvé měnilo skóre. Hráči Borussie získali na vlastní polovině míč a dvěma rychlými přihrávkami vzduchem jej dostali až k hranici pokutového území, kde i díky nedůrazné obraně Bayernu Delaney přihrál Hålandovi a ten i s přispěním teče bránícího Boatenga střelou k pravé tyči překonal Neuera.

Z utkání neuběhlo ani deset minut a žlutočerní po nádherné akci vedli už o dva góly. Delaney tentokrát dostal nádhernou křižnou přihrávku na útočnou polovinu, natáhl na sebe dva bránící hráče, načež přenechal míč Thorganu Hazardovi. Ten se tváří v tvář vybíhajícímu Neuerovi neukvapil a hbitou zasekávačkou našel Hålanda a norská superstar snadno doklepla míč do prázdné brány.

Opticky ale byli aktivnější domácí a bylo tak jen otázkou času, než si i oni začnou vytvářet šance. První nebezpečnou akci Bayernu v 18. minutě po Kimmichově skvělém centru zakončoval Sané hlavičkou z velkého úhlu, která jen těsně minula Hitzovu bránu.

Další nádherný fotbalový moment byl k vidění v 27. minutě a tentokrát už z toho Mnichované vytěžili snížení. Sané se ve vápně šikovnou kličkou zbavil bránícího Schulze a přes dva obránce naservíroval míč před prázdnou bránu Robertu Lewandowskému, kterému zakončení nedělalo sebemenší problém.

Sané s Lewandowskim byli také u další parádní akce ve 34. minutě. Pětadvacetiletý křídelník obratnou patičkou našel polského střelce skrze Zagadouovy jesle, následnou Lewandowského ránu z otočky ale stihl zblokovat Hummels.

Vyrovnání se nakonec Bayern dočkal ještě před koncem první půle. Comanův náběh do vápna zastavil šlapákem Dahoud a rozhodčí po shlédnutí opakovaného záběru odpískal penaltu. S tou si Lewandowski poradil zkušeně, lehkým zabržděním poslal Hitze na stranu a pohodlně poslal míč do opačného rohu brány. Po prvním poločase plném akce tak v Allianz Areně platilo skóre 2:2.

Úvodní minuty druhé půle patřily spíše hostům, už po třech minutách nebezpečně pálil z voleje Hazard, Neuerovu bránu ale těsně minul. Vzápětí se ve vápně po souboji s Kimmichem skácel k zemi Reus, ani přes naléhání hostů ale sudí penaltu neodpískal.

Následovala klidnější pasáž, více na míči sice byli domácí, ani jedno z mužstev se však nikam nehnalo a podobná přehlídka šancí jako v prvním poločase už k vidění nebyla. Ostrý zásah si tak až v 76. minutě připsal Marwin Hitz, Gnabryho tečovaná střela mu, ale mnoho starostí nenadělala.

Mnichované si tak pošetřili síly na samotný závěr, kdy dvěma slepenými góly rozhodli zápas ve svůj prospěch. V 89. minutě po velkém tlaku domácích zakončoval Müller, jehož ránu ještě dokázal akrobaticky zblokovat jeden z obránců. Míč se však odrazil k Leonu Goretzkovi a ten jej z voleje o levou tyč odrazil za záda bezmocného Hitze.

O minutu později bylo definitivně hotovo. Sané přenechal Daviesovu přihrávku Robertu Lewandowskému a ten tvrdou přízemní ranou k levé tyči zkompletoval hattrick.

Bayern tak i přes nepovedený úvod dokázal otočit derby s Dortmundem a vrátil se před Lipsko do čela tabulky. Hosté naopak klesli na šesté místo.

Více informací k zápasu

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 0:1

06.03.2021 15:30

Góly: 76. Patrik Schick

Fotbalisté Leverkusenu na den přesně po měsíci opět slaví bundesligové vítězství. Na půdě trápícího se Mönchengladbachu jim ho jediným gólem zápasu zařídil Patrik Schick. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a během úvodní dvacetiminutovky domácí fotbalisty téměř nepustili k míči. Ve 21. minutě to ale paradoxně byla Borussia, kdo si vytvořil první větší šanci zápasu. Rychlý protiútok Gladbachu zakončil po Lazarově přihrávce Pléa, Bayer však zachránil zákrok brankáře Grilla.

Ve 32. minutě zase po rychlém brejku hostů musel zasahovat domácí gólman Sommer, střelu Diabyho sice vyrazil jen k Schickovi, českému útočníkovi ale nevyšel krok a z krkolomné dorážky tak nebezpečně zakončit nedokázal.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a v 57. minutě se málem dočkali odměny. K odraženému míči se ve vápně dostal Thuram, kterého následně jeden z obránců složil k zemi a rozhodčí odpískal penaltu pro Borussii. Následné zkoumání VARu však odhalilo ofsajd, který celé akci předcházel a sudí tak k velké nevoli domácích pokutový kop odvolal.

Od té doby zase převzal otěže zápasu Bayer. V 67. minutě si Diaby s míčem naběhl až k hranici malého vápna, odkud poslal zpětnou přihrávku nabíhajícímu Amirimu, jeho zakroucená rána ale mířila těsně nad.

O necelých deset minut později už se ale Leverkusen zaslouženého gólu dočkal. Hlavní zásluhu na tom opět měl velmi aktivně hrající Diaby, který si po rychlé souhře s Amirim navedl míč do vápna a tvrdou ranou prověřil reflexy gólmana Sommera. Míč se ale opět odrazil pouze k Patriku Schickovi a ten jej tentokrát i s trochou štěstí z dorážky procpal do sítě.

Zbytek zápasu už Bayer zvládl bez větších potíží a z Borussia Parku tak veze důležité tři body, které jej minimálně na několik hodin posunuly na páté místo. Gladbach naopak už pošesté v řadě v lize nevyhrál a je až desátý.

Více informací k zápasu

TSG Hoffenheim - VfL Wolfsburg 2:1

06.03.2021 15:30

Góly: 8. Christoph Baumgartner, 41. Andrej Kramarić - 23. Wout Weghorst

Poprvé od třetího ledna poznali "Vlci" z Wolfsburgu hořkost porážky. Zuby si vylámali na Hoffenheimu, který dvěma góly v prvním poločasu a následnou pevnou obranou vybojoval tři body za vítězství 2:1.

Domácí do zápasu vletěli aktivněji a sedmizápasovou sérii Wolfsburgu bez inkasované branky ukončili už po osmi minutách. Pavel Kadeřábek centrem do vápna z pravé strany našel nikým nehlídaného Baumgartnera a ten tvrdou bombou pod břevno nekompromisně otevřel skóre.

Inkasovaný gól hosty probral a ve 22. minutě přispěchali s odpovědí. Domácí obrana nereagovala na náběh Weghorsta, kterého do samostatného úniku přihrávkou do běhu poslal záložník Schlager a osmadvacetiletý Holanďan si v přímém souboji s vybíhajícím brankářem Baumannem poradil a vyrovnal na 1:1.

O sedm minut později mohl Weghorst skóre dokonce otočit, zkušený gólman Baumann však tentokrát jeho ránu po dalším protiútoku zlikvidoval a udržel míč ve své moci i před dotírajícím Steffenem.

Ještě před koncem první půle si tak Hoffenheim vzal vedení zpět. Opět tomu předcházel centr Pavla Kadeřábka, který nechal Bebou proskákat až ke Kramaričovi a chorvatský střelec jej pohotově doklepl do poloodkryté brány.

Do druhého poločasu Wolfsburg vběhl mnohem hladověji než do toho prvního a už po dvou minutách mohl znovu vyrovnat. Důrazný Arnold vybojoval míč a zpoza vápna jej tvrdě napálil na bránu, kde měl Baumann co dělat, aby jej vyrazil.

"Vlci" nepouštěli domácí z jejich poloviny a vytvořili si velký tlak. V 62. minutě velkou šanci nevyužil Weghorst, který po centru z pravé strany hlavičkoval jen do břevna. Další Weghorstův moment přišel v 87. minutě, proti nenápadné střele po zemi se ale Baumann zvládl natáhnout.

Recept na pevný beton domácích nakonec hráči Wolfsburgu nenašli. V nastaveném čase to při rohovém kopu zkoušeli i s pomocí brankáře Casteelse, který si vyběhl na útočnou polovinu, vzápětí však musel sprintovat zpátky, když s míčem vstříc prázdné bráně utekl Dabbur. Za záchrannou brzdu tak musel zatáhnout vracející se obránce Otávio, který Dabbura tvrdým skluzem sestřelil k zemi, za což pochopitelně okamžitě viděl červenou kartu.

Wolfsburg tak po více než dvou měsících v lize prohrál a nabral už osmibodovou ztrátu na Lipsko. Hoffenheim naopak bodoval počtvrté v řadě a je už na dosah elitní desítky.

Více informací k zápasu

SC Freiburg - RB Lipsko 0:3

06.03.2021 15:30

Góly: 41. Christopher Nkunku, 64. Alexander Sørloth, 79. Emil Forsberg

Svěřence Christiana Streicha nikdy není radno podceňovat, nicméně tentokrát se museli sklonit před uměním "Rudých býků", kteří po šestnácté výhře nadále stíhají Bayern na špici tabulky. Ani Freiburg neopustí její horní polovinu a pořád může živit naději na evropské poháry.

První šance utkání se zrodila v 16. minutě a postaral se o ni hostující útočník Alexander Sørloth. Poté byly k vidění osobní souboje a pro oba celky bylo obtížné si vytvořit nějakou vyloženou příležitost. To se změnilo až v jednačtyřicáté minutě, kdy Nagelsmannův tým přispěchal s gólem do šatny, který je pro celek, který inkasuje, nesmírně nepopulární.

Florian Müller nevymyslel zrovna nejoptimálnější přihrávku pro Babtisteho Santamariu. Do hry se vložil Kevin Kampl, aby nabídl balon v ideální pozici stojícímu Poulsenovi. Dánský fotbalista si počkal, až k němu přiběhne brankář, a následně posunul doleva na Christophera Nkunkua, jenž měl před sebou už velice jednoduchou úlohu - 0:1.

V 50. minutě se k velice slibné střele dostal Jonathan Schmid a Lukas Klostermann dokázal kulatý předmět zblokovat do bezpečí. Čtvrt hodiny poté tedy mohlo dojít celkově na pětačtyřicátý vstřelený gól RB Lipsko v této sezoně. Aktivní Kampl vystihl ve středu hřiště Höflerovu rozehrávku a bleskově posunul na Nkunkua, jenž před brankářem přenechal druhý zásah pro Sørlotha. Na tuhle střelu z hranice malého čtverce nemohl Müller dosáhnout - 0:2.

Ve dvaasedmdesáté minutě mohl být rozdíl ve skóre už tříbrankový, kdyby střídající Hwang Hee-chan svoji vyloženou možnost nezahodil. Dočkal se až Emil Forsberg, když o sedm minut později převzal přihrávku od Sørlotha a placírkou pravé nohy zamířil z nějakých osmnácti metrů přesně k pravé tyči - 0:3. Ve zbývajících minutách si hráči saského klubu vedení už jenom hlídali.

Určitá šance, jak přerušit hegemonii Bayernu Mnichov, tedy pořád existuje, avšak v Lipsku všichni vědí, že zbývajících deset kol bude velice náročných. Ostatně už za týden je na programu střetnutí s Eintrachtem Frankfurt. Freiburg před sebou má zdánlivě snadnější úlohu, neboť jeho protivníkem bude sestupem ohrožená Mohuč.

Více informací k zápasu

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 1:1

06.03.2021 15:30

Góly: 69. Filip Kostić - 68. Saša Kalajdžić

Utkání Frankfurtu se Stuttgartem nebylo přehlídkou fotbalové krásy. Vyrovnaný duel dlouho gólové šance nenabízel, až ve druhé půli pak během minuty padly branky na obou stranách, které určily konečný výsledek 1:1.

První poločas zápasu ve frankfurtském Deutsche Bank Parku mnoho vzrušení nepřinesl. K vidění byla vyrovnaná hra plná osobních soubojů, ale zároveň také nepřesností. Místo branek se tak do statistik zapsaly jen dvě žluté karty domácích, které za tvrdé zákroky inkasovali N’Dicka a Hinteregger.

Po přestávce se přece jenom rozjela atraktivnější podívaná. V 56. minutě měl zajímavou příležitost hostující Mavropanos, který po rohovém kopu vyskočil ve vápně nejvýš, míč však mezi tři tyče hlavou nasměrovat nedokázal. O minutu později se naopak radovali domácí, jenže ani to nemělo dlouhého trvání. Gólu Filipa Kostiće totiž předcházel těsný ofsajd a rozhodčí jej po shlédnutí VARu neuznal.

Skóre se tak poprvé měnilo až v 68. minutě, a to ve prospěch Stuttgartu. Klíčovou roli v tom hrál obránce Kempf, který skvělou vzdušnou přihrávkou našel nabíhajícího Kalajdžiće a ten míč dokázal ve vápně zpracovat, a i s přispěním teče bránícího Hintereggera překonat brankáře Trappa.

Vedení však hostům nevydrželo ani celou minutu. Hráči Eintrachtu totiž hned po rozehrání vyrazili do smělého útoku, na jehož konci se míč od Jovićovy zblokované rány odrazil k Filipu Kostićovi, který z levé strany tvrdou střelou ke vzdálené tyči propálil gólmana Kobela.

Další, byť jen náznak, gólové šance už zápas nepřinesl a Stuttgart tak z Frankfurtu veze bod za remízu 1:1, který jej v tabulce posunul na deváté místo. Eintracht podruhé v řadě nevyhrál, i přesto však zatím zůstává čtvrtý.

Více informací k zápasu

Hertha BSC - FC Augsburg 2:1

06.03.2021 15:30

Góly: 62. Krzysztof Piątek, 87. Dodi Lukébakio (pen.) - 2. László Bénes

Zápas s Augsburgem byl hodně vyrovnaný. Hosté se dokonce ujali vedení po úvodní minutě hry. Jenže proměněná penalta ze samotného závěru způsobila, že všechny body zůstaly v Berlíně. "Stará dáma" tedy nadále zůstává nad sestupovým pásmem, ale zdaleka nemá nic jistého. A Die Függerstädter? Ti jsou na tom jenom o pět bodíků lépe.

Pouze 109 sekund stačilo Lászlóvi Bénésovi, aby otevřel skóre tohoto klání. Slovenský záložník, který v Augsburgu hostuje z Mönchengladbachu, si počíhal na hlavičku Andrého Hahna a střelou z první na protilehlou tyč překonal Runeho Jarsteina - 0:1. Ve 12. minutě zatoužil po odpovědi Jhon Córdoba, ale protože byl z úhlu, Gikiewicz dokázal v klidu zasáhnout.

Gólman ve službách FCA musel znovu do akce v minutě jednadvacáté, když jeho pozornost z hranice šestnáctky vyzkoušel Santiago Ascacíbar. Všechno musela jistit pravá kopačka. Do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky o sobě dal vědět už jenom Florian Niederlechner, když po jeho hlavičce zvonila za Jarsteinovými zády branková konstrukce.

Hned po změně stran pálil Córdoba a muž v rukavicích se opět činil. Poté hlavou prodloužil Niclas Stark na kolegu Krzysztofa Piąteka, který se teprve zastřeloval. Chvíle polského forvarda totiž přišla až dvanáct minut poté. Lucas Klünter poslal dlouhý pas dopředu, který si na pravé straně vápna sebral Vladimír Darida. Jeho centr na Piąteka byl naprosto přesný, stejně jako následná hlavička - 1:1.

V následujících minutách to z dálky zkoušeli Niederlechner a Darida, ale oba byli až příliš přesní, takže brankáři nechali děkovat. Poté se Tobias Strobl ujal rozehrávky standardní situace mnoho nechybělo, aby šli svěřenci Heika Herrlicha opět do vedení. S další Niederlechnerovou navštívenkou měl složité pořízení Rafal Gikiewicz, takže musel vypomoct koučův syn Márton Dárdai.

Na opačné straně hrací plochy střílel Dodi Lukebakio. V 87. minutě zavadil Mads Pedersen ve vlastním vápně o nohu Lucase Tousarta a kopala se penalta, kterou Dodi Lukabakio s přehledem proměnil, jelikož augsburgská jednička skákala na druhou stranu - 2:1. O další body pojede Hertha bojovat do Dortmundu, zatímco Die Függerstädter přivítají na svém stadionu Borussii Mönchengladbach.

Více informací k zápasu

Schalke 04 - 1. FSV Mainz 05 0:0

05.03.2021 20:30

Góly: -

Oba kluby tak nadále zůstávají v sestupovém pásmu. Jenže zatímco Schalke čeká v posledních deseti kolech nesmírně náročná mise, die Nullfünfer se v uplynulých týdnech přeci jen zlepšili a bitva s Bielefeldem a Herthou bude s velkou pravděpodobností ještě hodně vyrovnaná.

Začátek tohoto duelu se nesl spíše ve znamení nedostatku ofenzivních nápadů. Ani tempo nebylo zrovna působivé. První pokus mezi tři tyče se proto uskutečnil až v 18. minutě, když hlavičkoval mistr světa z roku 2014 Skhodran Mustafi. Robin Zentner dokázal bez větších potíží zareagovat. Následně centroval Leandro Barreiro a mnoho nechybělo, aby se Mohuč ujala vedení.

Do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky to zkusil také Ádám Szalai, jenže o malý kousek minul. Maďarský útočník se před poločasovým hvizdem dostal spolu s Jonathanem Burkardtem ještě do jedné šance, ale ani v tomto případě nebyli úspěšní. Ve druhém dějství se hra příliš nezměnila. Nikdo nechtěl udělat chybu a dostat se do těsné blízkosti soupeřova brankáře na té či oné straně se zdálo býti novou Mission: Impossible.

I v jednaosmdesáté minutě se Suat Serdar rozhodl pro zakončení z dálky. Zentner vyrážel na rohový kop. Hned poté pálil Rönnowovým směrem Burkardt a dánský gólman si v podstatě poprvé v zápase stáhnul na balon. O poslední příležitost utkání se ve stejné minutě postaral střídající Robert Glatzer. Nicméně ani on na muže v rukavicích ve službách die Königsblauen nevyzrál.

Schalke po dvou porážkách připisuje znovu bod, ale ten je v nepříjemné situaci jaksi nedostačující. Druhá výhra v sezoně se tedy odkládá a nutno podotknout, že máloco nasvědčuje tomu, že by měla přijít za týden ve Volkswagen-Areně ve Wolfsburgu. Ani výběr kouče Bo Svenssona nečeká jednoduché utkání, neboť na vlastním stadionu přivítá SC Freiburg.

Více informací k zápasu
Tabulka
 TýmZVRPSB
1.Bayern Mnichov24174371:3455
2.RB Lipsko24165346:2053
3.VfL Wolfsburg24129338:2145
4.Eintracht Frankfurt241110347:3343
5.Bayer Leverkusen24117642:2640
6.Borussia Dortmund24123950:3539
7.Union Berlín24811536:2635
8.SC Freiburg2497837:3834
9.VfB Stuttgart2489745:3733
10.Borussia Mönchengladbach2489740:3733
11.TSG Hoffenheim24861039:4130
12.Werder Brémy2369827:3327
13.FC Augsburg24751224:3726
14.1. FC Köln24571222:4222
15.Hertha BSC24561328:4321
16.Arminia Bielefeld23541418:4119
17.1. FSV Mainz 0524461423:4418
18.Schalke 0424171616:6110

Autor: EuroFotbal.cz

Komentáře (87)

Přidat komentář
bobis21

S nejslabším soupeřem v lize 2:19 na střely a hráči na konci nemůžou ani chodit. To je fakt až neuvěřitelně slabý tým, jsem zvědavý jak dlouho jim bude trvat návrat...

Reagovat
andrew96

Hledání dna trvá.

Reagovat
Hafna

Přitom dle jmen ma ten tým minimálně na stred ligy... Něco shnileho je v tom týmu Napsalo se o tom dost, ale i tak nechápu, ze hraci jako Serdar, Harit, Paciencia, atd atd, jsou jeden do jednoho najednou na úrovni 3.německé ligy...

Reagovat
Hafna

Místo Paciencii jsem myslel Mascarella... Ale to je prašť jak uhoď, všichni do jednoho jsou úplně mimo letos, je to jak sabotáž tymu

Reagovat
JozkokozleJ

Momentalne to je len subor individualne kvalitnych hracov (niekolkych), ktory uz nejaku dobu hraje mimo stabilny herny system a casto mimo obvykle pozicie. Ta hra uz nema ziadne zaklady a hracov to uz ani nemoze bavit. Co si neurobis sam, to nemas. Trebars dnes na Serdarovi bolo vidiet, ze je to kvalitny hrac, ale uplne utopeny v tom zmare. Tiez tomu neprida velmi slaby utok, od ktoreho sa vsetko vracia.

Inak, mlady Calhanoglu celkom sikovny.

Reagovat
Rudnevs

O tom Calhanogluovi (alebo jak sa to skloňuje ) sa hovorí, že je celkom talent. Snáď bude Grammozis postupne dávať viac a viac šancí mladíkom a skladať káder na druhú ligu, podobne ako kedysi Daniel Stendel, keď prebral Hannover v beznádejnej pozícii.

Reagovat
Keeper117

Ale sakra oni majú stále stratu len 8 bodov 10 kôl pred koncom ale sú tak marný že im nikto aj tak neverí že by sa na tú baráž aspoň dostali to je na tím ktorý hral ešte pred zopár rokmi LM slušná katastrofa

Reagovat
Kornovec

Jak muzou v konkurenci Bielefeldu, Kolnu, Freiburgu, Mainzu, Stuttgartu a samozrejme Unionu a Werderu byt takhle suverenne na sestup? to je uplne v prdeli ten klub, vzdyt jeste pod Tadescem to bylo slusny, pak Wagnera jsem nikdy nepochopil, ale letos to je humus. Prirovnal bych to u nas k sestupu Bolky

Reagovat
smazaný uživatel

Ti jsou hotoví

Reagovat
REPLIKATOR

Schickinho

Reagovat
adoxx

Schick

Reagovat
Mönchengladbach

Kytka VEN!!!

Díkybohu je nahráno z podzimu, jinak by to ještě smrdělo sestupem.

Reagovat
stas87

Hmmm, ze by zapocala cesta ako u Schalke? Oni taktiez mali nahrate z jesene a keby sa BL hrala minulu sezonu o mesiac dlhsie, do tej baraze by mozno spadli oni.

Reagovat
Mönchengladbach

Ne, problém je ve zrádci z Lipska - Marečku Růžičkovi.

Reagovat
Salfovic

Nechápu na co vedení čeká

Reagovat
Hlahart

Spekuluje se o souvislosti vyhazovu a možnosti požadovat zaplacení relause clause za konec Rose v klubu

Reagovat
Hyrax

Reagovat
stas87

Gladbach-Bayer spatny futbal, zabitych 90. minut. Ale tak to uz je u Gladbachu doma tradicia, ze hraju zle hlavne do ofenzivy. Od zapasu s BVB doma dali za tri zapasy dva goly a vsetko prehrali. Nesledoval som to uplne pozorne, odbehol som na chvilu ale Schick u lopty velmi nebol, nie? Ale gol dal, bol v spravny cas na spravnom mieste. Skoda pre Sommera, ze ked uz vychytal Diabyho tutovku, tak lopta spadla k Schickovi a nie k domacim, ktori by ju odkopli a mali by aspon bod.

Reagovat
smazaný uživatel

Vy žádného takového útočníka nemáte.

Reagovat
smazaný uživatel
Reagovat
ACSMan

Někde video schickova golu ?

Reagovat
ACSMan
Reagovat
johnik

Udělal to chytře, nějaký zmatkař by to zajebal....

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Fairplay

Werner třeba

Reagovat
DieFohlenBMG

Kadeř 2 áčka, Daridič áčko a PSchicky jediný gól zápasu

Reagovat
smazaný uživatel

Nemáte někdo stream na Bayern? Obecně, běží v současnosti nějaký web, kde se nechají najít streamy? Chodil jsem leta na ziveprenosy.cz, ale tam už to nějak skončilo...

Reagovat
smazaný uživatel

Paráda, dík

Reagovat
db18

sportstreams.live/en

ale co jde, to hledám na tipáči, jen tohle se mi nějak sekalo, tak jsem hledal jinde...

Reagovat
Arnar Resmusonn

Nevítězná mentalita BVB je opravdu úžasná. Po 10 minutách rezignovat na zápas... zasloužená prohra. Jen je škoda, že třetí gól, padne ze situace kdy je jasně faulován Can.

Reagovat
andrew96

Tvrdý, ale čistý souboj o míč.

Reagovat
Arnar Resmusonn

Jo strašně čistý zezadu ho nakopl bez míče ale prej čistý

Reagovat
godwood

Reagovat
JozkokozleJ

Reagovat
manuelo neuero

Reagovat
smazaný uživatel

Skvělý zápas

Reagovat
Mönchengladbach

Bundesliga je aktuálně po Premier League druhou nejlepší ligou světa o parník před Serií A a La Ligou.

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
manuelo neuero

Reagovat
Detektiv

Jestli je ten parnik dlouhy jak titanic tak to o moc neni kamo...

Reagovat
Hlahart

Reagovat
The Krupy

Reagovat
mistr129

Reagovat
smazaný uživatel

Tak jsem si po delší dobře řekl, že se podívám na zápas Bayernu.. znechucenej jsem to po 10. minutě vypnul. Když sem viděl poločasovej výsledek, tak jsem to s nadšením znova zapnul a v 85. jsem otrávenej svojí sledovací jízdu ukončil...

Reagovat
Bayern +

Prečo po dlhšej dobe a prečo znechutený? Aj napriek slabej obrane sú celkovo zápasy Bayernu pravidelne zábavné, trofeje zbierame rad radom a to, že nemáme v lige náskok 20 bodov je pre BL jedine dobre

Reagovat
Werkrider

Ty jsi vůl

Reagovat
Heresy

Reagovat
REPLIKATOR

Fanoušek úspěchu

Reagovat
Müllered

Mě letošní sezona extrémně baví, nikdy nevíš co od toho zápasu čekat. Nejsou to jednostranná utkání, soupeři si na Bayern věří více a emoce jsou pak o to větší.

Reagovat
Mönchengladbach

Příště to udělej naopak, zapínej zápas jen před góly, naopak dlouhé bezgólové pasáže nesleduj.

Reagovat
vladino10

Reagovat
Rudnevs

Reagovat
db18

V suchym triku.

Reagovat
Bayern +

* len namiesto Boatenga sa mal zraniť Alaba

Reagovat
db18

Ale teda nepochopil jsem, proč tam šel Javi Mar a ne Lucas?

Reagovat
bayern987

Protože by hrál vedle Alaby a to by podle všeho Flick nepřežil...

Reagovat
db18

Reagovat
Müllered

Dva leváci? Asi to Flickovi vadí.

Reagovat
vladino10

Celkovo tréneri neradi stávajú dvoch ľavákov vedľa seba...

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Setwo

V druhom polčase to nebol faul Kimmicha na Reusa?

Reagovat
cologneFC

Jasné, že bol. Aj na Cana pred tretím gólom. Ale tak to je Bayern...

Reagovat
godwood

Reagovat
Nickname 9

Bayernu zase nepískl jasnou ruku Reuse, takže tady nebrečte

Reagovat
manuelo neuero

Reagovat
berliner

Bayern

Reagovat
smazaný uživatel

Reagovat
Müllered

Stačí 1 gól na zápas, doteď mu stačilo 63 minut na jeden. To mě snad zajímá ještě víc, než boj o titul.

Reagovat
Liquid

Dortmund 12-3-9 - super bilance snad letos bez pohárů....

Reagovat
smazaný uživatel

Za to čo predvádzajú si myslím ze ten wolfsubrg a Frankfurt si zaslúžia tu ligu majstrov viac ako oni

Reagovat
Liquid

Reagovat
stas87

Pavlenka. Ta lopta leti hodiinu, on je mimo male vapno a zadarmo da kozlom gol na 1-1. Skoda, k trom bodom nechybalo tolko a oni by to vzadu este viac otvorili. Inak remiza spravodliva, Pavlenka tam v prvej polke vyrazil na ciare hlavicku po rohu. Je zvlastne, ze so svojou vyskou ma tolko chyb pri centrovanych loptach, ale strely dokaze vyrazit paradne. Preto je to fakt brankar len pre Werder a nie pre mancaft, co ma poharove ambicie.

Reagovat
kattos

Ono je třeba říct že vzdušné balony jsou nečastější chyby u brankářů

Reagovat
20fredy20

Javi ale vypadal dobre na stoperovi ovela istejsie ako Boateng , aj ked uz tam nebol Haaland.

Reagovat
PH8

https://twitter.com/i/status/1368497557169639424 Tak jestli je tohle faul, tak ať jde dělat balet

Reagovat
Rudnevs

Reagovat
JozkokozleJ

10/10

Reagovat
Werkrider

To je faul i v MMA ne?

Reagovat
vladino10

Gól je to, ze to bolo v 94. minúte 15 sekund pred koncom nadstaveného času. Absolútne hlúpa a zbytočná redka

Reagovat
vladino10

Dodám, že za stavu 2:1 pre hoffe, takže asi očakával, že hoffe stihne za 15 sekund zahrať priamy kop a že jeho spoluhráči sa potom ešte stihnú dostať do útoku a vyrovnať

Reagovat
Rudnevs

Presne. Ale logiku by som v tom nehľadal, tam hrali rolu emócie. Každopádne, jak do neho skočil, z toho nemôžem.

Reagovat
PH8

Mně se líbí ten komentář "Profesionální fotbalista a neuteče zahradníkovi"

Reagovat
Rudnevs

Jogi po ME končí

Reagovat
Nickname 9

Co se stalo? To ho někdo praštil do hlavy

Ale správné rozhodnutí . Snad ho nahradí Klopp, nebo někdo jinej, jen ne Hansi

Reagovat
andrew96

https://twitter.com/dw_sports/status/1368267703308402688

Asi chce udělat vše pro to, aby se rozloučil vítězně. Ale mám pochyby, zda by takový tým fungoval.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele