Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

Sevilla ve Vallecanu neudržela vedení

Hráči Sevilly se sice zvedají, ale ve Vallecanu nepochodili a remíza 1:1 je pro ně málo. Andalusané přitom po prvním poločase vedli, branku vstřelil Suso, jenomže v 65. minutě srovnal Lejeune a další gól už na Estadio de Vallecas nepadl.

Vallecano hostí Sevillu

Do Madridu přijede k zápasu 22. kola nejvyšší španělské soutěže Sevilla FC, která se zde utká s celkem Rayo Vallecano. Klub z hlavního města se drží na pohárových pozicích a vede si nad očekávání dobře, Andalusané se po katastrofálním začátku začínají zvedat a po jednadvaceti odehraných kolech jsou již dvanáctí. Kterému z těchto dvou týmů se v neděli na stadionu Vallecas podaří uspět?

PSV zhořkla španělská půda a po porážce 0:3 má do osmifinále Evropské ligy daleko

PSV si sice o víkendu s chutí zastřílelo proti Groningenu (6:0), nicméně nyní ho v úvodním utkání play-off o osmifinále Evropské ligy čekal úplně jiný kalibr a svěřenci trenéra Ruuda van Nistelrooye svou úlohu vůbec nezvládli. V Seville totiž utrpěli jednoznačnou porážku 0:3 a jejich naděje na postup se už spíše pohybuje v teoretické rovině. Domácí naopak po svém sešupu z Ligy mistrů zaváleli a snaží se ještě zachránit nepovedenou sezónu.

Zlepšující se Sevilla přivítá přemožitele Arsenalu

Vzkříšení Sevilly pokračuje a trenér Jorge Sampaoli by rád svou auru zachránce prodloužil i na evropské poháry. V rámci vyřazovací fáze Evropské ligy, soutěže, které žádný tým nedominuje tak jako Sevilla, nejprve narazí na nizozemskou hrozbu z Eindhovenu.

Sevilla dokázala vyhrát nad Mallorcou i s čistým kontem

Sevilla rozhodla utkání s Mallorcou ještě v rámci první půle, kdy se do sítě brankáře Rajkoviće postupně prosadili En-Nesyri a Gil.

Střelecky se trápící Mallorca cestuje do Sevilly. Ta stále cítí blízkost sestupu

Sevilla prohrála dvě z posledních tří soutěžních utkání a především poslední facka od Barcelony v podobě porážky 0:3 ji bude asi ještě dlouho strašit. Sampaoliho hoši proto budou chtít získat maximum bodů z dalšího domácího duelu proti Mallorce.

Barcelona překvapení nepřipustila, Sevilla dostala tři branky

Barcelona si bez potíží poradila se Sevillou, která bránu gólmana Ter Stegena v podstatě vůbec neohrozila. Síť Sevilly naopak katalánský celek napnul hned třikrát, o což se zasloužilo trio Alba, Gavi a Raphinha. Sevilla proto klesá až na 16. místo, zatímco Barcelona si na čele hýčká spokojený osmibodový náskok.

V rozmezí čtyř dnů se Barcelona utká s dalším Sevillským týmem, bude stejně úspěšná jako prvně?

Slavný stánek Camp Nou bude v neděli večer v rámci dvacátého kola španělské LaLigy hostit duel první Barcelony a třinácté Sevilly. První utkání těchto dvou celků na půdě Andalusanů vyznělo jednoznačně ve prospěch Barcelony, 3:0, dokáže nyní Sevilla, jejíž forma v posledních týdnech roste, uzmout ze hřiště lídra alespoň bod?

Januzaj zklamal v Seville, formu odchází hledat do Turecka

Adnan Januzaj na sebe v minulosti upozornil během angažmá v Manchesteru United, mezi nepostradatelné hráče se ale nezařadil a nepovedlo se mu to ani v Seville. Belgický křídelník se v Andalusii trápil a výsledkem je stěhování do Turecka, na hostování ho získal Istanbul Başakşehir...

Sevilla nakukuje do vyšších pater, neškodné Elche smázla třemi brankami už v první půli

Devatenáct procent. Tak vypadala statistika Elche, co se týče držení míče v utkání devatenáctého kola španělské LaLigy proti andaluskému klubu Sevilla FC. Zápas téměř na jednu branku rozhodly už v prvním poločase dvě trefy En-Nesyriho a jedna Marcose Acuñy, po vyloučení Bigase navíc hráli hosté celou druhou pětačtyřicetiminutovku o deseti.

Elche stále sní o záchraně, Sevilla je ale v ráži

Zrovna když to začínalo vypadat, že se Seville daří, přišel další šok. V poháru totiž Sevilla skončila na úkor Osasuny, což by před utkáním asi řekl málokdo. Sampaoliho mužstvo chce dokázat, že to byla jen náhoda. Šanci má o víkendu proti Elche.

Osasuna je v semifinále Copa del Rey, v prodloužení přetlačila Sevillu

Do semifinále Španělského poháru postoupila překvapivě Osasuna a to na úkor Sevilly. Hostům se v letošní sezoně vůbec nedaří a vypadnutí z Copa del Rey je toho dalším důkazem. Osasuna přehrála Andalusany až v prodloužení, brankou Ezzalzouliho.

Osasuna si v poháru brousí zuby i na druhý klub ze Sevilly

Sevilla se v lize zatím enormně trápí a pořád se jí nedaří dostat se dál od pásma sestupu, ale v Copa del Rey je to úplně jiný tým. Sebejistě postupuje sítem a hodlá uspět aspoň v tomto poháru. Další překážkou se pro ni stane domácí Osasuna.

Sevilla v závěru urvala výhru 1:0, z penalty rozhodl Rakitić

Seville se v tomto ročníku LaLigy vůbec nedaří a domácí duel s Cádizem to znovu potvrdil. Na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána se sice domácí radovali z důležité výhry 1:0, ovšem více jak 87. minut se hrálo bez branek

Sevilla hraje klíčový souboj o záchranu s Cádizem, ten má o bod navíc

Seville se povedlo vrátit se na vítěznou vlnu v poháru a nechat za sebou promarněnou šanci v posledním ligovém kole. LaLiga pro ni stále představuje jednu vleklou noční můru, takže Sampaoliho celek vítá souboj s bezprostředním sousedem z Cádizu.