Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Představení účastníků MS 2022 - Katar

10.11.2022 10:00 - Profily, historie
Akram Afif v obležení spoluhráčů (© AFP)
 
Pouhých 10 dní nás dělí od výkopu historického světového šampionátu pro Blízký východ a historické noční můry pro celou řadu fotbalových fanoušků po celém světě. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kdo odpřísáhli bojkot nadcházejícího mistrovství v Kataru, vítejte u tradičního předturnajového servisu EuroFotbalu a profilu toho nejpikantnějšího účastníka ze všech...

Na tomto místě obvykle začínáme hovořit o aktuální formě dotyčného účastníka, o jeho ambicích podpořených slovy hlavního trenéra, o jeho prominentních tvářích a dominantních dějových linkách vpředvečer šampionátu. Obvykle se přitom nemáme problém "držet fotbalu” a "netahat ho do každé ideologické a politické bitvy, která existuje”, jak si v nedávném dopise fotbalovým federacím dovolili drze apelovat prezident FIFA Gianni Infantino a generální sekretářka FIFA Fatma Samoura. V případě Kataru 2022 to nelze.

Každému jednotlivému tématu by se dal zasvětit samostatný článek — a někde v mediálním prostoru se tak již stalo. Každé jednotlivé téma zároveň lze vystopovat k některému z planých slibů posledních 12 let, kdy se šampionát na území o rozloze půlky Moravy intenzivně připravoval.

Že půjde o "mistrovství světa pro všechny a každý je na něm vítán”? To by asi těžko velšská fotbalová asociace plánovala zakládat bezpečná útočiště pro ženy a členy LGBT+ komunity.

Že se bude hrát v "sedmi pořadatelských městech”, jak stálo ve vítězné nabídce? Ale jistě, dokud tedy za město považujete například Lánskou oboru, která nabízí obdobně pestrou infrastrukturu, uprostřed níž vyrostly stadiony v "sídlech” poblíž hlavního města Dauhá.

Uspořádáme "první uhlíkově neutrální světový šampionát”, tvrdili v Kataru, zatímco prvních cca pět let příprav spřádali velké plány na klimatizaci 12 stadionů, z nichž 9 tenkrát nestálo. Dopravní koridory z Bahrajnu a Saúdské Arábie kvůli diplomatickým vztahům též neexistují.

Aspoň že důraznější dodržování lidských práv snad nikdy ani neslibovali, takže nebylo co porušovat.

Nic není černobílé. Mít od sebe dva stadiony vzdálené doslova jedinou zastávku metra se může ukázat jako objektivní výhoda — kór když nová síť poběží denně 21 hodin v kuse a bude zcela zdarma. Stejně tak ovšem může jít o nerozluštitelný logistický hlavolam; vždyť se populace Kataru v důsledku očekávané milionové návštěvy na pár týdnů rozroste až o 40 %.

Obdobně může být skvělým zážitkem na celý život takové nocování v beduínských stanech, které mají nabízet cenově dostupnou alternativu k luxusním námořním lodím v přístavu. Jenže tyhle dvě varianty zároveň v průběhu turnaje pokryjí jenom část akutních požadavků na ubytování — zbytek budou muset absorbovat liberálnější metropole v okolí jako Dubaj, což v důsledku vytvoří bezprecedentní tlak na pouhých 10 let staré mezinárodní letiště v Dauhá.

Nadcházející světový šampionát se může vydat všemi možnými směry, a ať už dopadne jakkoliv, Kataru i celému Blízkému východu se brzy svým způsobem uleví po nekonečných 12 letech hájení vlastních dobrých úmyslů, obhajob regionální fotbalové tradice i legitimních ambicí muslimské populace. Katarská fotbalová asociace (QFA) byla v průběhu let čím dál defenzivnější, až těsně před výkopem bizarně varovala před zneužíváním vlastního loga.

Pro tuto chvíli tedy nechme Katar vydechnout.

Mlčky zdviháme prostředníček, milý Gianni, a vracíme se tedy k fotbalu...

Fotbal v zemi

Fotbal zemi se v posledních měsících... prakticky zastavil. Dokonce do takové míry, že by se snad úvod letošního ročníku ani neměl počítat. V posledních dvou sezonách neporažený (!) suverén Al Sadd se sice nadále může opřít o Santiho Cazorlu, Baghdada Bounedjaha či Andreho Ayewa, ale zároveň postrádá osm reprezentačních stálic a pět členů širšího kádru. To je neuvěřitelných třináct jmen, která v zájmu celého národa na jaře prostě zmizela ze soupisky. Nahradili je sice převážně talentovaní absolventi Aspire Academy (více o tomto unikátním projektu v úvodu tohoto článku), ti však v 18-21 letech nejsou na takovou odpovědnost připraveni. Důsledkem je proto jaksi nevyhnutelně po sedmi kolech průběžné deváté místo, záporné skóre a průměr jednoho bodu na zápas. Do konce ligového kalendáře pořád zbývá čtrnáct kol a pro jarní dostihy aktuálně devítibodového manka by už měl být Al Sadd kompletní, přesto si však lze hravě představit, že se čistě kvůli MS budou střídat stráže.

Co je spíše alarmující pro Al Sadd, a nakonec i celý katarský fotbal, to je jeho forma v asijské Lize mistrů. Tam dříve 50 zápasů neporažený domácí gigant v posledních sezonách působí spíše jako neškodné koťátko. Letos v dubnu ještě v plné polní skončil až třetí ve skupině a senzačně tak pustil uzbecký Nasaf Qurshi - který v předešlém roce ani tuto prémiovou soutěž nehrál — poprvé ze skupiny. Loni byl sice nejlepším katarským vyslancem, ale pořád nepostoupil do vyřazovacích bojů. No, a předloni se zastavil hned na osmifinálové překážce.

Vzhledem k tomu, že jiného účastníka kontinentální Top 4 Katar nenabídl od roku 2016 (El Jaish), což se promítá i na skladbě národního týmu, kde z jiných celků hrají prim akorát Almoez Ali (Al Duhail, bývalá Lekhwiya) a Abdulaziz Hatem (Al Rayyan), jsou pro maličkatou blízkovýchodní zemi úspěchy a neúspěchy Al Saddu naprostou alfou omegou. Ne náhodou se demise Al Saddu na mezinárodní půdě překrývá s pozvolným ústupem Kataru.

Infograficky


autor: Marek Ustohal

Turnajová historie

"Žádnou nemá. Další oddíl, prosím...”

Katar musel existenci své fotbalové historie, natožpak kultury, obhajovat ode dne přiklepnutí hostitelských práv až dodnes, pročež tamní fotbalová asociace ještě těsně před výkopem vydávala toto roztomilé video. Co na tom, že v USA v době konání MS 1994 nefungovala ani profesionální soutěž a jejich národní tým tou dobou vyhrál stejně kontinentálních titulů jako nyní Katar (1)... prostě tam nenosí turbany a kolem druhé světové války se světových šampionátů účastnili vcelku pravidelně, takže se na to vše velmi rychle zapomnělo.

Pravdou na druhou stranu zůstává, že od 2. prosince 2010, který zpětně leckdo proklíná jako černý den mezinárodní kopané, Katar pro své turnajové resumé udělal více než ve všech předešlých dekádách dokupy. Těsně před svou úspěšnou kandidaturou, v listopadu 2010, ostatně Katar klesl na historicky nejnižší příčku v žebříčku FIFA (113.) — pod ním byste tehdy marně hledali například Středoafrickou republiku, Haiti, Grenadu či Moldavsko. Jen z Asie se před Katar poskládalo 15 národních asociací včetně Sýrie. Byl to věru zvláštní timing.

Nyní lze s klidem říct, že se za uplynulý čtyřletý cyklus nikdo neúčastnil tolika turnajů jako Katar. A legitimních, ne žádných pouťáků. Nemalý problém by však teoreticky mohl spočívat v tom, že Al-Annabi svůj vrchol prožili už zpočátku roku 2019, kdy se bez inkasované branky protančili až do finále Asijského poháru, kde smetli mírně favorizované Japonsko poměrem 3:1. Almoez Ali tehdy vsítil už svůj devátý gól na turnaji, čímž se navždy zapsal do jeho dějin.

Ještě téhož roku se zase o chlup pragmatičtější, cyničtější Katar předvedl jako host na Copě Américe, kde si alespoň v úvodním duelu s Paraguayí vysloužil za druhou půli pochvalu i od lecjakého neutrála, a na středoamerickém Gold Cupu to loni dotáhl až do semifinále. Mimo asijskou půdu tedy dobré až velmi dobré — důvody k optimismu by se našly. To zpátky doma se čekaly jiné fanfáry jak na domácím Gulf Cupu závěrem roku 2019, kde Katar v plné sestavě (na rozdíl od Saúdské arábie či Spojených arabských emirátů, jejichž výběry zhruba z půlky tvořily neokoukané tváře) prohrál hned dva ze čtyř zápasů, tak na převážně "béčkovém” Arabském poháru 2021, kde hostitelé v normální hrací době neporazili Alžírsko ani Egypt.

Výsledkem je jedno zlato a tři semifinálové účasti za poslední cca čtyři roky, což zní z dálky skvěle, ale zničehonic náročné Katařany to přesto neuspokojí. Většinový názor na současný národní tým je takový, že poněkud vyčichl a zatuchl. Už bezprostředně po Copě Américe byl trenér Félix Sánchez mírně kritizován za neustálé sázení na ty samé hráče; po třech letech se situace příliš nezměnila, jen se tatáž kostra přiblížila na jeden jediný krok od Kristových let.

Cesta na šampionát

U pořadatelů Eura to v tomto bodě bývalo docela jednoduché; "nalosovali” se do jedné liché kvalifikační skupiny a jako by stínovali reálného účastníka kvalifikace přátelskými zápasy s těmi, kdo zrovna v dané skupině zůstávali na ocet. U mistrovství světa se tato praxe nikdy neujala. Brazílie se jihoamerické kvalifikace ani naoko neúčastnila stejně jako Německo dříve evropské. Rusku zase takovou možnost ukradla přistoupení Gibraltaru a Kosova k UEFA.

Katar je, jak asi sami tušíte, notně specifickým případem — jako ostatně v leckterém aspektu.

Po vzoru JAR se tedy Katar nejprve musel zapojit zcela vážně a naostro do druhé fáze asijské kvalifikace, která zároveň posloužila jako kvalifikace na kontinentální šampionát. Tedy "musel”... poté, co se nedávno kvůli covidovým restrikcím vzdala pořadatelství Čína, připadla tato příjemná povinnost vylučovací metodou právě Kataru, který se původně ucházel až o rok 2027. Tak jako tak se jednalo o procházku růžovým sadem, byť rozloženou mezi září 2019 a červen 2021: osm zápasů, sedm výher, jeden inkasovaný gól, osamocená ztráta doma s Indií.

S touto fází přípravy se částečně překrývala fáze druhá, kdy se Katařané v průběhu celého roku 2021 vydávali za Evropany a naoko se účastnili kvalifikační skupiny mj. s Portugalskem a Srbskem. Čtyři prohry se skóre 1:14 naznačily, že cesta za konkurenceschopností bude delší.

Konečně letos potom Katar následoval příklad Jižní Koreje, která v říjnu 2001 učinila radikální rozhodnutí až do příštího léta kompletně pozastavit domácí soutěž. Letošní hostitelé tedy sice tak daleko nešli, "pouze” ze všední reality vytrhli širší okruh reprezentantů, ale přesto se jedná o krok, který se může hrubě vymstít stejně jako vyplatit. Už roku 2019 Al-Annabi na kontinentu působili jako takový klub mezi reprezentacemi; co teprve nyní po necelých dvou tuctech přátelských zápasů v Kataru, Rakousku či Španělsku se seniorskými i mladšími národními týmy, béčkovými výběry, náhodnými kluby a tak dále?

Alespoň na papíře Katar po včerejší generálce s Albánií (1:0) načne domácí šampionát prakticky beze šrámů, plně rehabilitován a na čtyřzápasové vítězné vlně. To o sobě může říct málokterý účastník. Co na tom, že se jednalo bez výjimky o přáteláky mimo FIFA kalendář...

Trenér — Félix Sánchez


zdroj: AFP

Psal se leden 2015 a Katar si procházel koncentrovanou deziluzí. Asijský pohár musel pro úřadující šampiony Perského zálivu i čerstvé vítěze Západoasijského mistrovství představovat perfektní kulminaci nejúspěšnější éry katarské kopané. Místo toho se však v Austrálii odehrál kolaps epických proporcí; Katar letěl okamžitě, po třech porážkách. Djamel Belmadi, někdejší národní hrdina (Gulf Cup se na Blízkém východě těší obrovské tradici a prestiži) a pozdější vítěz Afrického poháru národů s Alžírskem, byl obratem propuštěn. Z nadějné trasy po domácí blamáži na Asijském poháru 2011 se vyklubala další slepá ulička, což ihned záhy potvrdil Gulf Cup 2017, kde obhájci rovněž končili již po skupinové fázi.

Jenom pár měsíců před nástupem oné silné deziluze přitom Katar mohl slavit historický úspěch - tedy alespoň ta jeho část, která se zajímala o mládežnický fotbal. Félix Sánchez v říjnu 2014 pro Katar vybojoval premiérové zlato z Asijského poháru do 19 let a položil tak základy současné generace, která se pokusí o průlom na té nejblyštivější světové scéně.

Jako člen struktur Aspire Academy od dávného roku 2006 se stále teprve 46letý Sánchez řadí k jedněm z praotců celého projektu "fotbalového Kataru”, věříte-li na jeho chudou tradici. Pozdější hvězdy seniorského Asijského poháru 2019 jako Akram Afif (nejlepší nahrávač), Almoez Ali (nejlepší střelec) a Tarek Salman (nejlepší stoper) mu vyrůstali pod rukama dávno předtím, než se všichni společně zasadili o dvě kontinentální zlata v průběhu pěti let.

Félix Sánchez už s Katarem prožil ledacos — dlouho odkládaný návrat na juniorské mistrovství světa (2015) či umístění na bedně na Asijském poháru do 23 let (2018). Nyní tento skromný produkt La Masie, na nějž Barcelona nikdy tak úplně nezapomněla, čeká pódium dosud nepoznané, ba nepředstavitelné. Ukormidluje Sánchez i tuto výzvu?

Tahoun týmu — Boualem Khoukhi


zdroj: AFP

Byl u toho, když o sobě Katar poprvé dal doopravdy vědět na Západoasijském mistrovství 2013. Tehdy dokonce ve finále dvěma góly o historicky prvním zlatu zcela sám rozhodoval, a nebyl to žádný záblesk z čistého nebe. Dvěma zásahy o pár dnů dříve potopil v suverénním prodloužení také favorizovaný Kuvajt. Se šesti góly se stal v roli důrazného box-to-box záložníka, jakéhosi blízkovýchodního Marouanea Fellainiho, nejlepším střelcem turnaje. Tenkrát, v lednu 2014, celý Katar tomuto rodilému Alžířanovi nadbíhal. A co teprve v listopadu téhož roku, kdy talismanický ofenzivní záložník přidal další zlatý gól na Gulf Cupu.

Dnes bychom o Boualemu Khoukhim nemohli smýšlet odlišněji — a přece v téže rovině. Pořád je to nepostradatelný článek katarského národního týmu, jen ve zcela transformované roli. Už na sváteční Copě Américe byl suverénně nejužitečnějším hráčem týmu, tím pravým MVP. Jako jeden z mála Katařanů stačil fyzicky, skvěle četl hru, blokoval střely, vyhrával důležité hlavy — a jasněže svým gólem přihrál Kataru první a poslední bod na turnaji.

To by jinak nebyl on.

O tři roky později je Khoukhiho role v národním týmu možná ještě výraznější — nyní je maršálem obranné pětice namísto čtveřice a za úkol má tvrdit muziku mezi dvěma dobrodružnými kolegy stejně jako jistit čím dál propustnější střed zálohy, kde sám chybí. Byť se každá skautova zpráva bude automaticky zaměřovat na dvě šikovná tykadla vpředu, jakýkoliv úspěch bude zcela nevyhnutelně podmíněn solidní formou spolehlivého Khoukhiho. Pokud by Sánchez mohl někoho naklonovat, dozajista by neváhal dvakrát.

Na prahu slávy — Homam Al-Amin Ahmed


zdroj: AFP

Jeho klub v minulé sezoně nezískal ani polovinu bodové úrody Al Saddu. Přesto si tento levý bek naposledy páté Al Gharafy našel cestu do základní sestavy reprezentace, která je už několik let pod silnou nadvládou právě alsaddské enklávy. V těchto dnech v Kataru svým způsobem neexistuje větší kompliment, a že si jich Homam Ahmed vysloužil plný kotel konkrétně na Gold Cupu 2021, kde zaujal sebevědomými ofenzivními výpady po celé délce levé postranní čáry. Od té doby už někdejší stálici na levém (křídelním) beku, Abdelkarima Hassana, na její staré místo prakticky nepustil; pátý nejmladší člen výběru (23 let) se nezdá být jakkoliv ohrožen a vzhledem ke zkušenostem z belgického Eupenu, který už několik let vlastní Aspire Academy, nelze v případě povedeného MS vyloučit ani návrat do Evropy.

Pravděpodobná sestava a taktický profil týmuAsijský pohár 2019 ještě Katar vyhrál v dynamickém 4-3-3 s velkým důrazem na držení míče, ovšem velmi brzy nato se již přeorientoval na své budoucí soupeře přeci jen jinačího kalibru. Na scénu tak nastoupilo mnohem opatrnější schéma 5-3-2, které je díky flexibilitě útočného trojlístku vždy jen jedno střídání od přechodu na dříve osvědčené 4-3-3 (v zájmu vyrovnání).

Prostor mezi třemi tyčemi už pěknou řádku let patří Saadu Al Sheebovi. Ten dlouho čekal na šanci za chronicky chybujícím hrdinou Gulf Cupu 2014 Qassemem Burhanem, a jakmile se dočkal, věsměs přinesl očekávanou jistotu. Na Asijském poháru 2019 až do finále neinkasoval, ale zároveň prakticky nechytal (v sedmi zápasech si připsal 10 zákroků a snad ani jeden vyloženě těžký), což z jeho Zlaté rukavice paradoxně činilo kontroverzní volbu. Na této půdě už bude jinak prověřen, o tom není pochyb, ale i náročný program na Copě Américe veskrze ustál. Gold Cup již odchytal Meshaal Barsham, Al Sheebova dvojka i v klubu. Jak jsem říkal, hegemonie Al Saddu v Kataru prostupuje vším.

Zadní trojce, či spíše pětce, velí Boualem Khoukhi, který v sobě snoubí veškeré podstatné kvality středního stopera — vůdčí schopnosti, solidní distribuci a dominanci ve vzduchu. Jeho kolegové jsou už s lehkým otazníkem v tom smyslu, že ani při semifinálové jízdě Gold Cupem loni v srpnu nevypadali zcela sebejistě a sehraně. Abdelkarim Hassan, někdejší asijský fotbalista roku (2018), svého času působil jako výjimečně moderní krajní bek a ani volná role krajního stopera mu nevoní. Nepříliš vysoký, ale zarputilý Bassam Al-Rawi je potom spíš než pro své obranářské vlastnosti znám pro své jedovaté přímé kopy a dříve si sedl s rychlíkem Tarekem Salmanem, jenž kvůli zdravotním trablím ze sestavy, zdá se, nadobro vypadl.

Na levém (wing)beku operuje relativně čerstvě Homam Ahmed, zatímco pravý kraj obrany je jedním z mála postů, kde si až do poslední chvíle málokdo bude jistý startérem. Pedro Correia byl možná jediným slabším článkem zlatého výběru na Asijském poháru, ale to není ten hlavní důvod, proč vypadl z optimální základní sestavy; daleko spíš je na roli křídelního beka příliš technicky limitovaný a opatrný. Přednost tam tudíž zřejmě dostane Ismaeel Mohammed, který si ve 32 letech prochází nečekanou renesancí. Jeden z využívaných členů pozlaceného kádru z Gulf Cupu (jako klasické křídlo) po nástupu Sáncheze na 2-3 roky zcela vypadl z trenérových plánů, aby se vrátil v nezvyklé roli jako jeden z mála vyslanců Al Duhailu. Zázraky však nečekejte, je to spíš drobný atlet.

Střed záložní řady jako jediný zlehka decimují zdravotní nesnáze. Univerzál Abdullah Al-Ahrak se zotavuje z přetrženého předního zkříženého vazu, zatímco kapitán Hassan Al-Haydos dle zpráv z přípravného kempu ne a ne doléčit své bývalé bolístky a na šampionát zřejmě nebude plně fyzicky připraven. Jakožto jediný borec schopný ulevit Akramu Afifovi od plné kreativní zátěže je přitom Al-Haydos klíčovou postavou Sánchezova výběru. Asijský pohár 2019 se mu navzdory kolektivnímu úspěchu moc nepovedl poté, co byl naopak jediným světlým bodem na kolektivně zoufalém Asijském poháru 2015. Jak on, tak Afif jsou tedy poněkud náladovými, a přece rozdílovými hráči, kteří by v případě přechodu na starou formaci 4-3-3 zaujali posty obou křídel (Afif LW, Al-Haydos RW).

Od Afifa nikdy nevíte moc co čekat. Jeho chemie s pohyblivým a nesmírně gólovým Almoezem Alim, který již ovládl mimo jiné tabulku střelců asijské kvalifikace na MS (2019-21) a Gold Cupu (2021), je v dobré dny vyloženě hmatatelná. Ke koruně krále střelců mu ostatně na Asijském poháru dopomáhal pěti asistencemi na devět gólů. Jenže pak tu máte vysloveně nulové, nejisté představení na Copě Américe a silně pochybujete o jeho vlivu na tým v náročnějších podmínkách. Afif je pro Katar beze zbytku generačním talentem, ale také tím typem hvězdičky, která pod tlakem (okopávajících) soupeřů simuluje a řve po sudím. Patrně nejlepším realistickým scénářem je, že zanedlouho uvidíme obě tyto jeho tváře.

Alternativou na post ofenzivního záložníka je Ali Assadalla, který však zjevně prožil svůj vrchol na Západoasijském mistrovství už před necelými devíti lety. Teď mu je přitom 29.

Double pivot budou nejspíš utvářet relativně nemastní neslaní Adulaziz Hatem a Karim Boudiaf, byť první jmenovaný dovede přispět zajímavými standardkami. Boudiaf má patrně nejširší škálu přihrávek v týmu a svou silou i výškou přispívá ke stabilitě týmu; Hatem slouží spíše jako rozbíhač útoků a dynamičtější pes obranář. Určitým překvapením přitom je, že mezi startéry už nějakou dobu nefiguruje Assim Madibo, "katarský N’Golo Kanté”, a jeden z největších objevů zlatého Asijského poháru.

Tip na umístění: konec ve skupině

Přípravné zápasy
20.08.2022
Katar - Maroko
2:2
23.08.2022
Katar - Ghana
2:1
26.08.2022
Katar - Jamajka
1:1
23.09.2022
Kanada - Katar
2:0
27.09.2022
Katar - Chile
2:2
23.10.2022
Katar - Guatemala
2:0
27.10.2022
Katar - Honduras
1:0
05.11.2022
Katar - Panama
2:1
09.11.2022
Katar - Albánie
1:0
Program zápasů - skupina A
20.11.202217:00Al Khor
Katar - Ekvádor
25.11.202214:00Al Thumama, Dauhá
Katar - Senegal
29.11.202216:00Al Khor
Nizozemsko - Katar
Konečná nominace
Brankáři: Saad Al Sheeb (Al Sadd SC), Meshaal Barsham (Al Sadd SC), Yousef Hassan (Al Gharafa).
Obránci: Homam Ahmed (Al Gharafa), Salem Al Hajri (Al Sadd SC), Bassam Al Rawi (Al-Duhail SC), Jassem Gaber Abdulsallam (Al Arabi SC), Abdelkarim Hassan (Al Sadd SC), Mosaab Khoder (Al Sadd SC), Boualem Khoukhi (Al Sadd SC), Assim Madibo (Al-Duhail SC), Pedro Miguel (Al Sadd SC), Ismaeel Mohammad (Al-Duhail SC), Tarek Salman (Al Sadd SC).
Záložníci: Naif Al-Hadhrami (Al Rayyan SC), Ali Assadalla (Al Sadd SC), Karim Boudiaf (Al-Duhail SC), Abdulaziz Hatem (Al Rayyan SC), Moustafa Mashaal (Al Sadd SC), Mohammed Waad (Al Sadd SC).
Útočníci: Akram Afif (Al Sadd SC), Hasan Al Haydos (Al Sadd SC), Ahmed Alaaeldin (Al Gharafa), Almoez Ali (Al-Duhail SC), Khalid Muneer (Al Wakrah SC), Mohammed Muntari (Al-Duhail SC).
Detailní nominace

Autor: Tomáš Daníček
Související články
Komentáře (143 / 0 nových)
ACSeRw!n
10.11.2022 10:03
#
micky byly nahrany dobre, takze dostali fakt lehkou skupinu.. postup z druhyho mista a pak uz je mozny vsechno
inferno08
10.11.2022 10:13
#
0 bodů, 1 vstřelený gól (aby se neřeklo).
inferno08
29.11.2022 18:05
#
ACSeRw!n
29.11.2022 18:56
#
ZB 07
29.11.2022 19:32
#
Univerzál
10.11.2022 10:19
#
Skupinu mohli mít i mnohem lehčí. Z této téměř určitě nepostoupí.
KingMaster13
10.11.2022 10:23
#
Si se zbláznil ne? Nizozemsko a Senegal pro ně můžou být mnohem horší soupeři než třeba vyčichlá Francie
monty25
10.11.2022 10:40
#
Senegal bez Maného bude slabší, ale i tak si myslím, že Katar nemá šanci.
KingMaster13
10.11.2022 10:55
#
Furt je to na Afriku dost takový nechutný dynamický mužstvo A Ekvádor bude taky nejspíš takový živelný (vzpomínka na Peru). Mnohem jednoduší skupinu si nalosovalo tenkrát Rusko při domácím šampionátu Tam ta Arábie a Egypt kde stačilo vymazat Salaha, který navíc byl po těžkém zranění bylo dost easy
ACSeRw!n
10.11.2022 12:51
#
tak urcite..
Y.N.W.A
10.11.2022 10:59
#
a který dva z trojice Ekvádor, Senegal, Nizozemsko nechaj za sebou?
Hasan Šáš
10.11.2022 11:17
#
jenom holanďany, takže nepostup
ratusek
10.11.2022 10:08
#
TOM HORAK
10.11.2022 10:15
#
Mně připadají podle dlouhodobých výsledků tak na úrovni např. Lucemburska, Gruzie, Arménie a tak podobně. Na postup to stačit určitě nebude, snad můžou zremizovat s Ekvádorem nebo Senegalem. Postup jedině s vydatnou pomocí rozhodčích...doufám, že se to nestane
FC-RUBRIKA
10.11.2022 10:27
#
No snad to bude fer. Pamatuju si kdysi MS v hazene v Kataru kdy to byla celkem blamaz od rozhodcich a Katar nakonec skoncil druhy. Tady druhe misto asi nehrozi ale s pomoci rozhodcich to muze byt minimalne postup ze skupiny.
inferno08
10.11.2022 10:30
#
Ale jestli si to dobře pamatuju, tak za ten házenkářský nároďák snad nehrál nikdo z Kataru, ne? To byli Španělové, Jugoslávci a podobně... Takže tam ten tým alespoň nějakou úroveň měl, i když rozhodčí je tlačili.
Kily
10.11.2022 10:43
#
Swarley
10.11.2022 11:18
#
NANANANANANA GIROUD
10.11.2022 13:34
#
uff
11.11.2022 01:31
#
oli9
10.11.2022 12:14
#
ACSeRw!n
10.11.2022 13:05
#
taky.. proto nechapu, proc se vsichni na tuhle skupinu divaji jen skrzr fotbalovou kvalitu.. tam bude mnohem vic faktoru, vcetne pocasi
Čenda
10.11.2022 19:22
#
skvelej clanek(série článků), dik za odkaz.
uff
11.11.2022 01:31
#
Didi22
11.11.2022 10:16
#
ITALŮM to pak na dalším MS v oblíbeném Německu "Páni sudí" vynahradili i s Titulem Mistrů Světa ! a kdo zažil stejnou frašku a na to doplatil byli skvěle hrající Klokani,
fabec1222
10.11.2022 11:23
#
Prvni zapas si vedení a rozhodci urcite pohlidaj,aby neprohrali
oli9
10.11.2022 12:12
#
Já si pamatuji MS ve fotbale v Korwi, ač byli sympatičtí tak jak je tlačili to bylo neštěstí
Inamoto
10.11.2022 13:09
#
Klokanomet
10.11.2022 10:34
#
Už je to tady!
Ewerton
10.11.2022 10:36
#
Ewerton
10.11.2022 10:36
#
Bojkot
inferno08
10.11.2022 10:43
#
Ty jejich přípravné zápasy vypadají na oko docela dobře, ale ve skutečnosti nehráli proti repre, ale proti výběrům ligy.
KingMaster13
10.11.2022 10:56
#
Jako ono i v rámci asijské kvalifikace se už docela chytají, šlo to tam nahoru ale v téhle skupině to vidím maximálně na bod s Ekvádorem a to ještě jako spíš ne než jo
PBLead
10.11.2022 10:51
#
Krásných 0 bodů.
Strojmír
10.11.2022 10:57
#
A dvacet inkasovaných gólů
kalino
10.11.2022 11:06
#
bodaj by to tak bolo, kúpili si usporiadanie, rád by som si na oplátku pozrel, ako ich už v skupine poriadne na nulu vyfackujú všetky tri tímy
madridcan
10.11.2022 11:07
#
,,Pokud tedy nepatříte mezi ty, kdo odpřísáhli bojkot nadcházejícího mistrovství v Kataru"

Akože zachytil som niečo, ale ako reálne je, že sa nato vyjebeš alebo čo znamená ten bojkot. Čo si pod tým ako tí ľudia predstavuju? Zavrieť sa do pivnici ako u Frietzla, ale v tomto prípade iba na mesiac alebo čo?

Najväčšia športová udalosť a za mňa aj viac ako olympiáda. Smiešne pózerstvo a najmä od ľudí s krajín, ktoré sú favoritmi. Už vidím pozérov, že ako vyhrá ich štát, že to boli najlepšie MS dejin
dantetomas
10.11.2022 14:29
#
Co si predstavuju? Nebudu ho sledovat. Ci uz priamo v TV alebo formou informacii z roznych webov. Jednoduche. Jasne, situaciu v Katare tym nijak neovplyvnia, ale mozno budu mat lepsi pocit sami zo seba. A ani, asi bude dost velka cast pokrytcov, ktorych spominas ty, ale pokial sa niekto rozhodne viest osobny bojkot, tak ten turnaj bude proste ignorovat.
madridcan
10.11.2022 14:33
#
Ako? Bude to na teba vyskakovať zo všetkých strán
dantetomas
10.11.2022 14:47
#
Ale na tie clanky nemusia klikat, videa na yt ci na socialnych sledovat a o samotnych zapasoch ani nehovorim. Dobre, budu vediet zakladne informacie (kto vyhral turnaj a podobne), ale to neznamena, ze ich budu dobrovolne vyhladavat ci sa zapajat do diskusii. Zas v tom nehladaj nic viac ako osobny protest proti podujatiu trvajucemu mesiac.
smazaný uživatel
10.11.2022 18:21
#
takto to planujem urobit ja
dantetomas
10.11.2022 19:18
#
tak co tu potom robis, pozer akysi?
smazaný uživatel
10.11.2022 22:15
#
tak ms este nezacali a na ef chodim zo zvyku, ale mas pravdu, toto je moj posledny prispevok k nim
Bayern +
11.11.2022 11:15
#
bobis21
11.11.2022 12:41
#
Jsem si říkal že to nedává smysl, když v pivnici určitě budou ten fotbal pouštět. Pak mi došlo, že je celý koment slovensky
callix
10.11.2022 11:09
#
Nejtrapnější MS všech dob
Doni77
10.11.2022 11:14
#
Z jakého důvodu? Poslední MS bylo v daleko dementnější zemi a i přesto šlo o skvělý turnaj.
callix
10.11.2022 11:25
#
Podplacené, blbá země a termín.
kattos
10.11.2022 14:05
#
MS 2018 nemá ani zdaleka takové kontroverze, mrtvých atd jako 2022
RM1999
10.11.2022 17:35
#
I na úplatcích zaplatili míň, protože kdyby mělo Rusko zaplatit stejnou částku jako Katar, tak to u nich znamená státní bankrot.
Benfica
10.11.2022 19:17
#
Doni77
10.11.2022 11:11
#
Konečně se trochu naladit na MS
Hasan Šáš
10.11.2022 11:21
#
Coufal tenkrát po přáteláku s nima říhal, že hráli jako Barcelona. Jemu věřím a tuším, že budou hrát prímovní fotbal a žádnou ostudu neudělají. Těsný nepostup.
Xavi
10.11.2022 12:06
#
Oni tak hráli, ale už tak nehrají.
Hasan Šáš
10.11.2022 12:23
#
A jak teda hrají teď?
Xavi
10.11.2022 12:48
#
Vsak to máš v článku, předtím hráli 433, teď 5212 a mají i jiný herní projev. Věděli, že na MS budou jiní soupeři a podridili tomu taktiku.
Hasan Šáš
10.11.2022 14:45
#
"Vsak to máš v článku" Seš tu novej neboco? Podle data registrace ani ne, takže lehce nechápu.
Xavi
10.11.2022 15:13
#
Adyss
10.11.2022 11:21
#
Xfootball (pro football) už nikde nekúpim? Už som ho dlho nikde nevidel :(( čo odporúčate kúpit kde bude príloha k MS?
Mercury
10.11.2022 11:52
#
Stačí příští pátek přílohový magazín k deníku Sport. Ty noviny stojí sice za hovno, ale přílohy k MS mívají vždy fajn a za pár korun je tam hodně obsahu, rozhovory, statistiky, přehled týmů a rozpis utkání.
Adyss
10.11.2022 22:13
#
Benfica
10.11.2022 19:19
#
xfootball krachol, teraz som natrafil na slovenskú verziu fourfourtwo, stojí 5 € ale paráda, ešte som nedržal lepšie spracovaný futbalový magazín (a to som už toho mal celkom dosť, asi všetko čo vychádza v ČR a SR)
Adyss
10.11.2022 22:13
#
Kokos.. to tak rýchlo hej? Jop, ja som si to raz kúpil minuly rok pred EUROm musim potvrdiť mega sa mi to páčilo, ale otázka, lde to kúpit? Kupoval som to v tescu a odvtedy už som to tam nikdy nevidel
Benfica
10.11.2022 23:51
#
neviem o čo sa pýtaš
-FourFourTwo som kúpil v trafike v Bratislave pred 2 týždňami max
-xFootball vyšlo naposledy číslo 3-4/2022
Neutron
10.11.2022 21:52
#
Ty jo, Pro Football uz nevydavaju?
fabec1222
10.11.2022 11:21
#
Kdo se letos stane Marokem 2018 a Tureckem 2021?
madridcan
10.11.2022 11:32
#
V čom?
Stannis Baratheon
10.11.2022 11:48
#
Však tu nejsi nový
RM1999
10.11.2022 11:41
#
Kanada
20DollarsInMyPocket
10.11.2022 11:56
#
Shevchenko
10.11.2022 12:18
#
Ekvádor
KingMaster13
10.11.2022 13:52
#
kattos
10.11.2022 14:05
#
Hasan Šáš
10.11.2022 14:52
#
ten pán v redakci bude tentokrát opatrnější, poněvadž se již asi osmkrát spálil.. bude tam jen lehký hype Saúdské Arábie, ale nic velkého
Didi22
11.11.2022 10:24
#
SkoroDomácí SAUDY z perfektním koučem bych vůbec nepodceňoval.... asi to odnese Equador, !!!
Hasan Šáš
11.11.2022 16:16
#
Nejsou v jiný skupině?
Modroočko
10.11.2022 20:55
#
Možno práve Senegal, ak nebude fit Mané. Ale na týchto MS čakám skôr prepad favoritov - Francúzsko, Belgicko a Portugalsko podľa mňa skončia skoro.
C-M@ster
10.11.2022 11:32
#


Bojkotuju
RM1999
10.11.2022 11:40
#


Čekám postup do semifinále a pár rozhodčích si po turnaji koupí novou vilu, lamborghini a možná i jachtu.
KingMaster13
10.11.2022 13:53
#
Na to nejsou dostatečně kvalitní. Proti Nizozemcům jim můžou písknout třeba 3 penalty a stejně jim to nebude stačit
The Krupy
10.11.2022 11:45
#
Očakávam podobnú frašku, ako v roku 2002 s Kórejčanmi.
Lemond Laws
10.11.2022 12:00
#
To určitě ne
madridcan
10.11.2022 12:43
#
Taliani zdieľali tvoj názor, takže sa na to rovno vyjebali
The Krupy
10.11.2022 16:56
#
Aj ty by si sa mal.
madridcan
10.11.2022 20:27
#
Dobre Daniel Tupý
oli9
10.11.2022 12:13
#
díky za tenhle seriál. Moc se na to vždycky těším a jako vždy kvalitní práce. Také nejlepší web o fotbale co čekat..
ACSeRw!n
10.11.2022 13:08
#
Mishko
10.11.2022 14:33
#
pa3ce
10.11.2022 19:37
#
Kiss Me Polka!
10.11.2022 19:58
#
Modroočko
10.11.2022 20:56
#
uff
11.11.2022 01:36
#
ratusek
11.11.2022 08:45
#

ty už seš tam celej
Bayern +
11.11.2022 11:18
#
HalaMadrid_Flx
11.11.2022 11:53
#
ZB 07
11.11.2022 13:00
#
poslední dobou mi přišlo, že to s ligovým fotbalem trochu stagnovalo, ale tohle je tradičně velká paráda.
oli9
10.11.2022 12:13
#
4. místo ve skupině.

1 bod
vanGomm
10.11.2022 12:21
#
Chápu,že domácí tým dostává výhodu,že nemusí hrát kvalifikaci a jako pořadatel že postupuje na MS automaticky.Toto privilégium by mělo pořadatelům MS stačit,ale dalších výhod už by domácí týmy mít neměly.Katar by tedy neměl být nasazen,ale do losování měl jít ze 4.koše.
inferno08
10.11.2022 12:25
#
No já popravdě nechápu ani tu jistou účast. Akorát zabírají místo kvalitnějšímu týmu.
Y.N.W.A
10.11.2022 13:53
#
chápu jistoutu účasti, ale pak měli Asii odebrat jedno místo... 6 zemí z Asie je prostě moc
RM1999
10.11.2022 12:28
#
Koše bych naopak při losování zrušil úplně, fotbal se vyrovnává, takže by mělo být jedno, kdo bude s kým ve skupině.
Furia Ceca
10.11.2022 12:58
#
Nebo to rozdělit podle kontinentů.
Furia Ceca
10.11.2022 12:59
#
Myslím koše.
vanGomm
10.11.2022 13:06
#
A já bych šel ještě dál.Hrát "světovouů kvalifikaci,když je to to MS.Ať tam tedy postoupí ty momentálně nejlepší.Parníkem už fotbalisté necestují a letadlům je jedno jestli npr. náš tým letí ke kval.utkání na Island nebo do někam do Afriky.
mojmira
10.11.2022 13:54
#
Letadlům jo, ale tělům už tolik ne, když máš hrát v čas, co obvykle spíš.
vanGomm
10.11.2022 14:02
#
Tak jednak jsou k tomu 10-14 denní ligové přestávky,které by se daly evt. prodloužit.A jak to dělají třeba Brazilci,Argentinci,Uruguayci,když musí ke kvalifikacím létat domů z Evropy?
mrtvej ofsajd
10.11.2022 14:29
#
To by mě bavilo...
kilobyte
10.11.2022 20:48
#
Koše se dělají podle FIFA žebříčku, ne? Takže země, která nahraje kvalifikaci je v nevýhodě, protože za přáteláky je méně bodů.
fsada
10.11.2022 12:22
#
Vidím to na nula bodů pro ně , ale kde by to mohlo být zajímavé je bitva se Senegalem ... A nebo překvapení na Ekvádor ...
Shevchenko
10.11.2022 12:22
#
Za mě osobně podzimní termín naprosto top v létě se člověku nechce pořád čumět na tv, teď bude času mnohem víc. Jen škoda že se tam nedostalo plno zajímavých reprezentací a místo nich tam budou otravovat Wales, Srbsko, Kamerun nebo Saúdové
mrtvej ofsajd
10.11.2022 14:30
#
QooBo
10.11.2022 14:39
#
Mishko
10.11.2022 14:57
#
Wales otravovat? Veď boli príjemným oživením oboch posledných EURO ako po futbalovej tak aj fanúšikovskej stránke.
Klokanomet
10.11.2022 18:20
#
Wales
andkoo
11.11.2022 08:45
#
futbalovej? nezda sa mi ze by hrali zaujimavy futbal..aj ked je pravda ze silou vole vzdy nejake vysledky maju
Klokanomet
10.11.2022 18:21
#
Co je špatného na Srbsku? Jeden zajímavý a kvalitní hráč vedle druhého.
Shevchenko
10.11.2022 19:03
#
Nemám ten národ rád + na posledních MS vždycky vyhořeli.
Modroočko
10.11.2022 21:00
#
Ktoré tímy by si na MS privítal namiesto tých zmienených? Mne by sa na MS páčilo vidieť súčasnú Burkinu Faso (turnajové mužstvo, hoci proti top tímom by z toho mohol byť výbuch), Nórov, Bolíviu a povedzme Vietnam.
Neutron
10.11.2022 21:57
#
Cim je zaujimavy Vietnam? Cisto zo zaujimavosti sa pytam.
Modroočko
11.11.2022 19:18
#
Šikovný mladý tím, dva-tri roky dozadu sa začal na seniorskej úrovni formovať, je poskladaný hlavne z mládežníckeho výberu, ktorý sa zúčastnil MS do 20 rokov v 2017. V roku 2019 hrali štvrťfinále ázijského pohára a len tesne prehrali s Japonskom, dostali sa do záverečnej fázy kvalifikácie a na to, že vekový priemer nemali tuším ani 23 rokov, hrali dobre vo väčšine zápasov, ale doplatili na neskúsenosť (resp. aj zárezy rozhodcov na začiatku kvalifikácie). Ak budú ďalej napredovať, mohli by zabojovať o účasť na ďalších MS.
mistr129
10.11.2022 22:58
#
Tak místo evropských - Švédsko, Ukrajinu nebo pochopitelně i Itálii
Afrika - Pobřeží slonoviny, kteří tedy právě na úkor Kamerunu vypadli, nebo Nigérii. I když černá Afrika mě baví a pořád radši Kamerun než Tunisko.
Asie - tam nikdo zajímavý není a klidně bych jim místa na MS ještě zkrouhnul.
andkoo
11.11.2022 08:46
#
vazne sa ti paci svedsky beton?
Bayern +
11.11.2022 11:18
#


Úplne dokonale vystihnuté. Až na ten Kamerun.
Furia Ceca
10.11.2022 12:46
#
Oni v tý repre hlavně mají strašně moc naturalizovaných Katařanů, protože v Kataru žije asi jen 20 % Katařanů – zbytek jsou přistěhovalci, který jim tam dělaj poskoky. Kdyby měli repre jen z Katařanů, tak jsou na úrovni Gibraltaru. Prostě uměle vytvořená pareprezentace

Každopádně doufám, že se tam Angláni s Němcema a Polákama pořádně vožerou, všechno tam a celkově udělaj megabordel Jo a na hřišti 0 bodů a celkový skóre aspoň 0:15.
Benfica
10.11.2022 19:21
#
johnik
11.11.2022 11:18
#
Tak jen tak v rychlosti jsem to proletěl a našel jsem z té nominace 9 hráčů co se narodilo mimo Katar (u některých jsem nedohledal místo narození ale o moc víc to nebude). Jde navíc o země jako Súdán, Egypt, Alžírsko, Irák, Bahrajn tzn. arabské země. Jediní 2 hráči se narodili mimo tyto země a to konkrétně v Portugalsku a Francii. Takže to není žádna repre alá "naverbujme si 20 brazilců do kádru".
Furia Ceca
11.11.2022 11:30
#
9 hráčů mi přijde teda dost... A to že 7 z nich je z arabských zemí mi nepřijde jako argument. To můžeme říct, že Česko jako slovanský stát si může do svý repre naverbovat 3 Chorvaty, 2 Ukrajince, 2 Poláky a 2 Rusáky. K tomu ještě přidej toho Portugalce s Francouzem a je to hned jiná repre.
Furia Ceca
10.11.2022 12:55
#
Dobrému image země ve světě mají pomoci i sami zahraniční fanoušci. Katar nyní přiznal, že platí fanouškům plnohodnotné zájezdy na mistrovství světa výměnou za pozitivní pokrytí na sociálních sítí. Výměnou za to musejí fanoušci dodržovat „kodex chování na sociálních sítích“ a vytvářet pozitivní příspěvky o mistrovství světa ve fotbale. Ale nejen to, pomocí screenshotů mají za úkol dokonce hlásit nejvyššímu výboru turnaje jakékoli ponižující nebo urážlivé komentáře. Pokud fanoušci dohodu nedodrží, může být zrušena. Katar už takto zaplatil mistrovství asi 50 fanouškům z Nizozemska a aktivně vyhledává fandy i z jiných zemí, kteří by se tohoto schématu zúčastnili. Katarský „Fan Leader Network“ zahrnuje 400 fanouškovských lídrů a influencerů z 60 zemí.

ACSeRw!n
10.11.2022 13:10
#
Rssa
10.11.2022 19:16
#
Souhlasím s tebou, mně taky nekontaktovali.
Figi
10.11.2022 13:31
#
Tak a prvniho finalistu mame. Ted kdo kdo bude druhy ?
Shevchenko
10.11.2022 13:52
#
Jojo, Katar si zvolilo staré vedení FIFA, to nové se určitě přetrhne, aby ho dostalo do finále
Kiss Me Polka!
10.11.2022 20:00
#
Jo protože současné vedení, kde předseda se doslova přestěhoval do Kataru, je silně proti němu..
pingla
10.11.2022 17:41
#
Otázka na redakci: jak dlouho vám trvá napsat takový článek? Žasnu nás tím, kolik informací jste dokázali sehnat
Modroočko
10.11.2022 21:01
#
cubinho
10.11.2022 19:53
#
Obvykle se přitom nemáme problém "držet fotbalu” a "netahat ho do každé ideologické a politické bitvy, která existuje”, jak si v nedávném dopise fotbalovým federacím dovolili drze apelovat prezident FIFA Gianni Infantino a generální sekretářka FIFA Fatma Samoura.

Tak doufám, že nebudou kapitány nutit nosit nějaké přiblblé duhové pásky apod.
Xavi
10.11.2022 20:07
#
V Kataru určitě ne, tam to právě budou zakazovat.
RM1999
10.11.2022 22:48
#
Snad se jim ale na ten zákaz co nejvíc repre vykašle, ať se korupčníci z FIFA klidně staví na hlavu.
Modroočko
10.11.2022 20:37
#
Pri všemožných morálnych rozsudkoch pre Katar mi príde úsmevné, že najväčšími a najviac bohorovnými odsudzovačmi tohto turnaja sú fanúšikovia z krajín, kde väčšinu top klubov vlastnia (alebo donedávna vlastnili) oligarchovia, šejkovia a "podnikatelia" z autokratických režimov, a môžeme si teda len predstaviť, aké čisté prostriedky do týchto klubov prúdili. Ale keď bolo treba kúpiť hviezdu za premrštené desiatky miliónov, nikto z týchto fanúšikov neodsudzoval majiteľov klubov, odkiaľ majú peniaze.

A k futbalu, v skupine A sú podľa mňa dva faktory X - Mané a poradie zápasov. Ak Mané nebude v poriadku a nebude môcť hrať, Senegal príde o zakončovateľa, lebo úprimne - majú, vynikajúci a organizovaný tím, skvelého trénera, jasný systém hry, sú behaví a výborne presujú, ale nedávajú veľa gólov. V takých prípadoch je hráč ako Mané dvojnásobne potrebný. Ak Katar na úvod získa nejaké body s Ekvádorom a Senegal podľa očakávaní prehrá s Holandskom, v druhom zápase bude na Senegal tlak, aby neprehral, a proti domácemu tímu to môže byť tlak o to zväzujúcejší. Katar podľa mňa nebude doma žiadny fackovací panák, vlani na Arabskom pohári hrali solídne proti najlepším severoafrickým tímom, sú posledným majstrom Ázie (tento úspech je globálne absolútne nedocenený) a absolvovali dlhú prípravu. Ak Mané nebude 100% fit, budú mať podľa mňa šancu postúpiť.
Didi22
11.11.2022 10:48
#
Holandsko už není co bývalo... Equador fackovací panák... Senegal potáhne za jeden provaz(Mané bude u toho, i když patrně do bojů nezasáhne) a skvělý Cissé na lavičce... a QATAR urcitě potěší ŠEJKY....
Faktor rozhodčí, takový N´DIAYE(co protlačil na MS Ghanu na úkor JAR) pokud by pískal Domácí proti Nizozemí nebo Equadoru jasnááá (ne(jasná penalta a není co řešit....
Senegal + Qatar půjdou dále, a světě div se v Osmifinále souboj QATAR-IRÁN a SENEGAL-ANGLIE(hvězdy Senegalu z PL by to určitě braly)
Pablos
11.11.2022 11:22
#
Tip: Tady to bude jasná tlačenka... už ve skupině se proti Ekvádoru a hlavně Senegalu budou dít věci, btw: Senegal zaříznou úplně, aby právě na úkor nich postoupil Katar.
1:0
11.11.2022 14:01
#
Poslední suverénní mistři Asie a hrají doma. Postup je jistota.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.